Смарагдове весілля відрізняється своєю вишуканістю і певною величчю, адже її прийнято відзначати через 55 років з дня одруження пари. Звичайно, зустріти настільки щасливу пару, зуміла пронести свою любов через стільки років, виходить нечасто. Тому при святкуванні урочистостей обов’язковою умовою є звернення до смарагду.

Особливості смарагду

Ця річниця отримала таку назву завдяки дивовижного каменю смарагду, який буквально заворожує своєю красою і глибиною. Його відтінок відрізняється особливим благородством і шиком, в ньому присутня магнетична яскравість і насиченість. Глибокий відтінок зеленого, наповнений чистотою і сонцем, вважається в народі особливим.

І це не дивно, адже смарагдовий колір являє собою мудрість, чистоту, щирість, надію, звернення до витоків, до природи. Згідно народним традиціям, смарагд приносить удачу, вічне щастя, гармонію в сім’ю. До речі, цей камінь відрізняється і магічними властивостями – з його допомогою реально поліпшити зір і навіть зміцнити пам’ять!

Варто знати, що смарагд здатний принести успіх тільки щирим, чистим людям, чия душа не допускає фальші.

Оформлення смарагдовою весілля

Через 55 років після одруження подружжю знову надається можливість відчути себе молодятами. А значить, слід подбати про вбрання. Дружині можна звернути свій погляд на сукні смарагдового відтінку. Якщо цей колір здасться занадто насиченим, то можна вдягнути вбрання в ніжній пастельній гамі, де будуть включені «смарагдові» елементи.

В костюмі нареченого теж повинні бути аналогічні елементи, наприклад, можна скористатися «метеликом» смарагдового відтінку.

При оформленні приміщення неодмінною умовою також є використання смарагдового кольору. Його можна поєднувати з мідними, золотистими, оранжевими відтінками. Зимової часом буде актуально додавання охристо-коричневої гами, що додасть урочистості м’якість і великодушність.

Скільки років минуло з дня одруження, а дружина напевно пам’ятає свій весільний букет. Звичайно, в той час весільні букети відрізнялися простотою.

Зате тепер 55-я річниця весілля може бути прикрашена чарівним весільним букетом, який повинен бути контрастним по відношенню до сукні.

Чудово будуть виглядати в букеті білі, помаранчеві тони, а смарагдові відтінки листя додадуть композиції особливий шик. Щоб підкреслити урочистість моменту, можна прикрасити зеленим кольором ніжки букета.

Присутність смарагдового відтінку є обов’язковим при створенні дизайну меню, запрошень, банкетних карток, якщо такі елементи урочистості передбачаються сценарієм. Смарагдове весілля вимагає і правильного декорування весільного торта відповідно до обраної колірної палітрою.

Як саме відзначати 55 років, що минули з дня весілля, вирішувати винуватцям торжества. Їх нащадки можуть запропонувати різноманітні варіанти, серед яких скромний сімейний вечерю, відвідування ресторану, більш численне захід з тамадою, поїздка за місто і пр.

Переважно ювіляри вибирають малий формат заходу, так як гучні застілля їх стомлюють. Тому слід подбати, щоб свято пройшло спокійно, тихо, в комфортній для подружжя обстановці і неодмінно з урахуванням їх побажань.

Подарунки на смарагдове весілля

Смарагдове весілля відноситься до найбільш важливих ювілеїв в життя сім’ї, тому питання вибору подарунка варто приділити пильну увагу. Скільки і яких саме подарунків дарувати, вирішує кожен запрошений самостійно. Однак варто орієнтуватися, насамперед, на смак і бажання ювілярів, а також на специфіку урочистості.

Тому оптимальним варіантом на 55 років спільного життя є ювелірна прикраса, у якому присутній смарагд. Ювілярам напевно буде неймовірно приємно отримати в подарунок підвіску, кільце, шпильку для краватки, браслети та інші ювелірні вироби, в яких присутній настільки розкішний камінь, як смарагд.

Смарагдова річниця стає прекрасним приводом, щоб діти подарували батькам настільки чудовий подарунок. Адже існує традиція, згідно з якою прикраси, отримані на смарагдове весілля та інші ювілеї такого масштабного характеру, переходять у розряд фамільних, стаючи власністю всієї родини.

Це обумовлено тим, що смарагд здатний накопичувати енергетику свого власника і передавати її новим господарям. Тому буде чудово, якщо енергія щасливого подружжя буде передаватися за допомогою ювелірних прикрас багатьом поколінням.

Ще одним відмінним варіантом подарунка на смарагдове весілля є фотографії подружжя, їхніх нащадків. Чимало радісних хвилин доставлять ювілярам їх відреставровані фотографії, де зображені приємні миті. Можна створити на основі сімейних фотографій презентацію, звести їх у сімейний альбом, зробити колаж.

Зазвичай вітають з 55-річним сімейним стажем ювілярів їх діти, онуки, інші родичі, друзі. Щоб внести в торжество особливі нотки, можна спробувати знайти давніх друзів подружжя, з якими давно втрачено зв’язок, запросити їх на свято. Можна бути впевненим, що успіх такому подарунку буде забезпечений.

Обов’язковою умовою вважаються і вітальні промови, які адресуються ювілярам. За традицією, першими мова повинні тримати наймолодші представники родини – онуки або правнуки. Потім рекомендується дотримуватися черговість по висхідній лінії, щоб останніми вітали представники старшої лінії.

Смарагдове весілля – це чудовий привід зібрати всю сім’ю разом, насолодитися дружнім спілкуванням і перейняти безцінний сімейний досвід дорогих серцю ювілярів.