Щорічно в кожній родині відзначається своя суто особиста дата. Це річниця весілля, яка має своє символічне назва, залежне від кількості років, прожитих разом. Дерев’яне весілля — це перша ювілейна дата в сімейному житті подружжя. І назву свою вона отримала не просто так — в ньому криється глибокий зміст, закладений далекими предками.

Коли відзначається дерев’яне весілля?

Скільки років повинно пройти з дня одруження, щоб подружжя могли відзначити дерев’яну весілля? Відповідь проста — перша п’ятирічка, пройдена по життю рука об руку, завершується святкуванням 5 ювілейної річниці весілля з символічною назвою «дерев’яна».

У той же час до п’яти років спільного життя пара навчилася створювати тепло і затишок у своєму домі. А підтримати вогонь в сімейному вогнищі теж допомагає дерево. Зазвичай саме до п’яти років кожне дерево починає плодоносити. І тут теж можна провести паралель з сім’єю — у молодих батьків з’являється перша дитина.

А ще шлюб протягом п’яти років дуже нагадує дерево — молодий саджанець міцно укорінився і вже може протистояти негоді, крона розрослася, і з’явилися перші плоди.

Чому п’ята річниця весілля «дерев’яна»?

Багато молодих пар, трепетно ставляться до всього, що пов’язано з їх відносинами, дізнавшись відповідь на питання: «Як називається п’ята річниця весілля? «, помітно падають духом. Адже в «дерев’яному» назві весілля немає того блиску і необхідної урочистості, з якими варто відзначати перший ювілей спільного життя. Дерево в цьому конкретному випадку мається на увазі як будівельний матеріал, який щосили використовується молодою сім’єю для створення даху над головою.

Але суть дерев’яної річниці весілля п’ять років не приземленості її назви, а в його обґрунтованості, яка з’являється у подружжя по закінченні цього часу, прожитого разом. До цього часу вже можна говорити про головні події, що відбулися в житті сім’ї. Хоч дерев’яної весілля по рокам ніколи не наздогнати срібну або золоту весілля, але до цієї дати в сім’ї зазвичай вже народжуються діти. А це і є головний підсумок» узаконених стосунків двох люблячих сердець.

П’ята річниця весілля — це одночасно і підведення підсумків, і досить міцна база для побудови подальших відносин. Адже не дарма в символіці назви цієї весілля присутній перший міцний матеріал — дерево. До цього часу багато сімей встигають твердо встати на ноги і обзавестися власним житлом.

Хоч з дерева і виходять теплі і міцні будинку, але вогонь може знищити дерев’яну будову відразу. Також з відносинами — за статистикою криза в сім’ї може настати після 5 років спільного життя. Так що перший ювілей сім’ї — це ще і переломна дата. Пари, з успіхом подолали п’ятирічний рубіж, швидше за все, наступні річниці весілля зустрінуть разом.

Фахівці-сексологи також відзначають особливу важливість п’ятирічного кордону сімейних відносин. Бо саме після 5 років спільного життя на зміну почуттю палкої закоханості приходить більш глибоке почуття, засноване на взаємній повазі.

Історія і традиції дерев’яної весілля, йдуть своїм корінням вглиб століть

На Русі кожна людина ототожнював себе з якимось деревом. Два дерева, посаджені подружжям, були символом міцності їх відносин. Дерева ці обов’язково треба було пестити і леліяти. Заборонялося їх зрубати, а якщо це відбувалося, то вважалося, що це неодмінно приведе до розладу в сім’ї.

Ще серед звичаїв наших предків вважалося добрим знаком посадити на дерев’яну весілля загальна дерево, яке обвязывалось червоною стрічкою до наступного ювілею сім’ї. Стрічка слугувала своєрідним оберегом родини.

А от у південних областях Росії досі побутує звичай приходити на дерев’яну річницю весілля до річки і кидати вінок з проханням дати життєвих сил сімейного дерева. У Сибіру ж до цієї дати приурочено вихід в ліс, в якому на будь яке дерево пов’язують п’ять стрічок на щастя.

Ідеї для святкування п’ятої річниці весілля

У давнину до 5 річниці весілля накривали «княжий стіл» і запрошували всіх родичів (навіть далеких), що свідчило про достаток, благополуччя і щедрості сім’ї. Сьогодні такий сценарій не єдино можливий варіант святкування цієї події.

Класична дерев’яна весілля — це фактично повторення цього торжества тільки з жартівливим ухилом. В гостях повинні бути ті ж особи, що і на весіллі п’ятирічної давності. З допомогою різних вікторин та конкурсів пізнається, наскільки навчилися розуміти один одного подружжя. Вміють вони діяти спільно, знаходячи вихід із складних життєвих ситуацій.

Свято пройде просто відмінно, якщо погода дозволить відзначити його на відкритому повітрі. В іншому випадку банкетний зал ресторану повинен бути прикрашений і оброблений деревом. Цвяхом програми може стати посадка дерева. Можна вибрати саджанець, який ближче вашої сім’ї за духом або висадити цілу гайок. Кожна порода несе в собі свій символічний зміст.

  • Дуб — це оплот надійності і довголіття.
  • Клен означає достаток.
  • Береза відповідає за світло, чистоту і плодючість в сім’ї.
  • Липа — це символ вічної любові.

Якщо дата вашої дерев’яної весілля не збігається з сезоном посадок, цю проблему можна вирішити, купивши кімнатне дерево в квітковому магазині і пересадивши його в чотири руки в горщик. А гілочки прикрасити привітаннями та побажаннями від друзів і близьких.

Якими обмінюються подарунками подружжя в п’яту річницю весілля?

В день п’ятиріччя весілля подружній парі здавна заведено обмінюватися подарунками «hand made». У давнину чоловіки в цей день дарували своїм другим половинкам вироби з дуба — ложки, виделки, різьблені дощечки та інше кухонне начиння. А жінки, в свою чергу, прикрашали голови своїх суджених вінками з дубового листя. Адже в ті часи існувало повір’я, що тільки дуб з усіх дерев володіє необхідним могутністю та силою і в його владі зберегти мир і злагоду в сім’ї.

Сьогодні у продажу легко знайти масу виробів з дерева відрізняються своєю грунтовністю, так і мають жартівливу спрямованість (наприклад, набір качалок з вирізаними побажаннями дружину). В якості підказки щодо вибору подарунка коханій дружині, чоловікові варто взяти на замітку те, що зараз можна знайти ювелірні прикраси з інкрустацією деревом.

Перед гостями проблема вибору подарунків на дерев’яну річницю весілля теж не варто дарувати можна все — від дерев’яних ложок до дубових меблевих гарнітурів і котеджів. Також в цей день будуть доречні подарунки, які мають хоч якесь відношення до здоров’я. Мова не йде про градуснику або упакуванні таблеток, але ось подарунковий сертифікат на відвідування спа-салону або путівка в санаторій на двох будуть дуже до речі.

Будь-які подарунки будуть прийняті з вдячністю винуватцями торжества. Головне, щоб вони вкупі з найкращими побажаннями були зроблені від усього серця.