Дивлюся на чистий аркуш паперу. Сьогодні я хочу написати дещо про економію. Так-так! Це зараз топова тема.

Навколо кризи, санкції, девальвація. Треба ж, справді, якось виживати!

З усіх сторінок преси паперовій та електронній нам пропонують масу рецептів, як заощадити світло, газ, воду, продукти, зарплату і т. д. і т. п. Це все, звичайно, важливо, але, думаю, важливіше все-таки заощадити себе.

Ми витрачаємо себе денно і нощно. Іноді на благо собі, але частіше – на шкоду. Истощаемся, впадаємо в депресію, агресію, ступор. З цим потрібно щось робити. Щоб наше життя протікала в злагоді з самим собою та оточуючими, важливо вміти витрачати себе (тобто свої дорогоцінні життєві сили) з розумом, а саме – економно!

Пропоную кілька порад (перевірено на собі).

Порада №1. Самоэкономия починається з квартири.

Це місце відбирання сили по повній — прання, готування, прибирання… Біг по колу. Однак є шанс вижити. Ще на етапі покупки меблів і техніки звертаємо увагу не тільки на дизайн і технічні характеристики, головне – аналізуємо, скільки часу буде потрібно на вимивання завитків на кухонних люстри і опуклостей на кахлі. Вибираємо стиль – «без зайвих зусиль.

Порада №2. Не зашторивай вікно спальні.

Ця порада для тих, хто живе в своєму будинку. Посади під вікном кущ калини або барбарису, або будь-яке інше рослина, яка буде дарувати тобі позитив з самого ранку – радуючи навесні пишним цвітінням у вікні, влітку і восени фарбами налитих плодів і листя, взимку розбудить трескотней желтогрудых синиць, скачуть по засніжених гілок. Один погляд у вікно – і ранній підйом на роботу не здасться таким вже складним. А зекономлений з ранку настрій щедро раздаривай протягом всього дня!

Порада №3. Не витрачай себе на порожні розмови.

Життя проходить, а твоя млин всі молотить і молотить порожні жорна. Вистачить! Витрачай себе економно — а значить раціонально. Краще за все ці: «Вау! А він що? А вона що?» – витратити на гарну книгу або улюблений фільм (загорнувшись у теплий плед з чашкою гарячого шоколаду).

Порада №4. Не забувай про підзарядку.

Більше бувати на природі! Без планшета, інтернету, навушників.

Адже тут так добре помріяти, зібрати себе в долоні, потримати і розвіяти за вітром з посмішкою. Надихатися спокоєм і умиротворенням, і зарядити батареї новими враженнями.

І нарешті «золоте правило» самоэкономии.

Скинь із крил вантаж образ і розчарувань. Отримати життя. Подивися в небо. Пробач своїх ворогів і кривдників. Не варто витрачати на них свої сили.

І-і-иииии – помах, ще, ще! Ну як? П’ять хвилин – політ нормальний! Ось що значить грамотно себе заощадити і зберегти сили для нового польоту.