Київ – столиця України, де обов’язково має побувати кожен мандрівник. Місто потопає в зелені, а жителі завжди гостинні. Тут можна спробувати відомі на весь світ картопляні деруни, борщ, вареники з картоплею і горілку з перцем.

У місті величезна кількість історичних пам’яток, музеїв, культових місць, а також розваг для дітей і дорослих. Ласкаво просимо в «серце» України, місто, вік якого перевалив за 1500 років. Ну а щоб знайомство з Києвом стала ще більш приємним, пропонуємо вашій увазі кілька цікавих фактів про одного з найзеленіших столиць світу.

Факт 1. Зелена легенда Києва

Обов’язково відвідайте найдавніше дерево в Києві, а може і в світі (якщо брати до уваги дерева тільки цього виду). Мова йде про величну дубі Вільгельма Крістера, вік якого обчислюється шістьма, а бути може і сім’ю століттями. Сказати точно можна буде тільки вважаючи кільця на зрізі, що поки неможливо зробити через те, що ніхто не збирається спилювати ще «живий пам’ятник». Росте старезний дуб за адресою вул. Осиповського, Вітряні Гори.

Факт 2. «Батьківщина-мати» – самий величний монумент

Цей цікавий факт про Київі найкраще передає дух патріотизму, нагадуючи про те, як важливо любити місце, де народжена людина.

Мало того, сам пам’ятник входить у п’ятірку самих високих монументальних споруд у світі і має висоту 102 метри. Знайти його можна, відвідавши територію музейного комплексу під відкритим небом, присвяченого Великій Вітчизняній Війні.

Факт 3. Православні оцінять

Андріївський собор – один з найоригінальніших православних храмів не тільки в Україні, але, мабуть, і в світі. Справа в тому, що на ньому ніколи не встановлювали дзвони, і тому є пояснення. За легендою, в цьому місці, та й взагалі на місці Києва, був глибоководний водойма, який пішов у твердь земну після того, як мандрівник-святий встановив на Андріївській горі хрест. Також легенда свідчить, що саме він передбачив будівництво храму і народження міста. Після того як пророкування збулося, місцеві мешканці не захотіли встановлювати дзвони, пояснивши це тим, що, можливо, при перших звуках дзвонів пішла вода може повернутися.

Факт 4. Кумедний

Володимир Савченко, письменник, який жив у Києві довгий час, жартома назвав столицю України «Хабаровськ на Дніпрі». Але не шукайте в назві зв’язку з російською землепроходцем Хабаровым, просто ця назва походить від слова «хабар» чи «хабар». Сподіваємося, що ті часи давно канули в лету і не мають нічого спільного з сучасними жителями Києва.

Факт 5. Унікальний

Не дивуйтеся, прогулюючись вулицями Києва і зустрівши пам’ятник сміттєвозу. Так, саме тут встановлено єдиний пам’ятник легендарній машині, звільняє міста від сміття.

Кияни навіть придумали свою прикмету, про що із задоволенням розкажуть кожному мандрівникові. Необхідно залишити монетку поблизу машини-трудяги, і у вашому домі, а також життя завжди буде виблискувати чистота. Хоча, дотримання цього ритуалу, не звільняє від періодичної прибирання в будинку.

Пам’ятник, встановлений в 2004 році по вул. Газопровідної, 2 в подяку працівникам комунальних служб за підтримання чистоти на вулицях міста.

Факт 6. Найглибший

Запам’ятаєте станцію метро Арсенальна, яка входить в київський розгалужений метрополітен. Справа в тому, що вона розташована на глибині 105 метрів і вважається однією з найглибших у світі. Кажуть, що в її тунелях передбачені таємні сховища на випадок політичних переворотів чи воєн, але нехай ця таємниця залишиться таємницею і ніколи не дасть приводу скористатися її підземними секретами.

Факт 7. Перший «хмарочес»

Будинок Гінзбурга – це перший хмарочос в Україні, зведений ще в 1910-1912 роках. На той момент це була найвища будівля. Забавно, що паломники, з’їжджалися звідусіль до Києво-Печерської та Софіївської Лаврі, брали його за величний храм і в обов’язковому порядку вважали своїм обов’язком вклонитися і перехреститися біля підніжжя цього житлового будинку.

На жаль, унікальна будівля була знищена під час німецької окупації міста в 1941 році.

Факт 8. Гурману на замітку

Українська кухня славиться своїм насиченим смаком і простим оформленням. Незважаючи на те, що страва, подана в ресторані, буде мати простий і домашній зовнішній вигляд, його смак – вище всіляких похвал і може спокійно увійти в улюблені рецепти, які легко повторити після повернення додому.

Разом з національною кухнею в ресторанах столиці подають страви японської, китайської і, звичайно ж, європейської кухні. Так що Київ – це місце, де турист, з побоюванням ставиться до незнайомої екзотичної їжі, може відчувати себе абсолютно спокійно.

Факт 9. Київ в мініатюрі

Цей факт стане в нагоді тим, хто приїхав до столиці України ненадовго, але при цьому бажає оглянути якомога більше пам’яток. Якщо ви саме такий турист, то ласкаво просимо в парк «Київ в мініатюрі».

Тут вмілі руки майстрів виготовили макети значущих і найкрасивіших будівель столиці в масштабі 1:33. Це чудова можливість побачити Київ під іншим ракурсом і, до того ж, ідеальний варіант для дітей, яких втомлюють тривалі екскурсії.

Факт 10. Самий відвідуваний

Найбільш відвідуваний музей у Києві – Національний історико-культурний заповідник «Києво-Печерська Лавра». Як і багато століть тому, паломники і туристи зі всього світу прагнуть побувати в цьому дивовижному місці, овіяному благородством і добром. Згідно з даними, щороку тут буває близько мільйона туристів.

Факт 11. Станція метро, гідна захоплення

Найкрасивішою станцією київського метро вважається «Золоті ворота», яка входить в десятку найкрасивіших підземних станцій в світі. Мозаїчні реконструкції зображень князів Київської Русі, церков Києва та складних орнаментів в оформленні склепінь платформ роблять цю станцію справжнім витвором мистецтва. До речі, жодна з цих мозаїк не повторюється.

Якщо ви ввійдете на станцію метро «Золоті Ворота» з вулиці і будете рухатися по платформі за годинниковою стрілкою (спочатку лівою стороною вперед, а потім правою назад), заглядаючи у арки, то можна простежити історію Давнього Києва.

Факт 12. Доісторичний

Ще один цікавий факт про Київі дає можливість, прогулюючись центром міста, потрапити в карстову печеру, а ще через хвилину побачити динозаврів і навіть хатину доісторичних людей. Ні, це не галюцинація, а Національний науково-природничий музей, який об’єднав одразу п’ять напрямків, починаючи від Палеонтології і закінчуючи Ботанікою. Загальна площа залів становить 8 000 кв. м. Тут можна дізнатися про те, як розвивалася наша планета і які народності поклали початок історії України.

Київ – місто, в який неможливо не закохатися. Є в ньому якась загадка, пов’язана не тільки з добром і багатою історичною спадщиною, але і з дивовижними людьми, які «розмовляють солов’я їною мовою».

Тут багато місць, які варто відвідати, ну а поки обов’язково додайте у свій список бажань «Музей Пирогово», де під відкритим небом зібрані архітектурні пам’ятники зі всіх куточків України.