Час летить швидко, а часом навіть занадто. І якщо день одруження завжди пам’ятається, як щось світле і важливе, те річниці з цього моменту починають блякнути. Так і в суєті повсякденних турбот і інших проблем такі свята деколи просто забуваються. Якщо перші річниці спільного життя завжди очікуються, пам’ятаються і святкуються, то, як правило, після п’ятнадцятої деякі пари перестають відзначати цей особливий день і, треба сказати, зовсім даремно.

Як би там не було, але традиційно з 16 по 19 роки не відзначаються, чого не можна сказати про річницю весілля 20 років. Відзначати його чи ні – особиста справа кожної сім’ї, але, все ж, це означає, що двома людьми пророблений великий працю, притому працю щоденний і часом непомітний. Вони вчилися розуміти один одного, приймати недоліки, вчилися підлаштовуватися і йти один одному назустріч, вчилися разом прощати і рахуватися один з одним, ставши врешті-решт, єдиним цілим. В наш час пари, які прожили стільки років разом, викликають мимовільне захоплення і повагу.

 

Яке весілля відзначається на 20 років спільного життя?

Число 20 в нумерології є символом романтики і мрійливості, але іноді пари, які прожили два десятиліття разом, вже забули, що це таке. Цей ювілей нагадає їм романтичний і прекрасний день одруження – то, з чого все починалося.

Якщо звернутися до історії і традицій, то двадцятиріччя спільного життя – це фарфорове весілля.

Цей ювілей називається так тому, що союз чоловіка і жінки крихкий, а цей період, як правило, є переломним. Справа в тому, що діти вже виросли, вступають або скоро вступлять в нове життя. Подружжя, які звикли до турботи про дітей, по суті справи, знову, як в самому початку сімейних відносин, залишаються тільки вдвох. Тільки тоді перед ними лежала величезна перспектива, яка на даний момент або реалізована, або так і залишилася мрією. Говорячи простою мовою, за повсякденними справами, люди забувають, що можна насолоджуватися товариством один одного.

Традиції й подарунки

Ювілей весілля 20 років зазвичай святкують з розмахом, адже друга молодість подружжя тільки починається. Запрошені дарують їм у цей день всілякі вироби з порцеляни. Це можуть бути сервізи, вази, тарілки і т. д. Наприклад, у зв’язку з тим, що східні тенденції все більше набувають популярності у сучасному світі, фарфорові статуетки та сувеніри припадуть до смаку багатьом людям.

До речі, в двадцятирічний ювілей їсть традиція, ставити на стіл виключно нову посуд, вважається, що все, що було раніше подаровано, вже давно розбито на щастя. А якщо й ні, безумовно, варто це зробити у зв’язку з новим витком сімейного життя. Також кажуть, що справжній секрет китайського фарфору так і не розкрили, ось і відносини двох, якщо вони тривають досі, така ж загадка. Але і ставитися до взаємного щастя навіть на третьому десятку спільно прожитих років стоїть вкрай дбайливо, наче до легкою, витонченою, але тендітної фарфоровій вазі.

В Росії була традиція, згідно з якою під час святкування порцелянового весілля гості ліпили з глини різноманітні фігурки, найчастіше голубков, обпалювали в печі і потім дарували сімейній парі. Через п’ять років, під час святкування срібного весілля, ними прикрашали урочистий стіл.

Оскільки китайський фарфор матеріал, відповідно, на столі бажано мати кілька страв традиційної східної кухні.

У загальному і цілому, з яким розмахом не святкувався ювілей, головне, щоб у ньому панувала атмосфера сердечної теплоти і дружби. Річниця весілля 20 років — безумовно життєве досягнення, тому подружжя варто вітати і бажати їм не розтрачувати всього того, що досі дозволяло їм зберігати човен сімейного щастя від всіх бур і негод життя.