13 цікавих фактів про Відні

Відень – один з найстаріших міст Європи, в якому поєднуються розкіш і шарм, витонченість і гротеск. На кожному кроці вас чекає історичний пам’ятник, а за кожним поворотом – музей або культова пам’ятка. З чого почати огляд Австрійської столиці – питання, як кажуть, «із зірочкою». Словами дуже складно описати атмосферу стародавнього міста, але нехай вам допоможуть визначитися цікаві факти про Відні, кожен з яких – початок нової історії захоплюючого подорожі.

Факт 1. Дивує: найстаріше друковане видання

Тільки уявіть: у Відні видається газета, посіла п’єдестал найстарішої газети в світі! Мова йде про «Wiener Zeitung», сторінки якої світ вперше побачив ще в 1703 році. Понад 300 років видання користується популярністю і вже стало надбанням і гордістю австрійців. От би ще пощастило відшукати перший випуск, тоді питання з фінансуванням подорожей було б вирішено.

Факт 2. Приголомшливий: Реквієм на п’яти органах

Ласкаво просимо під склепіння Штефансдому, де на п’яти органах виповнюється безсмертне творіння Моцарта – «Реквієм». Найпотужніший, густе, об’ємне звучання витіснить не тільки всі сторонні звуки в залі, але і думки, натомість подарувавши щось піднесене і зворушливе до глибини душі. Таке виконання сподобається навіть тим, хто вважає себе «далеким» від музики, так що, наші рекомендації.

13 цікавих фактів про Відні

Факт 3. Захоплений: Віденський бал – найочікуваніша подія

Саме у Відні проходить щорічний, престижний і розкішний Віденський бал, де пурхають дівчата, ніби метелики, а хлопці, провідні дам під ліктик, сповнені галантної чемності. Примітно, що цей захід вважається досить витратним, але, незважаючи на це, квитки, вартість яких коливається від 200 євро до 20 000 євро, розкуповують задовго до феєричного дії.

Факт 4. І знову в формі!

Відвідувачам барів і кафе, які трохи “перебрали” спиртного, можна сильно не переживати. Вся справа в тому, що близько подібних закладів скрізь по місту встановлені спеціальні апарати для протверезіння. У таких апаратах є отвір, через яке людина, бажаючий протверезіти, отримує в ніс пари концентрованого нашатирю.

Факт 5. Практичний: П’єса на будь-який смак

У Віденській опері не прийнято ставити однакові п’єси більше двох днів поспіль, що дозволяє навіть за короткий відпустку побачити більше однієї постановки. Для зручності відвідувачів їх ділять на три категорії: «А» – для гурманів, які знають толк в музиці, «В» – для звичайних любителів музики і «З» – для решти відвідувачів. До якої категорії себе віднесе мандрівник – справа особиста, але якщо в афіші вказана категорія, то знання про це вам знадобиться.

13 цікавих фактів про Відні

Факт 6. Солодкий: цукерки PEZ

Саме у Відні в 1927 році були виготовлені відомі у всьому світі цукерки PEZ. Назва бренду цукерок походить від німецького слова Pfefferminz – м’ята, адже перші цукерки мали тільки такий смак і були винайдені як альтернатива сигарет.

Факт 7. Зручний: чиста вода без обмежень

До радості будь-якого туриста у Відні (та й практично по всій Австрії) можна пити воду з кожного водопровідного крана, так як вода в австрійську столицю надходить безпосередньо з альпійських джерел. Цього вдалося досягти завдяки спеціально обладнаним санзонам, актуальність яких вражає гостей міста вже протягом більш ніж 130 років.

Факт 8. Смачний: круасан – смачний рогалик до сніданку

Круасан – всіма улюблені ласощі у формі півмісяця, був вперше випечений саме у Відні в честь святкування перемоги над турками. У ті часи він звався не інакше як «віденський рогалик». Тільки після того як десерт завдяки Марії Антуанете потрапив до Франції, він отримав горду назву «французький круасан» і став улюбленою булочкою до сніданку жителів всієї цивілізованої Європи.

Факт 9. Запаморочливий: побачити даху світу

Відвідавши парк Пратер, гості міста можуть отримати порцію адреналіну на колесі огляду заввишки 65 метрів. І нехай це не найвищий атракціон у світі, але вигляд, який відкриється зверху, здивує і обов’язково залишить незгладимий слід в серці мандрівників. Рекомендуємо відвідати його на заході, вид якого дозволить зробити приголомшливі фотографії.

13 цікавих фактів про Відні

Факт 10. Вражаючий: вся історія в декількох кварталах

У Відні розташований найбільший музейний комплекс, що отримав назву «Музейний квартал», площа якого дорівнює 60 тис. м. кв. Неймовірно, і швидше за все, щоб обійти його, одного дня не вистачить, але це буде ще одним приводом побувати у Відні знову.

Факт 11. Місто музики

Відень по праву змагається з Зальцбургом за звання самого музичного міста країни. І цьому місту є чим пишатися: 4 з 10 всесвітньо відомих музичних композиторів жили і творили тут у період з 1750 по 1825 роки. Вольфганг Амадей Моцарт, Людвіг Бетховен, Йозеф Гайдн, Франц Шуберт, Йоганн Штраус, Йоган Брамс називали Відня своїм будинком. У будинках, де колись жили ці композитори, сьогодні створені чудові музеї, які неодмінно варто відвідати під час вашої поїздки до Відня. Ну а щоб сповна оцінити звуки музики цього дивного міста, загляньте в Будинок Музики – інтерактивний музей, який подарує масу вражень і дорослим, і дітям.

13 цікавих фактів про Відні

Факт 12. Зворушливий: Шонбрун – найбільший «дім» для тварин

Відпочинок з дітьми у Відні не можна уявити без відвідування цього дивовижного місця. Відень може похвалитися зоопарком, який вважається найстарішим у світі. Мало того, зоопарк Шенбрунна в 2010 році б удостоєний звання найкращого зоопарку в Європі. Тваринам вкрай пощастило, а для дітей відвідування місця зі щасливими звірятками стане справжньою пригодою, повною захвату. Примітно, що в зоопарку більшість тварин можна годувати, а це найкращий спосіб познайомитися з ними ближче.

13 цікавих фактів про Відні

Факт 13. Найкраще місто на планеті

У 2012 році були проведені дослідження серед 220 міст світу щодо умов проживання. Відень посіла перше місце, ставши кращим містом для життя. Хоча, звичайно ж, варто додати, що на рейтинги звертають увагу і великі компанії, для яких подібні міста є кращими для розміщення бізнесу.

Звичайно ж, це не всі факти про цьому дивовижному місті, але кожен цікавий факт про Відні – це можливість перегорнути ще одну сторінку книги під назвою «подорожі». Вже збирати валізи, а в очах відображаються даху з червоною черепицею? Тоді дізнайтеся ще кілька цікавих фактів про Австрії. І приємного вам відпочинку!