Сталеве весілля – це 11 років шлюбу, проведених рука об руку. Союз подружжя за якістю наближається до шліфованого металу. Міцні, міцні і надійні відносини нагадують дзеркало, яке однаково ясно відображає радість, любов і тимчасові життєві труднощі. Крім того, сталева річниця – це особливі традиції і самобутні подарунки.

Народні обряди

Після 11 років спільного життя прийнято оновлювати інтер’єр, тим більше, якщо будинок давно того вимагає. Масштаби робіт обмежуються тільки бажанням та уявою: можна влаштувати капітальний ремонт або обмежитися локальної перестановкою меблів у вітальні. Головне — не масштаби, а фронт робіт: в будинку повинно стати ще тепліше і затишніше.

Коли плани по переробці приміщення узгоджені, можна перейти до більш древнім обрядам і архаїчним. У день річниці на зорі подружжя традиційно здійснюють спільне обмивання. Раніше для цих цілей використовували котел, річку або навіть ополонку, але для тепличних умов мегаполісу підійде і ранкова ванна. Після сакрального ритуалу прийнято одягати білі одягу.

Нарешті, річниця весілля одинадцять років – це обмін подарунками. Секрет у тому, що це повинні бути презенти не стільки практичні або довгоочікувані, скільки дорогі вашому серцю. Річ, яку ви зберігаєте з дитинства, талісман, особливий символ – все це чудово підійде в якості подарунка на сталеву весілля.

Як святкувати

Скільки людей необхідно зібрати під дахом подружнього будинку на річницю? Сталеве весілля в цьому плані мало чим відрізняється від інших сімейних свят – справляти її найкраще з родичами і близькими друзями, скромніше, ніж десятирічний ювілей. Не забудьте про присутність дітей – якщо з народженням власних вирішили почекати, запросіть пару, в ідеалі – багатодітну. Це не просто хороша прикмета: предки вірили, що на такому прикладі діти вчаться бути гостинними, уважними та переймає позитивний досвід.

Особливу атмосферу свята створюють народні обереги. Сталева підкова, прибита над входом в будинок – це традиційний символ удачі, міцного союзу і благополуччя. Купувати оберіг рекомендується разом, і «встановлювати» — теж: дружина подає інструменти і цвяхи, а чоловік надійно кріпить його над вхідними дверима.

Що дарувати

Подарунки подружжя повинні бути таємними і особливими – це було обумовлено вище. Що подарувати на 11 років весілля і скільки подарунків має бути? Як і інші подарунки до тематичних свят, презент до сталевий весілля повинен відповідати атмосфері. Зверніть увагу на предмети сріблястого і сталевих квітів, та/або складаються із сталевих елементів.

Під категорію автоматично потрапляє вся побутова техніка. Практично, корисно і зі смаком – такий подарунок на річницю не буде порошитися в дальньому кутку антресолей. Більш бюджетний варіант на одинадцять років весілля – набір сковорідок або іншого посуду, яку виготовляють металу. Підійде будь-яка комбінація: сковорідки стануть в нагоді в побуті і прослужать багато років, відерце для шампанського поверне романтику, а набір з казанка і сталевих мисок стануть приводом до походу в гори.

Корисним стане «світло»: нічник, витончена лампа або торшер зі сталевими елементами пожвавлять інтер’єр. Подумайте над купівлею дзеркала — сталева річниця весілля 11 років повинна бути ознаменована чимось особливим і символічним. По-перше, дзеркальна поверхня нагадує чисто відполіровану сталь, по-друге, дзеркало – символ благополуччя і взаєморозуміння в сім’ї.

Нарешті, відвідали ви сталеву весілля в якості гостя або самі є щасливим чоловіком – прикрасьте стіл букетом з 11 кольорів. За народними прикметами, якщо він простоїть 11 днів – шлюб обіцяє залишатися міцним, щасливим і благополучним на багато років.