У Росії з давніх часів існує традиція присвоювати кожної річниці весілля свою назву. Починаючи з першого року життя можна відзначати річницю весілля. Кожен рік, прожитий разом має свою назву: лляна, ситцева, дерев’яна і так далі.

Значення назви лавандового весілля

Лавандове весілля — це 46 річна річниця спільного життя. Вік подружжя становить 65-75 років. Цей факт слід враховувати при плануванні заходи з відзначення річниці. До цього віку у людей у відносинах пріоритетним є повага, взаєморозуміння, мудрість, підтримка один одного. Так як сорок шість років не ювілейна річниця, то можна не робити пишне святкування. Краще, якщо батьки зберуть вузьке коло близьких друзів і родичів.

Лаванда дуже ніжна квітка. Відмінною особливістю цієї рослини є те, що воно довго зберігає свій аромат. Навіть в засушеному вигляді від квітів лаванди поширюється запах. Це властивість квітки і є причиною назви 46 річної річниці весілля. Сенс назви полягає в тому, що, не дивлячись на довгі роки, прожиті разом, чоловік і жінка продовжують відчувати один до одного почуття ніжності і любові.

Звичайно, у відносинах вже немає пристрасті, але присутня висока ступінь розуміння один одного, взаємна повага і підтримка. Існують навіть вірші та пісні про лаванді. Також загальновідомо, що запах квітів лаванди заспокоює, надає благодійний вплив на нервову систему людини, приводить в порядок думки. Лавандовий колір є символічним для цієї річниці. Він не пристрасний, як червоний, але глибокий і насичений.

Лавандовий колір символізує довгі глибокі відносини людей, які прожили разом таку велику кількість років і пережили багато значущі моменти життя.

Ще однією асоціацією в назві 46 річниці весілля лавандового є те, що досвідчені господині часто застосовують лаванду в будинку. Наприклад, лаванда використовується як ароматизатор постільної білизни, її запах отпугивается комах. Таким чином, лавандове весілля може асоціюватися з досвідченою господинею або з дружиною, яка вміє вести господарство і створює сімейний затишок.

Як відзначити річницю лавандового весілля

Якщо планується відзначати лавандова річницю, то, насамперед, слід підготувати запрошення на цей захід, придумати смішні короткі вірші. Так як лавандове весілля не ювілейна річниця, то запрошені гості — це родичі: сестра, брат, діти, онуки. Крім близьких родичів можна запросити близьких друзів. Такий коло гостей можна запросити в усній формі. Але при бажанні батьки можуть зробити прикольні короткі запрошення на паперовому носії.

Обов’язково потрібно прикрасити запрошення гілочкою лаванди. Також можна вказати в запрошенні, в якому форматі буде проходити захід, написати короткі смішні вірші, повідомити про дрес-коді, якщо він передбачається і які очікуються привітання. Запрошення з лавандою налаштують гостей на тематичний вечір.

Які подарунки будуть доречні на лавандова весілля

При виборі подарунків слід дотримуватися лавандового теми. Це необхідно для того, щоб подарунки і прикольні поздоровлення згодом нагадували про минулий заході.

 • Можна дарувати предмети домашнього вжитку: текстиль, скатертини, посуд.
 • Якщо пара захоплюється мистецтвом, то можна подарувати сувеніри, витончені предмети інтер’єру, картини, пано, фотоальбоми.
 • Також в якості подарунка підійдуть короткі смішні вірші власного твору.
 • Можна сміливо купувати лавандові букети. Вони будуть довго стояти, а потім їх можна засушити. В засушеному вигляді лаванда виглядає дуже красиво і продовжує пахнути.
 • Дрес-код лавандового весілля

  Для гостей дрес-код не обов’язковий, а от батьки повинні одягнутися у відповідності з темою свята. Для чоловіка краще надягти сорочку бузкового, фіолетового або синього кольору. Жінці також необхідно надіти плаття лавандових відтінків. Красиві наряди може допомогти підібрати сестра. Ще одним варіантом для стилізації одягу під лавандова тему є аксесуари.

  Чоловік може прикрасити свій костюм лавандового гілочкою, для жінки прикраси у синій колірній гаммі або інші аксесуари. Як варіант, можна зробити прикольні лавандові браслети або брошки. Такі прикраси можна замовити у флористичних магазинах, або зробити самостійно. Як варіант, чоловікові можна надіти бузковий краватку.

  Оформлення торжества

  Для створення атмосфери свята можна прикрасити стіл лавандовими аксесуарами.

 • По-перше, необхідно накрити на стіл скатертину лавандового кольору. Зараз в магазинах представлений великий асортимент скатертин, тому крім однотонної скатертини, можна придбати скатертина із зображенням лаванди.
 • Крім скатертини слід придбати свічки з ароматом лаванди.
 • Також прекрасним доповненням стане букет лаванди на столі і роздруковані смішні вірші для гостей.
 • Свято можна організувати вдома, а можна замовити столик у кафе або ресторані. Якщо дата річниці припадає на літні місяці, то прекрасним місцем для заходу в колі сім’ї стане дача. Оформлення в домашній обстановці або на дачі можна зробити самостійно. Інформацію, картинки з оформленням, короткі смішні вірші можна знайти в інтернеті. Якщо вечір планується проводити в ресторані, то оформлення столу, слід замовити там. Що стосується страв для гостей, то тут немає жодних обмежень чи рекомендацій. Можна подавати все що завгодно. А ось десерти можна оформити лавандовими мотивами, вони додадуть колоритність свята. Також можна приготувати весільний торт.

  Рекомендації по проведенню заходу

  Так як захід має квіткову спрямованість, рекомендується провести цей вечір в романтичній обстановці. За 46 років спільного життя, романтичні відносини втрачають свою яскравість. Тому родичам, а краще, якщо це зробить сестра дружини або сестра чоловіка, необхідно налаштувати винуватців торжества на романтичний настрій. Для створення такого настрою сестра повинна відвернути пару від побутових питань. Для цього необхідно організувати їм прогулянку або купити квитки на який-небудь захід. Наприклад, на виставку або в театр.

  А ввечері організувати привітання з Лавандового весіллям, приготувати сюрприз — святковий стіл і придумати прикольні смішні привітання у віршах. За святковим столом, необхідно підтримати романтичний настрій подружжя. Для цього необхідно, щоб гості підготували прикольні поздоровлення у віршах. Поздоровлення у віршах можна використовувати власного виробництва, а можна привітати, використовуючи вірш улюбленого поета.