Друга річниця весілля

Два роки, прожитих в сімейному житті – це вже досягнення, нехай і перше з безлічі можливих. Настільки важливу дату не варто пропускати. Як і всі подальші річниці з дня весілля, вона повинна бути відзначена по вищому розряду.

Значення

Для початку визначимося, як називається друга річниця весілля.

Так як в давнину роковин було прийнято давати символічні «імена», ця річниця називається Паперове Весілля. І назва це невипадково.

Відносини подружжя на даному етапі досить нестабільні. Вони вже майже всі один про одного знають, але вітер часу злегка притушил багаття пристрасті, і їх застав зненацька побут. Дрібні сварки і негаразди починають заважати парі.

Психологи вважають це цілком нормальним явищем, яке називається «притиранням». До третьої річниці весілля подружжя вже більш ласкаві і терпимі один до одного. Однак саме ці 2 роки їм треба пережити.

Сім’я балансує на межі. Начебто в сімейному житті панує любов, але кожна дрібниця може перерости в ураган, який віднесе шлюб у бік розлучення.

Тому дані відносини можна назвати «паперовими». Адже, наче папір, вони можуть порватися в одну мить. Папір — дуже міцний матеріал.

Однак Паперове весілля називається так і з іншої, більш приємною, причини. Папір стерпить усе.

Вважається, що третій рік спільного життя має бути розпочато «з чистого аркуша». Образи, які терзали пару 2 роки, повинні залишитися в минулому.

Тому паперова річниця весілля 2 роки святкується за певними традиціями, які спрямовані на те, щоб допомогти образ покинути дім «молодих».

Як відзначити

Паперове весілля або 2 роки з дня весілля важливо відзначити ефектно і романтично, щоб любов подружжя знову розгорілася і не загасла вже протягом багатьох років.

Традиції

У всі часи існувала традиція – на другу річницю весілля «винуватці торжества» пишуть на папірцях те, що їм не подобається в характері та зовнішності один одного. Потім обмінюються записками або відразу зачитують їх вголос.

Гості повинні дати мудрі поради, завдяки яким подружжя стануть терпиміше чи зуміють позбутися своїх недоліків.

Так як сенс цієї традиції досить серйозний – допомогти сім’ї або навіть зберегти її, до цього «ритуалу» варто поставитися тактовно.

Також традиційно повинно бути прикрашене приміщення, де проходить свято. Найкраще прикрашати його паперовими виробами. Фігурки з паперу (орігамі) стануть прекрасним декором.

Стіл прикрасять красиві червоні серветки або лебеді з них. Не забувайте, що лебеді – символ вірності і любові, а червоний колір – символ любові і пристрасті.

Стіл

Друга річниця весілля зобов’язана пройти з розмахом. І стіл грає не останню роль у святкуванні. Тому він повинен бути шикарний.

Легкі закуски та десерти будуть доречні на будь-якому заході. З напоїв віддайте перевагу вину, шампанського і лікеру. Не варто ставити на стіл міцне спиртне, адже 2 річниця весілля не повинна перетворитися на пиятику.

Основним блюдом може стати запечена індичка, качка або порося — в залежності від того, скільки осіб буде присутнім на заході. Крім апетитного смачного виду, ці «звірятка» є символами процвітання і благополуччя. Не дарма їх зазвичай готують саме на свята.

Невеликий шоколадний фонтан на столі буде виглядати приголомшливо. Шоколад символізує солодке життя. А маленькі гості будуть просто в захваті.

Сценарій

Паперове весілля може перетворитися на тематичну вечірку, варто лише проявити фантазію.

До прикладу, можна відзначити це свято в стилі «Красуні і Чудовиська» або будь-якого іншого мультфільму, де головні герої — закохані.

Гості та самі винуватці торжества зобов’язані бути одягнені у відповідні костюми. При цьому костюми або прикраси повинні бути паперовими, як і сама річниця.

Цікавим і важливим моментом цього дня буде створення спільного дерева щастя. Для цього всі присутні пишуть на окремих папірцях побажання подружжю, а на іншій стороні листків малюють символічні картини – подання щасливого життя «молодих» через багато років. Потім всі записки складаються в красиві форми і вішаються на дерево. Якщо гостей небагато, то для цієї мети можна використовувати грошове дерево.

Що подарувати

Так як весілля паперова, то і подарунки, відповідно, бажано дарувати як-то пов’язані з папером. Ідеальний, але банальний варіант – гроші.

Паперове весілля – це не надто значний свято, тому необов’язково дарувати дорогі презенти.

Хорошими подарунками на другу річницю весілля є:

 • бамбукові жалюзі;
 • паперові штори;
 • картини;
 • календарі;
 • фігурки з пап’є-маше;
 • функціональна стильна коробка для речей;
 • світильник з паперовим абажуром;
 • фотоальбоми;
 • книги;
 • квитки на концерт або в театр;
 • абонементи в СПА-салон або тренажерний зал тощо.

Один одному найкращими подарунками будуть листівки, зроблені своїми руками, як в дитинстві. Мило, безвитратно і скільки позитивних емоцій відвідає вас, як під час самого процесу виготовлення, так і під час отримання презенту!

Під завісу

Паперове весілля – це міст через річку нерозуміння, з берега образ до берега щастя. Тому приділіть цього дня якомога більше усмішок і зізнань у коханні один одному.

Скільки б років не пройшло після весілля – 2, 5, 10 або 50, головне завжди залишатися люблячими і коханими.

Рада так любов!