Кожна річниця весілля має свій символ, а в назві укладено глибоке сакральне значення. Через 48 років спільного життя головним каменем в житті подружжя стає аметист, тому що саме по закінченні цього часу святкується аметистове весілля. Яка ж зв’язок між аметистом, у всі часи вважався оберегом від зеленого змія, і сімейними відносинами?

Як аметист пов’язаний з 48 річницею весілля?

Про походження самого каменю аметисту існує кілька красивих легенд. Грецька і давньоримська пов’язують її походження з богом виноробства. Греки вважали, що людина, що носить аметист не схильний алкогольного сп’яніння, і на бенкетах вино розливалося аметистовими ковшами. На Русі аметист вважався архієрейським каменем і символізував чистоту і строгість життя. Персні з цим каменем носили в основному священнослужителі.

Якщо проводити паралель із сімейним життям, то аметист тут виступає як символ прозорості, чистоти та щирості відносин між подружжям. І це відповідає істині — через 48 років, прожитих разом, навряд чи залишилися якісь недомовленості між подружжям. А міцність аметисту (камінь протистоїть навіть стали) кшталт міцним відносинам двох люблячих людей, перевірених часом.

Крім того, аметист володіє магічними властивостями. Він може активізувати духовні сили свого власника і накопичувати в собі ці нематеріальні цінності. Тому коштовності, подаровані на аметистову весілля, можна передавати нащадкам разом з накопиченим досвідом, вимагає у молоді відповідної поведінки.

Як відзначити аметистову весілля?

До 48-й річниці весілля велика сім’я вже налічує кілька поколінь. Тільки привітання на аметистову весілля від близьких родичів (дітей і онуків з їх сім’ями) займуть весь вечір. Щоб не втомлювати головних дійових осіб свята краще провести свято у вигляді сімейного вечері. Тим більше 48 років сімейного життя — дата некругла», а не за горами і золоте весілля.

Надати вибір креативного рішення щодо святкування 48 річниці весілля потрібно дітям, а ще краще онукам. Створити антураж свята допоможуть аксесуари в спокійних і ніжних рожево-лілових тонах (саме такі відтінки характерні для іскра). Кульки, стрічки, серпантин відповідного кольору прикрасять приміщення, а бузкові вази, підставки та тримачі для серветок, та й самі серветки допоможуть сервірувати стіл відповідно до тематики свята.

Окрасою сімейного застілля може стати не традиційний торт, а весільний пиріг і паска. Такі витвори кулінарного мистецтва можуть бути виконані на замовлення або стати демонстрацією кулінарних здібностей жіночої половини пари, відзначає 48 років спільного життя.

В якості варіанту сценарію родинного свята можна вибрати вечір спогадів. Дістати, принести з собою сімейні фотоальбоми і, гортаючи їх, згадати найкращі моменти з життя подружньої пари. Можна піднести сюрприз родоначальникам великого клану і створити фотоколаж їх сімейного життя. Сучасні технології дозволяють випустити цей фільм, використовуючи матеріали домашнього відео.

Які подарунки даруються на 48 річницю?

Одвічне питання вибору подарунків не оминув і цю подію. Що подарувати на аметистову весілля? Сама назва 48-ї річниці підказує, що це в першу чергу повинні бути ювелірні прикраси з аметистом. Обов’язково такими презентами повинні обмінятися подружжя. Дружині на знак вірності і відданості чоловік підносить сережки або аметистовий кулон. Чоловікові можна піднести аметист в чистому вигляді, який зустрічається у продажу у вигляді фігур різної незвичайної форми.

При виборі аметистів варто побоюватися придбання підробки. Цей камінь навчилися вирощувати штучним шляхом. Справжній же природний аметист володіє унікальними властивостями і довго зберігає свій первинний вигляд. Враховуючи його здатність накопичувати в собі і негативну енергію, у тому числі, періодично потрібно промивати аметист під струменем проточної води.

На відео гарне привітання з річницею весілля:

Якщо фінансові можливості не дозволяють вам відповісти на питання: «Що подарувати на 48 річницю весілля? » викладенням ювелірних виробів з аметистом, то в якості привітання з цією датою підійдуть і будь-які раціональні рішення. Побутова техніка, традиційні комплекти постільної білизни, у всі часи вважалися найпершим весільним подарунком, чайні набори теж будуть радо прийняті подружньою парою. А підтримати «аметистову» тематику свята можна, просто використовуючи упаковку та подарункові стрічки відповідного кольору.

Але головний акцент сімейного свята — це не зовнішній блиск інтер’єру і численні поздоровлення і подарунки, а відносини двох людей, які зуміли крізь роки пронести любов і повагу один до одного.