«Життя прожити — не поле перейти! » — говорить народна мудрість. А прожити все життя з однією людиною і не тільки зберегти відносини, а зробити їх краще і досконаліше, — ця задача буде поскладніше. Не дарма кожна річниця весілля має свою назву, в кожному з яких прихований глибокий сенс. Коралове весілля теж не є винятком з правил і святкується після 35 років з дня укладення шлюбу.

Символічний зміст назви

Чим більше сімейний «стаж», тим благородніше звучать назви ювілейних весільних дат. Багато дізнавшись, як називається 35 річниця весілля, задаються питанням: «Чому саме коралова? Відповідей на це питання існує кілька. Корали — це унікальні в своєму роді колонії живих організмів. Створені дрібними поліпами, міцно з’єднаними один з одним, вони являють собою одне непорушне ціле. Так, і справжня сім’я — це унікальний союз двох людей, кожен з яких не мислить себе без своєї другої половинки.

Як і величезні коралові острови сімейне життя будується з щоденних турбот, прикростей і радостей, цементується уважним ставленням і повагою один до одного. На це йде не рік і не два, а ціле життя. Але зупиняючись, щоб озирнутися назад, подружжя можуть пишатися своїм унікальним за красою і міцності «сімейним атолом», в затишних бухтах якого панують мир і спокій.

Але у 35 річниці весілля не одна назва. Друге звучить як «полотняне весілля». Скатертини, серветки, виткані з любов’ю з домашнього полотна, завжди створювали в будинку особливу атмосферу затишку, тепла і гармонії. Але сімейне благополуччя досягалося лише шляхом кропіткої праці.

Звичаї та традиції святкування коралової весілля

Весільні традиції дуже живучі. Люди досі вірять, що їх дотримання в цей важливий для двох люблячих сердець день — це гарантія подальшого благополуччя сім’ї. Не варто нехтувати традиціями, відзначаючи і коралову весілля. Так як корали — це мешканці водної стихії, то і звичаї святкування 35 ювілею подружнього життя, так чи інакше, пов’язані з водою.

Якщо дозволяють кошти, можна поєднати коралову річницю весілля 35 років і подорож на море. Там на березі, відповідно до звичаїв, подружжя повинні виголосити на зорі клятву любові і вірності. Сівши в човен, чоловік і дружина повинні повірити один одному всі таємниці, і опустивши руки за борт, здійснити обряд обмивання і очищення. Вважалося, що вода забирає всі печалі в свої глибини, дозволяючи, таким чином, продовжувати сімейне життя з чистими відкритими серцями.

Після цього чоловік повинен піднести дружині гілку корала, як символ зміцнення та благополуччя їх відносин. Найбільш ризикований, але і романтичний спосіб роздобути корали, це пірнути за ними на дно морське. Але це питання можна вирішити і не таким екстремальним способом — достатньо придбати гілку корала заздалегідь, на березі.

Якщо з морем на момент річниці полотняній весілля ніяк не складається, то існує ще один обряд, для вчинення якого підійде найближчий до вашого дому водойма. Суть обряду полягає в наступному: з першими променями сонця подружжя повинні кинути у воду червону хустку. Це символічний спосіб звернення до водної стихії, на підтримку якої пари розраховує подальшої спільного життя.

Після вчинення цих дій, подружня пара йде в церкву до ікони Миколи Чудотворця і ставить свічки. Набравши в однакові посудини святої води, чоловік і дружина повертаються додому, щоб завершити цей красивий обряд коралової весілля. Подружжя омивають один одному голови святою водою, висловлюючи тим самим один одному безмежну довіру.

Віддавши данину традиціям, можна запрошувати гостей до столу. Оскільки річниця коралової або полотняною весілля асоціюється з червоним кольором (символом того, що почуття подружжя досі не охололи), варто дотримуватися його відтінків у сервіровці святкового столу. Червоні серветки, яскраві чохли на стільці припадуть дуже до речі. У меню вітаються страви з морепродуктів і напої червоного кольору.

Такий значний сімейний «стаж» вже дозволяє чоловіком ділитися досвідом і давати поради молодшому поколінню. Тому згідно з ще однією традицією, на коралову річницю весілля прийнято писати записки, в яких ювіляри відкривають секрети щасливого шлюбу. Всі рекомендації складаються у скриньку і передаються на зберігання онукам, з умовою, що її вміст буде прочитано на їх власних весіллях.

Весільний торт — це прикраса столу на будь-яку річницю весілля. Але саме напередодні 35-річчя подружнього життя пара повинна спекти торт спільними зусиллями. Зовнішній декор торта складуть червоні фрукти, а подавати до столу можна з вишневим сиропом.

Які подарунки будуть до місця?

Вибір подарунків на коралову річницю весілля величезний. Дружина чоловікові може подарувати лляну сорочку, а чоловік порадувати свою кохану жінку кораловими прикрасами і букетом червоних троянд (кількість їх має дорівнювати 35-ти).

Гості можуть обирати подарунки пов’язані з коралами, так і ткані вироби. Враховуючи друга назва цієї весільної дати, порадують подружню пару полотняні скатертини, серветки, рушники. У цей день можна підносити в якості подарунка і предмети одягу, тільки заздалегідь обумовлюйте розміри і смакові пристрасті обдарованих.

В цей день не скривдять і «корисні» подарунки. Тому всі предмети домашнього ужитку будуть прийняті з радістю. Щоб діяти напевно і догодити ювілярам, можна піднести їм подарункові сертифікати. В цьому випадку у них буде можливість самостійно зробити вибір. Але, головне, — це не якимись подарунками завалять вас гості. Святкування такої весільної дати зайвий раз свідчить, що 35 років тому подружжя зробили правильний крок, вибравши один одного.