Кашемірове весілля – ще одна, «проміжна» річниця подружніх відносин, значимість якої від цього анітрохи не знижується. За спинами подружжя 47 років спільного життя, протягом якої було безліч самих різних подій: як поганих, так і хороших, сплотивших сім’ю і які навчили подружжя покладатися один на одного і цінувати виникла між ними довіра.

Трохи про символ кашемірової весілля

Символом 47-річної річниці весілля є кашемір – незвичайно ніжний, теплий і цінний матеріал, висока вартість якого обумовлена трудомісткістю отримання натуральної сировини для виробництва виробів з нього. Справа в тому, що ніжний пух гірських кіз, є цим самим сировиною, вручну выщипывается або вичісується в період весняної линьки, причому для виготовлення кашеміру годиться лише пух, взятий з шиї тварин.

Передбачається, що відносини між подружжям, що відзначають 47-річну річницю весілля, до цього моменту стали такими ж ніжними й теплими, як матеріал, що її символізує.

Крім м’якості і здатності зберігати тепло кашемір має ще одну унікальну властивість: це – гіпоалергенний матеріал, ні в кого не викликає алергічних реакцій. У цьому – ще одна причина того, що кашемір був обраний в якості символу кашемірової весілля, адже подружжя, 47 років прожили разом, вже пройшли етап, коли вони могли викликати роздратування один у одного.

Подарунки на кашемірову річницю

Що подарувати на річницю весілля (47 років спільного життя)? Відповідь лежить на поверхні: традиційним подарунком на кашемірову весілля стануть вироби з кашеміру або будь-який інший вовняної матерії. Вимовляючи привітання, гості мають аргументувати свій вибір, пов’язуючи його з концепцією кашемірової весілля.

Традиційні подарунки

Гостям, запрошеним на кашемірову весілля, можна подарувати:

 • Подарункові комплекти з кашеміру, що складаються з “шапки”, шарфа і рукавичок, причому найбільш вдалим варіантом подарунка буде вручення комплектів, виконаних в одному стилі, але різних кольорів. У результаті подружжя придбають стильні і теплі аксесуари, що підкреслюють їх приналежність до однієї сім’ї.
 • Затишні піжами.
 • Розкішний кашеміровий плед.
 • Тепле і легке ковдра з наповнювачем з натурального кашеміру.
 • Гіпоалергенні подушки, набиті пухом кашмірських кіз.
 • Незвичайно теплу шаль з пашміни (кашеміру найвищої якості), яка припаде до душі господині торжества, оскільки вона здатна зігріти в найлютіший холод.
 • Комплект теплих накидок для м’яких меблів.
 • Дуже корисним подарунком для подружжя, що володіють великою кількістю кашемірових виробів, набір високоякісних засобів побутової хімії від провідних європейських виробників, призначених для чищення та догляду за ними. До розряду модних, але корисних подарунків можна віднести найбільшу упаковку порошку, призначеного для прання виробів з вовни та інших делікатних матеріалів. Вимовляючи привітання, не забудьте супроводити свій подарунок жартівливим коментарем.
 • Дружині-майстрині, яка вміє і любить в’язати, можна подарувати набір вовняної або кашемірової пряжі.

Подружжя, 47 років прожили під одним дахом, в цей день обов’язково повинні зробити один одному практичні подарунки. Що ж вони можуть подарувати один одному?

 • Дружина, володіє навичками в’язання, може зв’язати дружину красивий і теплий светр, а він може порадувати її аналогічним подарунком, придбаним в хорошому магазині.
 • Оскільки відзначається саме кашемірове весілля, чоловік може подарувати дружині традиційне індійське сарі: це і красиво, і стильно, і здатне підкреслити характер позначуваного урочистості. Вихід «нареченої», одягненої в настільки красивий і нетутешній наряд, приємно здивує всіх присутніх і зробить її просто чарівною.
 • Дуже хорошим подарунком на кашемірову весілля буде покупка теплих кашемірових пальто: подружжя можуть придбати їх один для одного.

Свої вітання чоловік може супроводити розкішним букетом квітів: вони завжди доречні і бажані.

Подарунки з розряду не традиційних, але цілком доречних

47 річниця весілля відповідає порядковому номеру срібла у періодичній системі елементів Менделєєва Д. І., тому гості цілком можуть подарувати молодятам срібні вироби. Це можуть бути:

 • Витончені прикраси для дружини.
 • Елегантний портсигар, практичний затискач для купюр, мініатюрна фляжка або візитниця (для чоловіка).
 • Красиві статуетки для прикраси інтер’єру.
 • Вироби для сервірування столу (комплект столових приладів).

В наші дні популярним подарунком на будь-яку річницю весілля стала сучасна побутова техніка. Погодивши з «нареченими», відзначають чергову річницю спільного життя, в якій саме техніці вони потребують на даний момент, можна сміливо дарувати їм цю річ, знаючи, що вона стане надійною помічницею в домашньому господарстві.

Не менш модними подарунками є різні гаджети. Одним з найбільш затребуваних гаджетів є цифрова фоторамка. Такий подарунок сподобається обом подружжю, оскільки спільний перегляд сімейних фотографій під улюблені ними мелодії сприятиме встановленню ще більш теплих відносин між ними.

Бувають ситуації, коли дорогі подарунки не по кишені деяким з присутніх. У цьому випадку можна подарувати:

Набір хорошого шоколаду або шоколадних цукерок.

Якісний алкоголь.

Гарний букет квітів.

У кінцевому рахунку, абсолютно не важливо, з яким подарунком прийшли гості, запрошені на чергову річницю сімейного торжества. Якщо вони потрапили в число обраних, значить, вони дороги подружній парі, тому будь-який знак уваги з їх боку буде сприйнятий як найдорожчий і найбажаніший подарунок.

Як можна організувати свято?

Кашемірова річниця весілля (47 років спільного життя) – не привід для пишного застілля, тому вона найчастіше скромно відзначається в колі найближчих родичів та друзів. Однак є кілька обов’язкових моментів, яких слід дотримуватися:

 • Стіл обов’язково накривають кипельно-білою скатертиною.
 • Святкова вечеря сервірують столовими приборами із срібла, оскільки кашемірове весілля відповідає порядковому номеру цього металу в таблиці Менделєєва.
 • В оздобленні інтер’єру повинні бути живі квіти або повітряні кульки, що символізують легкість і ніжність стосунків між подружжям.

Як зробити привітання доречним?

Привітання на кашемірову весілля повинні підкреслити теплоту подружніх відносин, тому в них не повинно бути ні краплі пафосу і патетики. Всі присутні багато років знають один одного, і ця обставина є гарантією того, що святковий вечір пройде у довірчій дружній обстановці.

 • Привітання близьких друзів можна надати форму студентського капусника. Дружня пародія на подружню пару створить атмосферу невимушеного веселощів на сімейній вечірці.
 • Привітання дорослих дітей можуть супроводжуватися кадрами сімейної фотохроніки і додадуть в торжество нотку тепла та легкого смутку, а також гордість за батьків, які зуміли виховати таких чудових людей.