20 фактів про Діснейленді, про які ви не здогадувались

Майже кожна людина мріє побувати в «Діснейленді», тому що парк Діснея – це казка, це свято, це чари, це місце, де реальність перевершує самі райдужні мрії. Небачені атракціони парків розписані детально, але виявляється, що у «Діснейленду» є не менш цікава закулісна сторона. Кидпассаж підібрав 20 найцікавіших фактів про популярному парку розваг. Тепер вам ще більше захочеться туди потрапити!

20 фактів про Діснейленді, про які ви не здогадувались

1. В день відкриття «Діснейленду» в парку було встановлено лише 18 атракціонів. Примітно, що 14 з них працює і сьогодні. Самий старий атракціон «Диснейлейнда» старше парку на 80 років – це карусель King Arthur Carousel.

2. Над пожежним депо на Головній вулиці розташовані апартаменти Уолта Діснея. Раніше відвідувачі дізнавалися про те, що головний казкар знаходиться в парку, по освітлених вікон його квартири. Зараз світло в апартаментах не вимикається в пам’ять про майстра, що подарив свято мільйонам людей.

3. Перед замком Сплячої Красуні захована капсула з таємним посланням. Капсулу відкриють у липні 2035 року, під час святкування 80-ї річниці парку.

4. Головний символ «Діснейленду» Міккі Маус може щодня надягати новий костюм протягом 290 днів. У його подруги Мінні всього 200 різних костюмів.

5. Для оформлення «Світу Індіани Джонса» використовувався реквізит з фільмів про цього героя, а в декораціях «Піратів Карибського моря» можна побачити справжній людський череп.

6. На улюбленому дитячому атракціоні «Божевільне чаювання» не всі чашки обертаються з однаковою швидкістю. Найшвидша чашка – фіолетова. Кермо в центрі чашки дозволить знизити швидкість, якщо знадобиться.

7. Золото в обробці «Маленького світу» – справжнє. Для прикраси використано золото високої 917 проби.

8. В особняку The Haunted Mansion на ниві залякування гостей трудиться 999 примар. Якщо ви вистояли перед лицем небезпеки, то зможете отримати сертифікат про успішне проходження цього атракціону. Між іншим, привидам теж доводиться несолодко під час зустрічей з людьми – тому їм теж видають переможні сертифікати.

9. Снігової людини, лякаючого відвідувачів американських гірок Matterhorn Bobsleds, звуть Гарольд. До речі, в надрах гори, де влаштований цей атракціон, є баскетбольний майданчик для співробітників парку. Вона дорівнює половині цього баскетбольного поля.

10. Найпопулярніший сувенір в «Діснейленді» – шапка або обруч з вушками Міккі Мауса. Також Міккі, персонаж, зображення якого у парку найбільше. Мишеняти можна побачити навіть у візерунку рам на картинах і серед єгипетських ієрогліфів у «Світі Індіани Джонса».

Читайте також: Діснейленд в Парижі: 10 порад батькам, які планують поїздку з дітьми

11. Кольорові доріжки в парку – не просто прикраса. Від них відбивається світло, завдяки чому фотографії виходять дуже яскравими.

12. В «Діснейленді» не продають жуйку – тому що саме вона найбільше докучає людям, прилипаючи до взуття та одягу. У парках також не продають арахіс (заборона, швидше за все, пов’язаний з алергією багатьох дітей на цей продукт).

13. За 150 доларів можна купити один з цегли на дорозі біля входу в парк, ставши, таким чином, власником шматочка «Діснейленду».

14. Відвідувачі часто кидають у фонтан монетки на території «Маленького світу». Всі гроші, вийняті з фонтану, передаються в дитячі благодійні організації.

15. Атракціони «Діснейленду» так виразні, що часом відвідувачам здаються запахи моря або свіжих булочок. Насправді по всій території парків встановлені ароматизатори, які поширюють запах ванілі, м’яти, цитрусових. Самий незвичайний аромат – запах палаючих колод. Є також спеціальний мікс запахів.

16. В охороні парку складаються 200 котів. Їх завдання – відгородити «Діснейленд» від вторгнення гризунів. Кішки несуть службу в нічний час, а вдень відпочивають у споруджених для них будиночках.

17. «Дорогі гості» – це не похвала в парку Діснея. Treasured guests – кодові слова, якими співробітники парку попереджають один одного про невихованих, грубих відвідувачів. Не зайвим буде дізнатися, що в цьому казковому місці є цілком справжня в’язниця, куди можуть потрапити хулігани і вандали.

18. Світ Діснея має приховану від відвідувачів підземну частину. Вона призначена для співробітників, щоб вони могли швидко переміщатися по підземних коридорах з однієї частини парку в іншу.

19. У парку існує правило No Sad Kids. Співробітники можуть застосовувати його, коли бачать розстроєного дитини. Правило говорить, що в такому випадку дозволяється замінити впало морозиво новим або вручити дитині невеликий подарунок.

20. Над «Діснейлендом» завжди світить сонце. Це відбувається тому, що парки знаходяться на заході і на сході США, в Європі і в Азії – тобто в різних часових поясах.

Список дивовижних таємниць «Діснейленду» можна продовжувати і продовжувати. І що цікаво: спочатку ви будете помічати такі дрібниці, користуючись нашими підказками, але потім почнете знаходити їх самостійно. А як щодо того, щоб розкрити таємниці інших пам’яток? Загляньте в нашу скарбничку дитячих і сімейних розваг, і там обов’язково знайдеться ідея для нових пізнавальних подорожей.