Традиційно з розмахом відзначаються тільки круглі дати. А інші річниці, числа яких не закінчуються на нуль або п’ятірку, часто незаслужено залишаються без уваги. Але цього не можна сказати про лавандового весіллі, яке святкується через 46 років з дня одруження. Ця річниця з зворушливим і ароматним назвою завжди подія для будь-якої сім’ї.

Символічне значення «запашної» весілля 46 років

Вибір для назви 46-й річниці весілля квітки лаванди як не можна краще відображає всю суть відносин подружжя після стількох років. Лаванда досить рідкісне для російських широт рослина з запашним стійким запахом, сильний аромат якого навіть у засушених квіток.

Сімейна пара, яка зуміла зберегти сім’ю і свої відносини романтичними і ніжними протягом 46 років, завжди притягує до себе увагу оточуючих. Так квіти лаванди невловимо притягують до себе і впливають на нас своїм тонким ароматом довгий проміжок часу. Можливо, саме тому цей пурпурна квітка став символом 46 річниці весілля, символізуючи одночасно ніжність і фортеця відносин подружжя.

Як відзначити лавандова весілля?

Ініціаторами святкування весілля в лавандовом стилі зазвичай стають дорослі діти. Тому на 46-річної річниці вітаються сюрпризи, оригінальні подарунки і несподівані повороти сценарію.

Можна внести ностальгічну нотку у відзначення дати в стилі лаванди, купивши батькам квитки на кіносеанс або в театр. За 46 років спільного життя вони напевно вже призабули, як ходити на побачення. Лавандове весілля — це відмінний спосіб освіжити пам’ять і пригадати, як це було.

Можна організувати туристичну поїздку на двох, маршрут якої як раз буде прокладений через плантації квітучої лаванди. Звичайно, щоб всі шматочки пазла склалися і оформлення повністю відповідало даті весілля, вона має потрапляти на сезон цвітіння цієї рослини. Але і просто романтична поїздка удвох принесе батькам не менше задоволення.

Застілля на кожне свято — це хороша традиція родини? Тоді не варто від неї відмовлятися і в разі 46-річчя з дня весілля. Такі «некруглі» дати як лавандове весілля — це привід зайвий раз зібратися великою сім’єю за одним столом. На цю річницю весілля зазвичай запрошуються лише близькі родичі.

Оформлення приміщення і сервіровка столу

Як додати інтер’єру атмосферу святковості? Одна з складових частин успішного проведення свята — це оформлення кімнати або банкетного залу у відповідності з тематикою свята. Сервіровка столу теж повинна бути витримана в тому ж стилі. Оформлення (стрічки, кулі та інші «украшательные» аксесуари) має бути «лавандовом» стилі — це означає різні варіанти ніжних пастельних відтінків бузкового, синього і фіолетового.

Гілочки живої або засушеної лаванди прикрасять стіл не тільки своїм витонченим зовнішнім виглядом, але і приємним ненав’язливим запахом. Вони можуть бути елементом кілець затисків для серветок, а можуть бути просто розставленими в мініатюрні вази. Обіграти назву 46 річниці весілля можна, розставивши в приміщенні і на столі свічки із запахом лаванди.

До столу подавайте страви домашньої кухні за сімейними рецептами, перевіреним часом. Здивувати гостей можна десертом з лавандовим відтінком — це можуть бути і тістечка, і справжній весільний торт. Лаванда має бути присутня і в одязі головною подружньої пари урочистості. Букетик, приколотий до лацкана піджака або краватку, витриманий в стриманих лілових тонах — варіантів і рішень цього питання може бути маса.

Ігри та конкурси

Друга складова свята — це правильно підібрані розваги. Раз святкується дата весілля, то ігри та конкурси теж повинні бути весільними. Тільки вибирайте їх з огляду на вікові особливості «молодят» — враховуйте стан їх здоров’я та ступінь рухливості. Головні дійові особи свята не повинні тихенько сидіти осторонь, дивлячись, як веселиться молодь. Вони повинні бути активними учасниками святкового процесу.

Які подарунки принесуть радість подружжю?

З віком цінність подарунків полягає не в їх високої вартості. Більше звертається уваги на їх оформлення і на те, які емоції несе в собі саме привітання. Тому обмежень по вибору подарунків на лавандова торжество не існує. З радістю і вдячністю будуть прийняті і чисто символічні презенти (наприклад, пляшка аромамасла або свічка з ароматом лаванди), і путівка на двох в романтичну подорож.

Подружжя в цей день повинні обмінятися квітками лаванди. А буде це живий букет або засушенная композиція — це не настільки важливо. Головне, — це підтвердження ніжних почуттів і теплоти один до одного.