Сонце в Болгарії тепле і ласкаве. Влітку тут рідко буває екстремально висока температура повітря, і тому можна цілими днями перебувати на свіжому повітрі. Ранкові години, звичайно, будуть проходити на пляжі, а вдень, за порадою лікарів-педіатрів, з дітьми краще ховатися від сонечка. Щоб не перечекати спеку в номері готелю (таке проведення часу набридне і вам, і дитині), заплануйте прогулянку в парковій зоні. Кидпассаж розповість про кращих парках Болгарії, де ви знайдете прохолоду і тінь, а діти зможуть бігати і грати, скільки душі завгодно.
 

1.Приморський парк (Варна)

Найбільший парк Варни простягнувся вздовж моря на 4 кілометри. За сто з гаком років, що минули з моменту посадки тут перших дерев, зелень розрослася і тепер дарує тінь і свіжість навіть у найспекотніші дні. Але Приморський сад – не тільки місце для прогулянок: це цілий розважальний комплекс, в який входить кілька музеїв, планетарій, зоопарк Варни, невеликий акваріум і кращий на Балканах дельфінарій. Якщо ви проводите відпочинок у Варні з дітьми, вас напевно порадує парк атракціонів «Дитяче містечко». А коли спека спаде, ви зможете прогулятися по Крайбрежной алеї і спуститися до моря.

Як дістатися: з Золотих Пісків, Святого Костянтина і Олени машиною в напрямку Варни по дорозі № 9 (траса Е87) або міськими автобусами №№ 8, 9, 109, 309. Парк розташований уздовж морського узбережжя недалеко від центру і морського порту Варни.

Більш детально про Приморському парку у Варні читайте на сторінці нашого сайту.

2. Морський парк в Бургасі

Якщо ви відпочиваєте на курортах півдня Болгарії в липні – серпні, постарайтеся відвідати морський парк Бургаса. В цей час тут проходить фестиваль піщаних скульптур. Діти, які охоче будують на пляжі замки з піску, зможуть побачити, як дорослі скульптори ліплять з цього сипучого матеріалу фігури тварин або казкових персонажів.

Втім, парк в Бургасі гарний і іншим: доглянутістю, затишком, красою квітучих рослин. Для малюків у зеленій зоні є дитячий майданчик та атракціони, для батьків – зручні лавки вздовж алей. Прямо з парку можна потрапити на пляж, а від місця проведення фестивалю піщаних скульптур легко дійти до Атанасовского озера. Вода в ньому рожева, але купальники вилазять з неї чорними – на дні озера залягають лікувальні грязі.

Як дістатися: з Созополя і Дюні в напрямку Бургаса по дорозі № 99, потім по дорозі № 9, з Несебра і Сонячного берега по дорозі № 9. Парк знаходиться між морським портом Бургаса і Атанасовским озером.

3. Заповідник Ропотамо (Приморсько)

У густих лісах, серед яких тече річка Ропотамо, живуть олені і косулі, бродять дикі кабани та лисиці. Тому туристи можуть гуляти тільки по облаштованим лісовим маршрутами або подорожувати по заповіднику на річковому трамвайчику. Тварини і птахи, що живуть у цих місцях, самі вирішують, показуватися людям. Можливо, ви побачите пеліканів і чапель або почастуєте хлібом плывущую поруч з катером черепаху, помітите на березі видру або спустившуюся на водопій лань. До річки підступають скелі, одна з яких отримала назву Левова голова.


Заповідник Ропотамо тягнеться вздовж річки до самого моря, і місце, де вузька річка переходить у безмежний морський простір, неймовірно красиво. Поїздку в заповідник рекомендуємо тим, хто відпочиває на курортах південного узбережжя Болгарії. Екскурсія триває близько 1 години, тому навіть маленькі діти не втомляться.

Як дістатися: з Несебра, Бургаса, Созополя і Дюні по дорозі № 99 у напрямку Приморський до вказівника «Річка Ропотамо».

Більш детально про Ропотамо читайте на сторінці нашого сайту.

4. Ботанічний сад Балчика

Як виглядає парк, який з’явився за наказом королеви? Щоб знайти відповідь на це питання, відвідайте один з трьох ботанічних садів Болгарії, розташований в Балчику. Румунська королева Марія збудувала тут палац «Тихе гніздо» і оточила його екзотичними рослинами. Це відбулося менш ста років тому, але стоїть на пагорбі палац і розбитий навколо нього сад нагадують маленький старовинне містечко, багатий таємницями і легендами.

Ботанічний сад і резиденція королеви Марії в Балчику працюють цілий рік, але кращий час для відвідування – літо, коли в саду цвітуть троянди. Особливо приємно в сонячний день вийти на терасу перед палацом і посидіти в королівському мармуровому кріслі, звідки видно берег і море. Цей зелений куточок зручно відвідати, якщо ви проводите сімейний відпочинок на північному узбережжі Болгарії.

Як дістатися: з Варни, Св. Костянтина і Олени, Албени, Золотих Пісків в напрямку Балчика по дорозі № 9. Сад знаходиться в південно-західній частині міста, недалеко від узбережжя.

Більш детально про Ботанічному саду в Балчику читайте на сторінці нашого сайту.

5.Університетський ботанічний сад «Екопарк» (Св. Костянтин і Олена)

Екскурсія в ботанічний сад – це завжди можливість побачити дивовижні рослини з різних куточків Землі. «Екопарк Болгарії», розташований недалеко від Варни, здатний здивувати будь-якої дитини. Тут росте залізне і паперове дерево, кам’яний дуб, який не скидає восени листя, гігантська секвойя і тюльпанове дерево.


В іншому ж це прекрасне місце для прогулянки з дітьми далеко від міського шуму. Свіже повітря, аромат квітів і хвойних дерев, дзюрчання річки – заради цих простих радощів і варто побувати в «Екопарку». Крім того, тут можна влаштувати пікнік (для цього необхідно заздалегідь залишити заявку). Рекомендуємо відвідати цей ботанічний сад, якщо ви відпочиваєте на курортах північній частині Болгарії.

Як дістатися: з Албени, Золотих Пісків в напрямку Варни по дорозі № 9 або на автобусах №№ 9, 109, 409. Парк знаходиться на курорті Святий Костянтин і Олена.

Більш детально про Екопарку читайте на сторінці нашого сайту.

Але ніяка спека не страшна, якщо правильно організувати відпочинок з дітьми в Болгарії. Визначитися з місцем відпочинку допоможе колекція курортів і готелів Кидпассаж. Приємного вам відпочинку!