Перлова весілля, відзначається через 30 років подружнього життя, є дуже красивою і давньою традицією.

 • Перли не випадково став символом подружнього шляху довжиною в 30 років: кожен рік життя, подібно дорогоцінної жемчужинке, створював чудове намисто прожитих років.
 • Краса і бездоганність перлів, не тускнеющего від часу і не боїться примх погоди, підкреслює красу і бездоганність стосунків, витримали випробування часом, адже труднощі та негаразди сімейного життя не зламали, а лише зміцнили союз двох людей, що йдуть разом по життю.
 • Що зріє перлина стає крупніше і красивіше день від дня, адже перли, що бере початок від мікроскопічної піщинки, зростає протягом декількох років, поки не набуде закінчену форму і сліпучу красу. Подібним чином міцніють і розвиваються подружні стосунки.
 • 30-річна річниця весілля – дата, коли винуватці торжества оточені не тільки дорослими дітьми, але і підростаючими онуками. Тому найдорожчими гостями на ній будуть саме вони, а також близькі друзі, родичі і хороші знайомі.

Кого запрошують на перлову весілля?

30 річниця весілля – це свято, що проводиться в тісному колі друзів і близьких, для яких настільки бездоганні і тривалі відносини повинні бути взірцем і прикладом для наслідування.

 • Деякі чоловіки вважають за краще відзначати перлове весілля наодинці один з одним, відправившись в морський круїз або в санаторій, розташований на морському узбережжі.
 • Проведення перлової весілля (якщо на ній будуть присутні тільки винуватці торжества і їхні діти) може бути організовано і в домашніх умовах.У цьому випадку обов’язковим ритуалом свята має стати обряд «передачі сімейного щастя».

Сам урочистий вечерю може бути збудований як неспішна бесіда батьків, розповідають своїм дітям про всі труднощі, зустрінутих ними в сімейному житті і разом знайдених шляхи їх подолання.

Дуже хорошим знаком буде, якщо в приготуванні святкової вечері візьмуть участь не тільки діти ювілярів, але і нові члени сім’ї – невістки і зяті.

Де краще відзначити перлове весілля?

Оскільки перли, який є символом перлової весілля, народжується в море і невід’ємний від водної стихії,30 річниця весілля може бути отпразднована в літньому кафе (якщо ювілей припав на літню пору) або в ресторані, інтер’єр якого прикрашений розкішними акваріумами або штучною водоймою.

Що прийнято подавати на стіл під час перлової весілля?

 • Меню перлової весілля передбачає подачу страв, приготованих із риби, морепродуктів і морських водоростей.
 • На столі обов’язково має бути присутнім пиріг: з м’яса, риби або солодкий, подається в якості десерту.
 • Торт на перлову весілля обов’язково повинен бути прикрашений їстівним перлинками. Часто його виконують у вигляді раковини-перлові скойки. Подружжя, як і 30 років тому, повинні розрізати його разом і пригостити всіх гостей, присутніх на їх свято.

Як одягтися винуватцям торжества?

 • 30 річниця весілля – свято, пов’язане з морською стихією, тому наряд «нареченої» може бути пофарбований у кольори моря: бірюзовий, синій і всі відтінки блакитного.
 • Костюм нареченого повинен нагадувати перли, символізує перлове весілля, тому в цей день він може бути білим, кремовим або вишуканого відтінку слонової кістки.

Що дарують на перлову весілля?

Перлова річниця весілля (30 років подружнього життя) передбачає подарунки з перлів, якими повинні обмінятися подружжя.

 • Традиційним подарунком чоловіка зазвичай є намисто з натуральних перлів, причому кількість перлин у намисті повинна дорівнювати кількості прожитих разом років, тобто 30.

Перли, піднесений чоловіком, служить нагадуванням про тих сльозах, що були пролиті дружиною за час їх спільного життя тому, даруючи прикраса, чоловік одночасно приносить свої вибачення за всі свої несправедливі вчинки і образливі слова.

 • Доповненням до прикраси може стати пишний букет квітів і зворушливий вірш власного твору, який чоловік може прочитати, ставши на одне коліно в момент підношення презенту. Букет, підносили на перлову весілля, найчастіше складають з білих хризантем або кал.
 • Замість традиційного квіткового букета чоловік може подарувати дружині букет з цукерок, особливо доречний, якщо вона відноситься до категорії ласунів.
 • Відповідь подарунком дружини на 30 річницю весілля може стати вишуканий затиск для краватки, прикрашений великою перлиною або перлинні запонки.
 • Цілком доречним подарунком для чоловіка може стати хороший спінінг або яка-небудь рибальська снасть (якщо він захоплюється риболовлею), оскільки перлова весілля має пряме відношення до водної стихії.

Якими можуть бути подарунки гостей?

Як правило, гості не дарують прикрас із перлів. Камені в них можуть бути просто світлими або перламутровими (відтінки каменів повинні відповідати колірній палітрі натуральних перлів). Букет, підносили «нареченій», може бути прикрашений нитками штучного перлів або окремими перлинками, надають йому особливу виразність і ніжність.

Найчастіше гості дарують сувеніри та вироби ручної роботи, призначені для прикрашання інтер’єру. Ось кілька варіантів «гостьових» подарунків на перлову весілля:

 • Незвичайні годинник ручної роботи, зроблені з відповідними побажаннями, можуть стати прекрасним символічним подарунком.
 • Фотоальбом з підбіркою фотографій, що відображають найбільш яскраві моменти подружнього життя, може нагадати ювілярам про те, скільки років вони прожили разом.
 • Комплект весільних бокалів, символічно зображують нареченого і наречену, перенесе винуватців торжества на 30 років тому.
 • Чудовим сюрпризом для «молодят» стане святкова стінгазета, віршовані привітання та побажання якої викличуть посмішки на їх обличчях, а фотографії нагадають про найпам’ятніші моменти, проведені разом.
 • Можна подарувати побутову техніку для кухні або яку-небудь кухонне начиння.
 • Дуже доречним може бути портрет сімейної пари, виконаний на замовлення.
 • Діти «молодят» можуть порадувати батьків, подарувавши їм путівки в морський круїз або на курорт, розташований на морському узбережжі. Даний подарунок відмінно впишеться в тематику перлової весілля.
 • В якості подарунка діти ювілярів можуть замовити оригінальний торт на перлову весілля.

Укладаючи цей розділ статті, хочеться сказати, що цінність подарунка визначається не стільки його вартістю, скільки теплотою вкладених в нього почуттів. Нехай промовляла до кожного подарунку звучать самі добрі і щирі побажання щастя і ще довгих, разом прожитих років.

Традиційні обряди

Перлова весілля, як і будь-яка значна подія, що супроводжується традиційними обрядами.

 • Найвідомішим з них є звичай кидати у воду монетки або перлинки. Робиться це рано вранці: «молодята», підійшовши до найближчого водоймища і кинувши в нього за жемчужинке, повинні вимовити певні слова. Після цього вважається, що дана подружня пара живе в щасливому шлюбі ще 50 років, оскільки саме такий термін життя натуральних перлів.

Після цього ритуалу «наречені», прийшовши додому, повинні підійти до дзеркала і заприсягтися перед ним у вічній любові. Дзеркало в даному випадку буде грати роль не тільки магічного атрибуту, але і правдивого свідка, який не вміє брехати.

 • Перлова весілля (30 років подружнього життя) обов’язково повинна початися з відвідування ранкової служби в церкві. Кожен з подружжя повинен поставити по три свічки. Одна свічка ставиться за чоловіка, перед образом Богородиці. Друга (в знак подяки за щасливі роки подружжя) – перед Розп’яттям. Третя – перед образом Святої Трійці, щоб заручитися підтримкою Господа на благополуччя подальшому сімейному житті.
 • З Європи до нас прийшов такий звичай: подружжя кидають по перлині в кришталеві келихи з шампанським, вимовляють побажання щастя і випивають вино на брудершафт. Залишилися в келихах перлини вони згодом використовують для виготовлення прикрас і постійно носять на собі.

Випивши шампанське, вони повинні поцілуватися, не перериваючи поцілунок, поки гості не досчитают до тридцяти. Порожні келихи після цього розбиваються. Той чоловік, чий келих розсипався на більшу кількість осколків, вважається зберіг колишню палкість почуттів.