11 цікавих фактів про Мюнхені

Мюнхен – столиця Баварії. Сольний подорож в це місто стане кращим способом познайомитися з його елегантною архітектурою, перейнятися емоційною атмосферою і розвінчати міф про німецької стриманості. Звичайно ж, в деяких питаннях німці непохитні, але що стосується вміння жити і радіти кожному дню, то у них є чому повчитися. Отже, відкривайте ширше очі і душі, і нехай цікаві факти про Мюнхені допоможуть вам отримати те саме уявлення про популярному місті Німеччини.

11 цікавих фактів про Мюнхені

1. Нескінченний потік гостей

Мюнхен популярний протягом круглого року, і за цей час його повітрям встигають подихати плюс-мінус 3 000 000 туристів, а це кількість людей в 2 рази перевищує населення самого міста! Взявши калькулятор, можна підрахувати, що в середньому новий турист стосується землі баварської столиці кожні шість хвилин! Звичайно ж, такий факт тільки на руку німцям, адже кожен із мандрівників поповнює скарбницю на досить пристойну суму.

2. Кожен четвертий – іноземець!

Продовжуючи факт номер один, щодо кількості людей, туристи будуть здивовані, що лише 35% населення було народжене безпосередньо в Мюнхені. Інші жителі міста – це приїжджі. Мало того, 25% «не місцевого» населення – це іноземці. Ось чому Мюнхен називають одним з найбільш космополітичних міст. Таке змішання накладає свій відбиток не тільки на культуру німців, але і на менталітет, архітектуру і культуру в цілому.

3. Октоберфест – o’zapft is!

11 цікавих фактів про МюнхеніВсесвітньо відомий щорічний фестиваль Октоберфест святкується на протязі ось вже більше 200 років! Вперше ця традиція з’явилася ще в 1806 році за підтримки Короля Макса Йозефа, а далі була підхоплена всіма німцями і в наші дні святкується з небувалим розмахом. Наприклад, у 1999 році відвідувачі випили майже 6 мільйонів літрів пива і з’їли 500 000 смажених курей, за що фестиваль був занесений книгу рекордів Гіннеса. Примітно, що початок святкування проходить під залп 12 гармат, після чого обер-бургомістр голосно вимовляє: «o’zapft is!» («Откупорено!»).

4. Сейф для любителів пива

Мюнхен славиться найбільшій пивній в світі! Улюблене місце любителів хмільного напою було засновано в 1589 році і називається Хофбройхаус. Саме тут встановлено місткий сейф, в якому передбачені комірки для зберігання пивних кухлів постійних клієнтів. Кожна комірка закривається, а власник ключа може передавати її вміст у спадок. Для орієнтиру, на даний момент в пивній зарезервовано близько 4000 осередків постійних відвідувачів.

5. Безстрашний податківець існує!

Мова йде про податківців Німеччини і про їх відважного вчинку, який мав місце бути в часи Другої світової війни. Можливо, що це фольклорна жарт, але кажуть, що Мюнхенські податківці направили вимогу про декларацію доходів самому Гітлеру! Чим закінчилася історія невідомо, але слава про їх доблесті і відваги звучить і понині.

6. Бренд «BMW»

11 цікавих фактів про МюнхеніМюнхен подарував світу компанію BMW – марка автомобілів, яка вважається найпопулярнішою у німців. Туристи можуть навіть відвідати музей BMW, де досвідчені гіди розкажуть не лише про історію появи бренду, але і привідкриють завісу таємниці планів концерну на майбутнє. Примітно, що в 2016 році компанія відсвяткувала своє сторіччя! Наші вітання і найкращі побажання.

 

7. Забавному бути!

Ви вже напевно помітили, що в Німеччині дуже багато пов’язано з пивом і пивними традиціями. Так от, в історії пивній «Хофбройхаус» стався кумедний випадок, який назвали «Лимонадним скандалом». Справа в тому, що один з клієнтів з шкідливості або через незнання відмовився пити бурштинове і всіма улюблене пиво і замовив лимонад, чим невимовно здивував офіціантів, навідріз відмовилися обслуговувати клієнта-непитущого. І хоча цій історії більше 100 років, і в наші дні обслуговуючий персонал не настільки категоричний, це натяк кожному гостю, що до традицій варто ставитися з повагою.

8. Масштабніше вже нікуди!

11 цікавих фактів про МюнхеніЖоден гість Мюнхена не зможе пройти мимо міського парку, в якому передбачено багато зон відпочинку, в тому числі і для дітей. Справа в тому, що його площа дорівнює понад 4 гектари. Цей «Англійський сад» є найбільшим парком у світі! Протяжність його практично 6 км і перевершує розмірами знаменитий Центральний парк в Нью-Йорку! Не забудьте, вирушаючи в парк, візьміть карту, яка продається на вході.

9. Найбільша пунктуальна нація

Обійти стороною горезвісну німецьку пунктуальність неможливо. Це проявляється у всьому, і особливо в транспортній системі. Незважаючи на дуже густу і плутану маршрутну мережу, громадський транспорт у місті ходить по розрахованому до хвилин розкладом. Автобуси, трамваї і тролейбуси з механічною точністю розвозять величезний пасажирський потік, не збиваючись ні вдень, ні вночі.

10. Злиденна знаменитість

В одному зі спортзалів Мюнхена, розташованих у підвальному приміщенні, проживав якийсь час Арнольд Шварценеггер, будучи на зорі свого підйому бідних юнаків, тільки що повернулися з армії. Звичайно ж, нам відомо, що з тих пір його життя дещо змінилося, але історія про нього з гордістю витає серед початківців спортсменів і туристів міста.

11. За знаннями – в самий відвідуваний музей!

Найбільш відвідуваним музеєм у Мюнхені є Німецький Музей Науки і Техніки («Deutsches Museum»), заснований у XX Столітті Оскаром фон Міллером. Сьогодні музей збирає більше мільйона відвідувачів на рік. Серед 28 тис. експонатів з області науки і техніки кожен вибере для себе щось цікаве і захоплююче. Ну а на відвідування експозицій слід виділити цілий день.

Історія столиці Баварії насичена і цікава, а кожен цікавий факт про Мюнхені – це захоплююча сторінка у книзі, яку вам належить прочитати. Тут є чим зайнятися дорослому і багато створено для дітей, наприклад, ось цей Зоопарк Tierpark Hellabrunn. Якісного відпочинку вам!