Загальновідомий той факт, що російські люди люблять свята. Насамперед, це пов’язано з менталітетом нації. Російський народ вважається дуже душевною і співпереживаючою. Співпереживання не обов’язково пов’язане зі стражданням. Це властивість спільного переживання якихось моментів у житті. Це можуть бути, як і позитивні, так і негативні переживання.

Душа російської людини завжди готова підтримати іншу людину з його переживаннями з того чи іншого приводу. У зв’язку з цим, існує така традиція, як щорічне відзначення річниць весілля. Звичайно, не всі люди дотримуються цієї традиції. Як правило, відзначають тільки ювілейні дати. Але при бажанні, можна збиратися в колі сім’ї та друзів кожен рік, починаючи з першого року життя.

Слід зазначити, що дана традиція сприяє зміцненню сім’ї та родинних зв’язків. 42 роки життя разом, називається перламутровою весіллям.

Сорок два роки — це великий термін. Як правило, у людей до цього часу вже є дорослі діти і онуки. Відносини між подружжям мають спокійний миролюбний характер і підкріплені сімейними традиціями.

Чому весілля називається перламутрова

Перламутрова річниця весілля пов’язана з перлами. Перламутр означає мати перлів. Таку назву символічно, так як перлина зароджується в раковині і росте кілька років. Зверху перлина покрита шаром перламутру. Так і сімейне життя міцніє з року в рік. І якщо подружжя рука об руку проходять всі життєві труднощі, то в результаті їх чекає щастя і тепло сімейного вогнища. Перламутрова весілля символізує міцні, злагоджені і поважні відносини подружжя, які збереглися і зміцнилися протягом довгого часу.

Обряди перламутровою весілля

Так як річниця має символічну назву, то існує ряд обрядів, пов’язаних з цією датою.

 • Подружжю необхідно в день перламутровою річниці піднести один одному амулет з перлів. Це може бути невеликий кулон з перлиною, або перловий брелок для ключів. Вважається, що такий амулет потрібно носити з собою, особливо якщо чоловік їде в далеку дорогу. Цей амулет, буде оберігати його, і буде сприяти поверненню додому.
 • Ще одним ритуалом в перламутрову річницю весілля є умивання джерельною водою. До того, як зійде сонце необхідно набрати воду з джерела, налити її в спеціальну дерев’яну посуд, покласти в неї перлини і вмитися. Слід, щоб спочатку дружина повернула чоловікові увазі для вмивання. Завдяки цьому ритуалу подружжя будуть здорові цілий рік.
 • Крім вмивання, подружжю можна сходити і скупатися на світанку. Дане купання, також символізує рік без проблем зі здоров’ям.
 • Варіанти проведення заходу з приводу річниці перламутровою весілля

  Перламутрову весілля не варто відзначати урочисто і з розмахом, так як вона не ювілейна. Відмінним варіантом стане, якщо діти й онуки самі підготують сценарій свята, короткі смішні конкурси, а батьки будуть в невіданні. Так як 42 роки шлюбу мають на увазі, що вік подружжя становить 62-65 років, то необхідно враховувати їх вік при плануванні заходи. Тут потрібен індивідуальний підхід, продумати смішні короткі привітання, так як комусь у цьому віці хочеться спокійного проведення часу, без гучної музики та танців. А для деяких 62 роки ще не вік і вони готові веселитися до ранку.

  Сестра або брат подружжя знають уподобання пари, тому для них організувати вечір, який сподобається, винуватцям торжества не складе праці. Для початку слід визначитися з форматом заходи, щоб батьки залишилися задоволені.

  Для чоловіка і для жінки буде доречний, як вечір вдома, так і захід в ресторані. Подружжя слід попередити, що для них готується сюрприз і смішні короткі вітання з приводу святкування річниці перламутровою весілля. Це потрібно зробити для того, щоб батьки підібрали красиві нарядні костюми, так як захід в будь-якому випадку буде урочистим. Краще, якщо у виборі костюмів допоможе сестра чоловіка або сестра дружини. Так як сестра знає смак чоловік і направити їх в потрібне русло.

  Після того, як визначено місце проведення торжества, необхідно продумати меню вечора, і гарні поздоровлення.

  Перламутрова весілля не передбачає приготування якихось особливих страв. Тому можна скласти меню, виходячи зі смакових уподобань подружжя та родичів.

  Головне, щоб всі страви поєднувалися між собою. Оригінальним доповненням до урочистої дати стане вино 42 річної витримки. Буде доречно, якщо весільний стіл буде прикрашений перламутровою посудом. Також на стіл можна поставити перламутрову вазу з квітами. На заходах такого формату потрібно дарувати гарні подарунки і робити смішні прикольні поздоровлення.

  Рекомендації подарунків на перламутрову весілля

 • Для привітання з Перламутровою весіллям будуть доречні подарунки покриті перламутром. Наприклад, посуд з перламутром або перламутрові сувеніри. Такі подарунки будуть нагадувати подружжю про минулий вечір.
 • Крім сувенірів з перламутром, також будуть доречні будь-які подарунки для дому, це може бути побутова техніка, текстиль, спеціальні медичні прилади для домашнього використання.
 • Смішні прикольні поздоровлення, наприклад короткі вірші. Короткі вірші можна придумати самостійно.
 • Найвідомішим подарунком для жінки від чоловіка на перламутрову річницю весілля є кольє з 42 перлин. Цей подарунок символізує 42 роки щасливого життя в шлюбі.
 • Також чудовим подарунком для жінки стане чайна перламутрова пара. Ще можна презентувати перламутрову скриньку для ювелірних прикрас. Або прикольні перламутрові статуетки, наприклад балерин.
 • Для чоловіка також існує цілий ряд подарунків, які дружина може йому подарувати на річницю перламутровою весілля. 42 роки спільного життя — це довгий термін, тому дружина добре знає смакові уподобання чоловіка і не помилиться у виборі подарунка для чоловіка. Ручка, оздоблена перламутром, стане відмінним подарунком для чоловіка, який займається бізнесом.
 • Також можна подарувати прикольні годинник з перламутром.
 • Порадують чоловіка прикольні запонки або затиск для краватки.
 • Якщо чоловік палить, то доречним подарунком для чоловіка стане попільничка.
 • Подружжя, які прожили разом велику кількість років, розуміють один одного без слів. Через 42 роки спільного життя чоловік і дружина стають одним цілим. Важливо, цінувати один одного і ділити радісні річниці, такі як перламутрова весілля з близькими людьми. Добре, якщо на заході будуть присутні сестра, брат, діти та інші близькі родичі.