З кожним прожитим роком відносини в родині розкриваються з нових ракурсів і назви весільних річниць дуже точно характеризують їх в той або інший період. Через 34 роки, коли подружжям відзначається янтарне весілля, сім’я нагадує за своїм якісним характеристикам бурштин. Вона така ж міцна, як смола, загартована часом, а відносини — прозорі, тому що в них до цього часу немає нічого не досказанного.

Як відзначити 34-ту річницю спільного життя?

Традиції не передбачають святкування бурштинової весілля з розмахом. Зазвичай некруглі дати відзначаються в колі сім’ї. Накривається великий стіл, за яким повинні вміститися всі члени великої родини. Цей день можна провести, спілкуючись і згадуючи значущі (або, навпаки, курйозні) моменти з життя подружжя.

Згідно старовинним звичаєм, всі в цей день має бути співзвучно тематиці весільної річниці. Подружжя одягаються в одяг жовто-червоних відтінків. Стіл покривається золотистої скатертиною. В кімнаті треба забезпечити яскраве освітлення — можна навіть розвісити навколо джерел світла різнокольорові гірлянди сонячних відтінків.

В старовину, коли 34-я річниця весілля відзначалася восени, подружжя нарізали гілки калини, збирали опале листя і становили своєрідну яскраву «ікебану», яка служила прикрасою святкового столу. Як обійтися, святкуючи весільну бурштинову річницю, без традиційних привітань та конкурсів? Треба тільки вибирати їх з урахуванням того, щоб вони не порушували умиротворену атмосферу цього свята.

Раніше серед прикрас нареченої на весільну церемонію обов’язково присутній бурштин. Перевага віддавалася йому не тільки з-за його краси — у давнину вважалося, що він володіє захисними і лікувальними властивостями. Так і зараз йому приписують вміння відновлювати порушене біополе людини.

Традиційні та оригінальні рішення подарунків на бурштинову весілля

При виборі подарунків мало у кого виникає питання, що подарувати на бурштинову весілля. Адже назва річниці сама дає підказку. Різноманітність виробів з бурштину дозволяє проявити оригінальність і не боятися повторитися і продублювати ще чийсь подарунок.

Полегшує вибір подарунків ще й той факт, що на 34-ту річницю можна дарувати буквально все. Головне, щоб подарунок був затребуваний саме цією парою. Якщо подружжя шанувальники всього прекрасного, до речі припадуть квитки в театр або картинну галерею. Чоловіча половина подружньої пари — пристрасний автомобіліст або завзятий рибалка? Ви потрапите в саму точку, супроводжуючи своє привітання відповідно врученням дисків для машини або навороченого спінінга.

Як привітань з бурштинової річницею вітаються і подарунки, адресовані обом подружжю, наприклад, для відпочинку — гамак, набір для пікніка чи путівка на двох в санаторій.

Подарунки одне одному

Верхню строчку «бурштинових» подарунків займають ювелірні вироби. Такими подарунками можуть обмінятися подружжя. Дружині можна подарувати бурштинове намисто, а чоловіка напевно порадують запонки, оздоблені бурштином, або шпилька для краватки. Фігурки і статуетки, виконані з бурштину, — це теж чоловічий подарунок, так як вони символізують силу і мужність. Можна, звичайно, зробити елегантну паличку з бурштиновим набалдашником чи портсигар, інкрустований бурштином. Але ці подарунки повинні вибиратися з урахуванням побажань конкретної людини.

Можна вибирати презенти, орієнтуючись на сонячну забарвлення бурштину. А відтінків у цього напівдорогоцінного каміння безліч. Дружині у цей день можна піднести золотисту сукню (а до сукні докласти запрошення в ресторан), а чоловіка можна побалувати яскравим галстуком.