Кедрове весілля передує головне свято в житті будь-якої подружньої пари — золоту річницю. Скромний свято символізує міцність та довговічність союзу, 49 років гармонії і взаєморозуміння. Саме тому символом весілля став кедр — благородне дерево, яке асоціюється з довголіттям, міцністю і безмежної витривалістю.

Крім того, кедр широко використовується в різних галузях медицини, в тому числі нетрадиційної. Тому кедрова річниця також пов’язана зі здоров’ям — здоровою атмосферою в родині і здоровими у всіх сенсах взаєминами. Кедрове весілля — 49 років, прожитих рука об руку. За цей час набувається вміння пристосовуватися до партнера, разом проходити через труднощі будь-якого характеру. Нарешті, привітання з кедрової весіллям — це прославлення довговічності союзу, який можна порівняти з живуть сотні років зеленим велетнем.

Як святкувати кедрову весілля?

Річницю 49 років воліють відзначати небагато. Хтось вважає дату недостатньо круглої і готується справляти золоте весілля. Інші воліють зовсім не влаштовувати пишних урочистостей з цього приводу. Але якщо ви звикли відзначати кожен рік спільного життя, кедрова річниця повинна пройти спокійно, в тісному колі дітей, онуків і близьких родичів. Вважається, що саме на кедрову весілля зібрати всіх рідних під одним дахом — хороша прикмета. Молодші покоління символізують дерево, яке продовжує розростатися і пускати нові паростки.

Отже, привітання з 49 роками спільного життя повинні звучати в тісному сімейному колі. Але зовсім необов’язково обмежувати себе звичними стінами рідного дому. Кедрова річниця весілля може проходити на відкритому повітрі – в лісі чи просто на природу. Це гармонійно поєднується з її живою і «зеленої» тематикою. Після того, як всі гості розійдуться, корисно прогулятися на свіжому повітрі, насолодитись єднанням із природою і згадати, як непомітно пройшли 49 років.

Якщо погода не сприяє довгим прогулянкам, це не привід скасовувати річницю. Створити потрібну атмосферу можна і вдома – іноді набагато краще та комфортніше, ніж це вийшло б на природі. Вітання родичів краще всього приймати в кімнаті, яка просякнута ароматами довговічного рослини. Домогтися цього можна за допомогою кількох крапель ефірного масла або зелених гілочок благородного дерева. Кедровими гілками у вазі також можна прикрасити святковий стіл: гості будуть вимовляти вітання, вдихаючи тонкий аромат кедрових шишок.

Що подарувати на кедрову весілля?

Зрозуміло, поздоровлення на 49 років весілля повинні відповідати тематиці свята. Якщо ви хочете зробити приємний подарунок чоловікові, нехай це буде щось недороге, але символічний. Доречно буде обмінятися простими кедровими гілочками. Ще один варіант – ефірне масло зеленого довгожителя. Флакончик або гілочку можна прикрасити яскравою стрічкою або помістити в подарункову упаковку – одночасно витончений і класичний презент. Нагадування про круглої дати – не єдине його призначення. Кедрове масло володіє заспокійливим і цілющим ефектом, заспокоює і оздоровлює організм.

Привітання гостей теж повинні бути по можливості простими і стриманими. Підійдуть будь-які вироби з кедрового дерева – немає потреби винаходити велосипед, коли назва річниці сама підштовхує до відповідного подарунка. Справа не в тому, скільки грошей ви витратите на презент. Навпаки – напередодні золотого весілля краще зупинитись на чомусь скромному і символічному.

Подарунки до кедрової весілля можна вибрати в більшості сувенірних магазинів. Різьблена фігурка, намисто з натурального кедра, навіть зручний кедровий валик під голову – кожна з цих речей доречна. Більш практичні люди можуть зробити вибір на користь дерев’яного посуду. З кедра часто виготовляють чайні троянди – вони зберігають тонкий природний аромат і перетворюють чаювання в приємний щоденний ритуал. Ряд поширених виробів з кедра замикають пакетики для спецій, підставки під чайник або будь-яку іншу посуд. Нагадаємо, головне – не вартість подарунка, а увагу, виявлену до подружній парі