25 цікавих фактів про Лего

Яскравий конструктор Лего люблять всі діти. З пластикових елементів можна збирати незліченну кількість варіацій, проявляючи фантазію. Компанія випускає набори для дітей будь-якого віку, а в збірці моделей з задоволенням приймають участь навіть дорослі. Проте багато хто і не підозрюють, наскільки весь світ захоплюється Лего-манією. Ми зібрали найцікавіші факти про конструкторі Лего, які неодмінно здивують.

25 цікавих фактів про Лего

1. Рік заснування компанії Лего – 1932. Але так незвично: компанія спочатку виробляла дошки для прасування і створювала дерев’яні іграшки. Перший патент на випуск конструктора був отриманий тільки 28 січня 1958 року.

2. Головний завод знаходиться в Данії. Щодня на ньому використовують 60 тонн пластику для виробництва деталей. Загальна площа фабрик і офісів становить 210 тис. кв. м., а в 37 компаніях працює понад 8 тисяч осіб. Половина з них працює в Данії, інші співробітники знаходяться у США, Швейцарії, Південній Кореї і Бразилії.

3. За весь час існування компанія випустила понад 485 000 000 000 деталей.

4. Якщо з всіх деталей конструктора LEGO, які продаються за рік, зробити ланцюжок, вона омине Землю близько 10 разів.

5. Незважаючи на те, що історія конструктора Лего почалася більше 50 років тому, всі елементи легко з’єднуються між собою. Незалежно від дати їх випуску.

6. На заводі існує спеціальне сховище, у якому зібрано по одному примірнику кожного випущеного набору.

7. Компанія LEGO – найбільший виробник іграшкових шин. Щороку вона випускає понад 300 млн. мініатюрних коліщаток.

8. З деталей Лего був зроблений перший серверний стелаж компанії Google.

9. Кожен чоловічок Lego має невеликий отвір в голові. Це зроблено для того, щоб дитина могла дихати, якщо випадково проковтне іграшку і вона застрягне в горлі.

10. Випущеними за всю історію чоловічками можна заповнити 170 басейнів стандартних розмірів.

11. Якщо всі випущені елементи розділити серед мешканців планети, кожен би отримав не менше 64 деталей.

12. Щосекунди в світі продається 7 коробок Лего.

13. Всього у світі випущено близько 4 млрд. чоловічків Lego. А перший з них був вироблений в 1976 році – майже через 20 років після випуску першого конструктора.

14. Цікаві факти про Лего занесені в Книгу Рекордів Гіннеса, наприклад: залізниця з конструктора з 3 локомотивами довжиною 545 метрів.

15. Діти всього світу проводять близько 5 млрд. годин за грою з Лего.

25 цікавих фактів про Лего
16. «LEGO» походить від датської фрази «Leg godt», що в перекладі означає «грати добре».

17. Є 8 способів з’єднати два 8-контактних цеглинки Lego, а для трьох елементів знайдеться вже 1060 варіантів.

18. Щорічно на фабриці в р. Билунд проводиться 23 млрд. елементів Лего. Це 24 млн. елементів в годину і 40 000 – у хвилину.

19. Існує 3900 різновидів елементів Лего і 58 кольорів.

20. Якщо спорудити піраміду з 40 млрд. кубиків Lego, вона досягне Місяця. Що цікаво, якщо використовувати однакові елементи, то нижній кубик зламається під вагою інших, коли їх кількість у піраміді складе 375 000.

21. У виробництві пластик нагрівають до 232 градусів, за рахунок чого він стає схожим на тісто.

22. На офіційному сайті можна безкоштовно завантажити додаток Lego digital designer і спроектувати власну унікальну модель конструктора.

23. Найбільший в світі набір – Star Wars: X-Wing. Вона містить 5.3 млн. деталей Лего, важить 23 тонни. На виробництво було витрачено 17000 годин.

24. Щасливими володарями конструкторів Lego є понад 300 мільйонів дітей у 130 країнах світу.

25. Зараз випускається понад 600 комплектів конструкторів.

Однак факти про Лего – далеко не все цікаве для шанувальників цього конструктора. У світі існує 6 парків Legoland – це масштабні розважальні центри, побудовані з кубиків Lego. Дізнатися про них ви можете з нашої статті, присвяченій Legoland в усьому світі.