На шостому році спільного життя подружжя чекає чергова річниця – чавунне весілля. Така назва на перший погляд здається досить дивним, адже яке ставлення до подружніх відносин може мати чавун?

Все пояснюється фізичними властивостями чавуну: цей метал тільки на вигляд здається міцним до механічного впливу. Але якщо з ним поводитись необережно, то велика ймовірність того, що він перетвориться на купу уламків. Зате при ніжному, акуратному зверненні чавунні вироби прослужать дивно довго.

Цікавим фактом є та особливість чавуну, що він стає витриваліше при високих температурах і постійному використанні. Те ж можна віднести і до подружніх стосунків, у яких не лише перші 6 років спільного життя потрібно підтримувати любов у гарячому стані, але і після.

Саме так народна мудрість проводить аналогію з відносинами в родині – протягом 6 років подружні узи піддавалися значним випробуванням, і якщо вони витримали таку перевірку, то узи дійсно міцні.

Історія чавунної весілля

Назва чавунної весілля використовується в основному в Росії. Для інших країн така річниця називається по-іншому. Приміром, у Латвії їй дано назву горобинова весілля, тому обов’язковою є присутність на урочистостях горобиновий кистей. Німцям, французам, англійцям властиво називати таку весілля льодяникової, щоб вона символізувала собою солодке життя. А ось американці воліють її іменувати залізної та дерев’яним весіллям.

Традиції чавунної весілля

Неодмінною умовою проведення торжества вважається приготування господинею свого фірмового блюда, для якого обов’язково використовується посуд з чавуну.

Щоб у сім’ю прийшов достаток, а щастя було постійним супутником, рекомендується пустити чавунний горщик по колу стола. І кожен гість повинен покласти в нього монету, щоб посприяти сімейного благополуччя пари. До речі, якщо перед сном подружжя написати на папірці свої заповітні бажання і залишать їх в чавунному посуді, то ймовірність їх виконання напевно підвищиться.

Для свекрухи можна взяти на замітку стародавній звичай, для втілення якого в реальність знадобиться біла рукавичка. Шоста річниця весілля офіційно була приводом для перевірки невістки на хазяйновитість і прихильність чистоті.

Для цього свекруха могла пройтися білою рукавичкою не тільки по кутах будинку в пошуках пилу, але і навіть за сковородам і горщиках. Відповідно, про результати її дослідження негайно дізнавалися всі навколишні та виносили свій вердикт, часом навіть неприємний. І при цьому зовсім неважливо, скільки років невістка вчилася господарювання.

Чавунний посуд – символ порядку в будинку

Скільки років чавунної весіллі, раніше знали дуже добре, адже за 6 років спільного життя справжня господиня обов’язково повинна була дізнатися, як правильно доглядати за чавунною посудом. Цей метал обов’язково вимагає регулярного і ретельного чищення. В іншому випадку посуд стає зовсім непривабливого зовнішнього вигляду. Тому від дружини було потрібно виставити на загальний огляд всі наявні чавунні вироби для вивчення їх чистоти гостями.

Чавунна річниця весілля 6 років стає свого роду випробуванням для господині. Вважається, якщо вона може впоратися на відмінно з наведенням блиску на виробах з чавуну, то зуміє чудово подолати всі труднощі на життєвому шляху. А значить, дружину можна назвати гідною супутницею свого чоловіка.

Подарунки на чавунну весілля

Назва «чавунне весілля» говорить сама за себе, тому оптимальним варіантом для вибору подарунків стають чавунні вироби, серед яких форми для випічки, чугунки, гусятниці, сковороди.

Якщо подружня пара, яка позначає 6 років подружнього життя, проживає в приватному будинку з каміном, то варто придбати чавунну решітку для каміна. При наявності заміського ділянки непоганим варіантом стають чавунні вироби, зразок освітлювальних приладів, малих архітектурних форм.

Можна звернутися і до чавунного мангалу, який буде служити стільки років, скільки це можливо для такого міцного матеріалу. Відвідування магазинів декоративного литва напевно дозволить знайти або замовити щось вельми оригінальне для декорування будинку винуватців торжества.

Отримання в подарунок весільний чавунного замку з іменним гравіюванням, чавунних виробів в стилі ретро, ювелірних виробів з аметистом, квітковий букет з калами, цукерки принесе чимало приємних хвилин їх власникам. Такий вибір подарунків обумовлений тим, що шестирічна річниця весілля володіє власним квіткою-символом – каллой.

Як відсвяткувати чавунну весілля?

Незважаючи на те, скільки років пройшло з дня весілля, подружжя обов’язково повинні знайти час для святкування такої знаменної події, як 6 років спільного життя, назва якому дано «чавунне весілля».Вважається, що для оформлення свята слід використовувати білий, бірюзовий або фіолетові кольори. А для декорування приміщення відмінно підійдуть саме кали.

Вибирати спосіб відзначити урочисту дату належить подружжю. Можна провести цей день удвох або запросити родичів, друзів.

Романтичний вечір у ресторані, перегляд захоплюючого фільму в кінотеатрі, неспішні прогулянки по парку – вибір усамітненого відпочинку дійсно великий.

Якщо погода дозволяє, то можна влаштувати пікнік і насолодитися товариством близьких. Звичайно, завжди залишається варіант запросити рідних, друзів в ресторан, де чудово провести час.

І наостанок, варто подбати про «чавунці» — урочисті блюді, яке готується саме на 6 років з дня весілля. «Чавунець» представляє дріжджовий пиріг, в якості начинки для якого використовуються овочі і м’ясо.