Сімейний «стаж», який налічує цілих 60 років, вражає. Відносини подружньої пари, збережені та пронесені через стільки років, по фортеці своєї нагадують алмаз. Тому неспроста шістдесятирічний ювілей сім’ї в народі пов’язують саме з цим дорогоцінним каменем. Діамантове весілля — це рекордний рубіж, до якого подружжя підійшли рука об руку, переживши разом радощі й прикрощі, що супроводжували їх сім’ю по дорозі довжиною понад півстоліття.

Про що говорить назва?

Діамант — один з найдорожчих дорогоцінних каменів на планеті. І сімейні стосунки, які пройшли таку перевірку часом, дорогого коштують. Крім того, діаманти завжди були свідченням заможності і багатства їх власників. Так і у випадку з діамантовим весіллям — до цього часу можна з упевненістю стверджувати — сім’я відбулася. І те, що в сімейному «скарбнички» пари накопичилося чимало багатства, ніхто не посперечається. Мудрість прожитих років, іменована досвідом, діти, онуки, правнуки — це не справжнє багатство, до накопичення якого повинна прагнути кожна сім’я?

Відносини загартувалися в життєвих боях і стали міцними як алмаз, а чоловік і дружина згладили і відшліфували всі їх шорсткості, проводячи тонку ювелірну роботу довжиною в шістдесят років. Такі відносини по праву можуть бути предметом захоплення і прикладом для молодого покоління.

Камені чистої води досить рідкісне явище в природі, як і пари, які зуміли зберегти сім’ї і один одного до діамантового ювілею весілля. У давнину алмазам навіть приписували лікувальні і магічні властивості. Вважалося, що каміння захищають від неприємностей і приносять своєму власникові лише блага. Так і до мудрих порад «діамантової» пари теж варто прислухатися і взяти їх на озброєння.

Як прийнято відзначати діамантовий ювілей?

Такі значущі дати зазвичай прийнято відзначати широко і з розмахом. Але в цьому випадку треба пам’ятати, скільки років діамантовому весіллі. Солідна цифра 60 говорить про поважному віці «молодят». Тому роль тамади краще взяти на себе одного з близьких родичів, а святковий стіл організувати вдома. Але камерність обстановки зовсім не означає її буденність.

Урочистість моменту може і повинна проявлятися в дрібницях і деталях. Наприклад, стіл на діамантове весілля повинен бути сервірований без особливої помпезності, але келихи ювілярів можна виділити із загального ряду, прикрасивши кристалами і стразами. Меню повинне бути орієнтоване в першу чергу на пристрасті поважної родини. Але святковий торт, створений спеціально для діамантової річниці весілля 60 років, стане справжньою прикрасою столу і десертом для гостей.

Однією з форм проведення свята може стати концерт-вшанування ювілярів. Ініціатива по розробці сценарію повинна виходити від дітей та онуків. Роблячи добірку ігор і конкурсів на діамантове весілля, треба орієнтуватися на можливості подружньої пари. «Цвяхом програми» можна зробити написання «листа нащадкам» з побажаннями та порадами від ювілярів. І умовитися, що конверт можна буде розкрити тільки на наступний діамантовий ювілей в сім’ї.

Якими можуть і повинні бути подарунки на діамантове весілля?

Всім учасникам торжества доведеться проявити оригінальність і винахідливість при виборі подарунків на річницю весілля 60 років. Адже не у кожного фінансові можливості дозволяють піднести ювілярам справжні діаманти. Хоча, звичайно, прикраси з діамантами стоять першими у списку подарунків на діамантове весілля. Але можна вибрати і цілком символічний подарунок з нагоди свята — чай в оригінальній упаковці у вигляді діаманта теж буде оцінений одаряемыми по достоїнству.

Вітаються в якості подарунків сімейні фотоколажі і відеофільми. Тим більше що за матеріалом для них справа не стане. За стільки років його напевно накопичилося величезна кількість. Квіти на діамантовому ювілею повинні обов’язково бути присутнім і як прикраса інтер’єру, і супроводжувати поздоровлення та вшанування винуватців торжества.

Подружжя в цей пам’ятний день можуть обмінятися маленькими, але дорогими у всіх сенсах подарунками. Чоловікові можна подарувати шпильку з діамантом для краватки, а дружині шпильку для волосся, інкрустовану цим дорогоцінним каменем. Але головним подарунком один одному і від рідних і близьких будуть турбота і увага, проявлені в повній мірі.