У Росії з давніх часів прийнято відзначати величезна кількість свят, урочистостей та різних ювілеїв. Одні з них споконвічно російські, інші запозичені з іноземних культур. Свій початок, в основному, вони беруть в середні століття. Тому майже кожне свято та ювілей, за такий довгий час, обзавівся власною назвою, і обріс великою кількістю різноманітних традицій. Але, все-таки є винятки. Ось про один із таких свят, які не отримали широку популярність, ми хочемо вам сьогодні розповісти.

36 років з дня одруження в різних країнах називають по-своєму: у Франції це муслиновая весілля, а в Америці і Росії символом став кістяний фарфор. Він означає чистоту, крихкість і безцінність сімейних уз, як для чоловіка, так і для дружини. В більшості сімей, за такий тривалий період часу, напевно відбулося безліч подій, як хороших, так і не дуже. Але той факт, що подружжя залишаються разом «і в радості, і в горі» говорить про багато що.

Хоч 36-річчя не є круглою датою, це день народження сім’ї. До того ж, річниця – непоганий привід зібрати родичів за одним столом. Як це організувати, кожна сім’я вирішить по-своєму, виходячи з особистих переваг і бюджету. Ми лише опишемо деякі з сотень варіантів:

Варіант перший

Буде найкращим. Адже неможливо кожну річницю відзначати з розмахом і пафосом, витрачаючи гроші на дорогі банкети. Та й зібрати друзів і родичів, найчастіше розкиданих по всій земній кулі, може бути не просто.

Кк

Добре, якщо батьки або сестра допоможуть з організацією свята. Подружжя можуть розповісти різні смішні й короткі історії зі свого життя. А перегляд сімейного альбому і привітання допоможуть оживити в пам’яті короткі моменти з минулого.

Варіант другий

Сподобається тим, хто віддає перевагу домашньому затишку напівтемрява улюбленого кафе, з яким пов’язані спільні спогади, важливі як для чоловіка, так і для дружини. В цьому випадку не доведеться витрачати час на самостійні приготування до свята, зберігши короткі години часу для чоловіка або дружини. Головне, що потрібно – це хороший настрій, трохи фантазії і звичайно, готовність приймати привітання з весіллям «кістяний фарфор».

Батьки або сестра можуть продумати меню та оформлення столу. Щоб обстановка прийняла сімейний формат, можна написати веселі поздоровлення у віршах. І не забудьте запросити фотографа або відео-оператора, що б зберегти найкращі моменти вечора.

Третій варіант для романтиків

Відмінно підійде для тих, хто втомився від буденної суєти. Невелику відпустку, проведений наодинці, допоможе парі освіжити стосунки, додасть сил та енергії. При такому варіанті чоловік може стати ініціатором поїздки і навіть написати приємні вірші для подружжя. Вибрати місце, де його провести нескладно. Не важливо, будить це острів в океані або дачну ділянку, головне, що б таке місце влаштовувало обох.

Поїздку можна зробити сюрпризом для подружжя, а діти або сестра допоможуть в таємниці зібрати речі. Мабуть, єдиним мінусом стануть збори і дорогу. За те, подружжя знову відчують себе молодими, як 36 років тому, і отримають масу позитивних емоцій.

Як святкують річницю

А тепер поговоримо про самому торжестві. Як говорилося на початку, символом тридцять шостої річниці є кістяний фарфор, що впливає на характер заходу та супутнього антуражу. Незалежно від того, де і як воно буде проводитися, важливо підтримувати загальний стиль свята.

В одязі ювілярів повинні бути присутніми тільки світлі тони. Для чоловіка підійде строгий костюм бежевого кольору, а дружина може одягатися в біле вечірнє плаття, в поєднанні з перлами або сріблом. Поверх можна накинути красиві кольорові стрічки, використовуючи на них прикольні написи, наприклад, «36 років політ нормальний» або смішні вірші. Гостям, навпаки, не слід одягатися в тій же манері, і не надягати короткі або повсякденні вбрання.

Стіл у цей день має бути такою ж урочистою, як і саме свято. Крім білої скатертини на ньому повинен бути присутнім порцеляновий сервіз, гарні столові прилади. Меню може бути найрізноманітнішим, як кажуть, «на смак і колір». Це може бути смачний пиріг, приготований господинею або велика піца. Різні закуски, салати, смажені страви. Але головною прикрасою столу, звичайно ж, буде весільний торт, прикрашений написами «36 років» або побажаннями у віршах.

Інтер’єру теж варто приділити увагу. Для додання належного антуражу прикрасьте приміщення відповідною атрибутикою. Розставте фарфорові вази з квітами, прикрасьте стіни перловими кулями і написами у віршах. Для «молодят» відведіть місця на чолі столу.

Традиційні подарунки і привітання

Ну і звичайно, яке ж свято без подарунків? Традиційних подарунків річниця не передбачає. Однак, виходячи з того, що тридцять шість років це весілля кістяного порцеляни, подарунки потрібно підбирати по тематиці. Дата некругла тому не обов’язково робити дорогі презенти.

Кращий варіант зробити загальний подарунок для чоловіка та дружини, щоб підкреслити єдність сім’ї. Акцент можна зробити на матеріал – фарфор або колір – кістяний. Ось кілька ідей подарунків, які можуть дарувати близькі родичі: діти, батьки, брат або сестра.

  • Посуд або красиві вази з порцеляни;
  • Порцелянові статуетки, вони можуть бути антикварні, сучасні або смішні;
  • Прикраси з перлів;
  • Дрібна побутова техніка;
  • Керамічні вироби.

Родинне свято дозволяє придумувати прикольні і смішні привітання. Короткі вірші, прикольні тости, теплі побажання будуть як не можна до речі. Не зайвим буде, щоб свято координував хтось з родичів, наприклад сестра.

У такий весільний день подружжю будуть приємні теплі вітання. Завжди оригінально звучать вірші або прикольні перероблені пісні. Можна замовити вірш, присвячений дружина, а можна написати вірші самим. Діти можуть привітати ювілярів, поставивши прикольні і смішні сценки, батьки це обов’язково оцінять.