Після п’ятнадцятиріччя спільного життя прийнято широко відзначати тільки круглі річниці весілля (ті, у яких другим числом в даті варто п’ятірка або нуль). Якщо дотримуватися цієї традиції, то черговим приводом для скликання гостей стає фарфорове весілля. Вона святкується після 20 років з дня одруження.

Історія і символіка назви

Здавна фарфор високо цінувалася на Русі. З-за монопольного секрету його виготовлення, яким спочатку володіли лише китайці, порцеляновий посуд була дорогим задоволенням. Незважаючи на тонкість роботи і крихкість, фарфор — це все-таки матеріал, загартований високими температурами під час випалення в печі. Тому таку назву і отримала порцеляновий річниця весілля — 20 років солідний термін для крихких стосунків закоханих.

Але якщо пара святкує цю дату весілля, значить, їм вдалося пронести свої почуття через два десятки років. А негаразди лише загартували їх. Але не варто розслаблятися і забувати про крихкість порцеляни — навіть такі тривалі відносини можуть в одну мить дати тріщину.

Більш практична версія походження назви порцелянового весілля свідчить, що за такий довгий час всі сервізи, подаровані в день одруження, розбилися або являють собою далеко не повний набір посуду. Тому двадцята річниця весілля — це хороша можливість оновити домашній посудний ряд з порцеляни.

Нумерологічна трактування круглої дати

У нумерології число 20 овіяне мрійливим і романтичним ореолом, але незважаючи на це має сильну енергетику. Як завершальна другий десяток ця комбінація цифр може спричинити за собою зміни і різні оновлення. Тому подружжя має тонко вибудовувати свої взаємини, щоб зміни були лише в кращу сторону.

Як відзначити фарфоровий ювілей весілля?

Така подія, як фарфорове весілля не тільки можна, але і потрібно відзначати з розмахом. Чітких вимог щодо складу гостей немає — подружня пара вільна запросити всіх, кого забажає. Програму майбутнього свята можна скласти як самостійно, так і з допомогою запрошених фахівців. Який би варіант ви не вибрали, важливо пам’ятати, що в сервіровці столу перевага віддається виробам з порцеляни.

Непогано справляються з організацією цього сімейного свята дорослі діти. Їм цілком до снаги втілити життя найнесподіваніші ідеї. Сюрпризом для батьків стане романтичний політ на повітряній кулі або незаплановану подорож до моря.

Якщо ж ваша сім’я не відносить себе до розряду прихильників гучних вечірок, то фарфорове весілля можна відзначити і в затишній домашній обстановці. Тільки не забудьте завершити романтичний вечір чайною церемонією, одним з головних учасників якої стане вишуканий сервіз з фарфору.

Що і як дарувати на фарфорове весілля?

Вибір подарунка на порцелянову річницю весілля двадцять років багато в чому обумовлений самою назвою ювілейної дати. Тому сервізи з порцеляни — це традиційне вирішення питання подарунка більшістю гостей. Оригінальним подарунком може стати порцелянова лялька, яка, можливо, покладе початок новому хобі подружньої пари.

Якщо вас не приваблюють дрібнички з фарфору в якості подарунка, зовсім не забороняється дарувати практичні речі, які завжди згодяться в господарстві. Привітання, супроводжуючі вручення подарунка, можуть бути романтичними, ніжними, жартівливими, але ніяк не пафосними. Вітаються весільні приказки та примовки, які такий подарунок, як холодильник, піднесуть як єдиний у своєму роді.

Подружжю у цей день можна обмінятися іменними фарфоровими чашками. Дружину завжди порадують ювелірні прикраси з інкрустацією порцеляною (і таку рідкість можна знайти в ювелірних магазинах, якщо гарненько пошукати). А чоловікові можна приготувати сюрприз, організувавши тур на батьківщину фарфору — Китай. Але головним акцентом цього вечора буде дбайливе і уважне ставлення до почуттів один одного.