Тридцятирічний ювілей здається чимось далеким і захмарним подружжю у день їхнього одруження або в перші кілька років спільного життя. Але час не той, що йде, воно летить, часом навіть швидше, ніж ми встигаємо помітити.Тридцять, щасливо прожитих років символізують собою родючість, любов і фортецю родини, адже до цього часу, як правило, подружжя вже мають дорослих дітей та онуків.

 

30 років спільного життя, яка це весілля?

Не секрет, що за традицією кожен рік з моменту одруження, має своє, особливе назву, яка пов’язана з особливостями стосунків подружжя на даному етапі життя. Так от, річниця, яка знаменує собою три десятки спільно прожитих років, носить назву перлова весілля.

Пояснюється дана аналогія тим, що дозрівання перлів – це довгий і кропіткий процес. Перетворення маленької крихти в дорогоцінний камінчик займає стільки ж, скільки і перетворення молодих, повних романтичних надій подружжя у навчених людей роками, з часом зробили свою сім’ю ще більш міцною.

 

З точки зору психології

Юнацький максималізм перших років та криза 20-річної річниці, коли «гніздечко спорожніло» вже успішно пройдені. Діти самі стали батьками і тепер онукам потрібна увага і турбота. У зв’язку з цим багато подружжя відчувають емоційний підйом, певну аналогію з молодістю, до якої ставляться більш романтично.

Людська пам’ять має властивість прикрашати минуле, роблячи труднощі забутими і возвеличуючи хороші моменти. За статистикою, після 30 років спільного життя з чоловіком або дружиною, розлучаються всього 12% пар.

 

Традиції і подарунки тридцятого ювілею

В цей день згідно традиції, чоловік повинен подарувати дружині перлове намисто з 30 перлин. Тим самим він хоче показати, що пам’ятає і цінує всі сльози, пролиті дружиною протягом їхнього спільного життя.

Дружина дарує запонки або затиск для краватки з елементами декору, виконаними з перлів. Багато пар замість взаємних презентів купують разом сувенір, інкрустований перлами, в пам’ять про цей день.

У перлах кожен колір має своє значення. Так, білий – це чистота і ніжність, а рожевий – любов і романтика. Можна подарувати і чорний жемчуг, він позначає надійність і впевненість.

Гостям не обов’язково підносити подарунки, прикрашені перлами. Головне, щоб вони були вручені від усього серця.

Ще одна традиція – прогулянка вдвох по тих місцях, які для подружжя мають своє особливе значення. В одному з таких треба, попередньо загадавши бажання, кинути перлину разом як можна далі. Це робиться для щастя і процвітання на довгі роки.

Після 30 років спільного життя потрібно не просто воскресити в пам’яті, але знову повторити свої клятви любові і вірності, правда, тепер уже в присутності гостей і стоячи перед дзеркалом. Раніше, коли процес перетворення амальгами в дзеркальну поверхню, був таємницею, його наділяли чарівною здатністю, ніж зразок еліксиру правди. Іншими словами, дивлячись на своє відображення, людина не міг збрехати. Тому і придумали вимовляти клятви перед ним. У давнину говорили про те, що такий своєрідний ритуал допоможе подружжю перейти на новий рівень відносин, зробивши їх ще більш близькими і міцними.

Вважається, що такий ювілей є традиційно сімейним торжеством. Вітати ювілярів повинні прийти діти, онуки, інші родичі і тільки найближчі з друзів. Краще всього, якщо на ювілеї будуть ті, хто були свідками на весіллі.