Ювілей весілля, який знаменує про досягнення сім’єю чверть вікового рубежу, — це грандіозна подія для будь-якої подружньої пари. І який би варіант святкування торжества не був обраний (вишуканий сімейний вечерю у вузькому колі близьких родичів або грандіозний весільний банкет, з дотриманням усіх традицій, включаючи власний ексклюзивний торт на срібне весілля з ажурними прикрасами, ігри та конкурси), ювілярам ніяк не вдасться обійти своєю увагою цю знаменну дату.

Символічний зміст назви цієї річниці весілля

Можна шукати глибинний сенс у назві цієї дати, але істина, як завжди, лежить на поверхні. Срібне весілля річниця весілля 25 років — це перший весільний ювілей спільного життя в назві якого є дорогоцінний метал. Срібло — це символічне відображення «дорогоцінного» досвіду, набутого за чверть століття сімейного життя, і ще не похилого, але вже вселяє пошану молодому поколінню, віку, посеребрившего віскі батьків.

Непомітно за щоденними клопотами 25 років пролетіли як одна мить. Багато подружні пари, підійшовши до цього рубежу свого життя, вже стали дідусями і бабусями. Скільки років минуло з дня весілля! Срібна річниця — це серйозний привід зупинитися, озирнутися на прожиті разом роки і помилуватися плодами своїх сімейних праць.

Обряди, традиції, повір’я, пов’язані з 25 річницею весілля

Як відсвяткувати срібне весілля, щоб ця подія назавжди залишило слід у пам’яті подружжя? За давнім звичаєм ранок дня срібного весілля починається з романтичного поцілунку. Чим довше він триватиме, тим приємніші спогади залишить після себе. Після взаємних побажань доброго ранку можна переходити до наступного обрядового дії, яка неухильно дотримувалася на Стародавньої Русі.

У той далекий час подружжя повинні були, вставши зрання, набрати з річки води в срібний глечик і здійснити обряд вмивання, допомагаючи один одному. Сьогодні бігти на річку з ранку раніше немає гострої необхідності — воду можна набрати і з-під крана. Головне, заздалегідь, підготувати срібний глечик. Після триразового обмивання подружжя утираются лляним рушником.

Кожне обмивання несе в собі глибокий сенс:

  • перше — змиває року, роблячи сімейну пару віком;
  • друге — забирає всі печалі і негаразди, пережиті чоловіком і дружиною за ці роки;
  • третє — обіцяє нову чисту життєву дорогу попереду.

Після завершення цього дійства срібна посудина із залишками води виставляється на відкрите повітря (у міських умовах глечик можна винести на балкон). Вода, випаровуючись, буде нести з собою всі тривоги майбутнього життя. І в давнину вважалося, що чим швидше висохне дно глечика, тим щасливіше буде подальше життя.

Наступним етапом старовинної церемонії святкування срібною дати весілля був обмін обручками з срібла. Тільки його не починали, не дочекавшись батьків. Вони, прийшовши в будинок срібних «молодят», перевіряли висохлі рушник і глечик (якщо на дні ще залишалася волога, доводилося нудитися очікуванням), і тільки після цього давали своє благословення на символічний обмін кільцями. А вірною прикметою того, що почуття подружжя не згасли до 25 річниці весілля було яскраве сонце, светившее в цей момент.

Ідеї та сценарії свята

Срібне весілля по повній програмі

Питання, як відсвяткувати срібне весілля, починає хвилювати не тільки подружжя, але і їхніх дорослих дітей задовго до урочистої дати. Можна влаштувати батькам сюрприз або провести спільну підготовку до цього дня, взявши за основу сценарій зеленої весілля. Цікаво буде спробувати в точності відновити весільні події двадцятип’ятирічної давності.

Ті ж свідки, той же по можливості склад гостей і повна програма, що включає всі пункти тієї першої весільної церемонії — подорож по визначних пам’ятках, фотосесію і шикарний банкет з конкурсами і триярусною тортом на срібне весілля — що може бути цікавіше! А в кінці свята можна зробити сюрприз батькам у вигляді путівки у весільну подорож. Хто знає, може це була їхня давня, так і нереалізована мрія!

Офіційна церемонія

Обов’язковим ритуалом срібного весілля є обмін кільцями (звичайно ж, теж срібними). Це священнодійство можна зробити як в домашній обстановці, в колі рідних і близьких, так і влаштувати урочисту церемонію у відділенні Рагсу. Іноді навіть ініціатива «срібної» реєстрації шлюбу може виходити від самих працівників сього державної установи.

Офіційний обмін срібними кільцями ніби поверне час назад і створить у подружньої пари повне відчуття того, що відбувається, як в той самий перший раз. Особливо якщо ця подія відбудеться в тому самому палаці одружень, де укладався цей союз. Обручки з срібла надіваються поверх золотих, і подружжя носять їх, не знімаючи, на протязі цілого року, до наступної дати весілля. Деякі джерела стверджують, що за звичаєм срібні кільця одягаються на сусідній середній палець, щоб бути поруч з золотими.

«Срібна» фотосесія

Зйомка професійним фотографом може бути як пунктом великої святкової програми, так і самостійним дійством. Фотосесія у весільній сукні і фраку може бути навіть піднесена дітьми батькам в якості подарунка на срібний ювілей весілля. А вже в якому стилі і ключі пройде фотозйомка, в жартівливо-веселому або вишукано-серйозному, подружня пара вирішить сама.

Подарунки й поздоровлення

Вибираючи подарунки на 25 річницю весілля, в назві якої є слово «срібна», складно піти від побитих і тривіальних рішень. Столове срібло (ложки, виделки тощо) незмінно займають перші рядки в хіт-параді подарунків на срібне весілля. Наступну сходинку ділять різні посудні вироби з срібла.

Ювелірні прикраси теж можна назвати в якості популярного подарунка на срібний ювілей сім’ї. Тільки треба враховувати один нюанс. Якщо ювелірну прикрасу дарується не одним з подружжя, а гостем, то воно обов’язково повинно мати пару. Це означає, що чоловік і дружина повинні стати володарями абсолютно однакових кулонів або, наприклад, браслетів. Такі подарунки можуть відрізнятися тільки розмірами і гравіруванням.

Завжди зворушують ювілярів-батьків фотоподарки від дітей, які потрудилися завчасно скласти сімейний фотоколаж довжиною в 25 років. Незвичайним привітанням буде підношення сімейного портрета, в срібній рамі. Сучасні технології дозволяють створити картину, як ніби писану маслом, зі звичайної фотографії.

Що подарувати один одному?

Подружжю, обмінюючись подарунками, необов’язково зациклюватися виключно на кільцях. Чоловікові можна подарувати фляжку, інкрустовану сріблом, яка буде постійним нагадуванням про кохану дружину, чи срібні запонки з відповідної нагоди гравіюванням.

При виборі подарунка другій половинці на срібне весілля у чоловіка не повинно виникнути жодних проблем. Ювеліри пропонують масу виробів з цього дорогоцінного металу, в основному орієнтованих на жінок — від дзеркальця в срібній оправі до скриньки для зберігання прикрас.

Але головне завдання святкування срібного весілля полягає в тому, що подружня пара повинна знову відчути себе молодятами, у яких ще все життя попереду, а не тільки солідний досвід сімейного життя за плечима.