Коли разом прожито не одне десятиліття, здавалося б, можна не звертати уваги на чергову річницю весілля. Але з кожним роком у міцних пар ставлення до сімейних цінностей стає одночасно більш серйозне і трепетне. Перламутрова весілля, яка святкується через 42 роки спільного життя, тільки зайве тому підтвердження.

Символічний зміст назви

У народі перламутр здавна приписували магічні властивості. Вважалося, що він сприяє зміцненню сімейних відносин. В далеку дорогу один з подружжя завжди брав з собою що-небудь перламутрове — ґудзики, застібки. Це робилося для того, щоб швидше повернутися під рідну стріху, де його люблять і чекають. Тому неспроста річниця весілля 42 роки отримала назву перламутровою.

Як відсвяткувати 42-ю річницю весілля?

Більшість подружніх пар не вважають за потрібне святкувати буквально кожну річницю весілля. З розмахом відзначаються зазвичай тільки круглі і «солідні» дати. Але перламутрова весілля — це привід зайвий раз освідчитися своїй другій половинці в любові і підкріпити щирість своїх почуттів символічним подарунком.

Блиск перламутру не настільки яскравий, як у деяких дорогоцінних каменів і металів, але його вишуканість і скромність дозволили поставити його в один з ними ряд. Берегти сімейні цінності 42 роки — таке під силу не кожній подружній парі. Ця річниця святкується весілля під стать своїй назві — також вишукано і скромно — у вузькому сімейному колі.

Прикрасою інтер’єру на перламутрову річницю весілля можуть стати велика кількість живих квітів, м’які іграшки й всілякі перламутрові аксесуари. Вітаються в якості елементу декору в цей день перлинні намиста з перламутровим блиском і такого ж плану повітряні кулі. Таке оздоблення тільки підкреслить ніжність і багатство почуттів, які вдалося зберегти подружжю протягом 42-х років спільного життя.

Складання сценарію урочистості та організацію привітань і конкурсів до перламутровою річниці можна доручити дітям і онукам. В день весілля через 42 роки можна згадати найяскравіші моменти з сімейного життя подружжя або завести спеціальну книгу побажань, в якій будуть зафіксовані всі теплі слова на адресу пари, вимовлені в цей вечір.

Як вибрати «правильні» подарунки?

На будь-яку річницю весілля лідируючі позиції займають тематичні подарунки. І ця дата теж не виняток — на 42 роки сімейного життя подружжя отримують найбільше виробів з перламутру. Традиційним буде підношення ювелірних прикрас з перламутровою інкрустацією.

Вважається, що на перламутрову річницю весілля простіше підібрати подарунок жіночій половині пари, ніж чоловічий. Але перламутрові запонки, шпильку для краватки або чоловічу сорочку з такими ж ґудзиками знайти не складе праці. Ексклюзивна ручка з перламутровою обробкою теж буде оцінена будь-яким чоловіком по достоїнству.

Необов’язково, збиваючись з ніг, шукати в подарунок що-небудь винятково «перламутрове». Парні подарунки на річницю весілля ніхто не відміняв. Тому можна зупинити свій вибір на красивому комплекті постільної білизни. Можна придбати для подружжя загальний подарунок — сервіз, предмет декору, що-небудь з побутової техніки.

«Перламутрове» тематику реально дотриматися в упаковці ваших подарунків, прикрасивши її стрічками, намистинами, кулями з відповідним блиском. Якщо ви не мислите своє привітання без букета, то вибирайте квіти молочно-білих, кремових відтінків, які ближче всього за своїм кольором до перламутр.

Що дарували один одному подружжя в старовину?

За старовинним звичаєм чоловік в день перламутровою весілля підносив своїй другій половині намисто з 42-х перламутрових намистин, які нанизував заздалегідь власноруч. А дружина, у свою чергу, шила до «перламутровою» дати нову сорочку з перламутровими гудзиками. У наш час цей звичай значно спростився — потрібні намисто і сорочка просто купуються. Але акцент у цей день варто робити зовсім не подарунки, а на відносинах подружжя, які залишилися такими ж ніжними, як і 42 роки тому.