Залізне весілля – досить унікальна дата, оскільки рідкісна подружня пара відзначає 65-ту річницю сімейного життя. На жаль, тривалість життя в нашій країні досить невелика, тому-то сім’я, засновники якої змогли дожити до такої події, по праву може пишатися ювілярами.

Чому весілля назвали «залізної»?

 • Стійкість подружніх відносин, що тривають протягом 65 років, по фортеці можна порівняти лише з залізом – надійним та міцним металом, одним з перших прийшли на допомогу людині. Подібно залізу, у надійності якого ніхто не може засумніватися, міцність сімейних відносин не раз була перевірена протягом довгого подружнього життя. Саме тому залізо є символом цього феноменально довгого шлюбу.
 • Згідно приказці, советующей кувати залізо, поки воно гаряче, подружжя, підійшли до 65 річниці весілля, вже давно «перекували» свої характери, підстроївшись і подладившись один до одного.

Два роки тому жителі Великобританії відзначали 65-ту річницю шлюбу самої відомої сімейної пари – королеви Єлизавети II і принца Філіпа. До слова сказати, у Великобританії, де рівень життя досить високий, подібні події трапляються значно частіше, ніж в Росії.

Запрошують гостей на залізну весілля?

Залізне весілля – подія, яке може статися лише в дуже міцної сім’ї, що складається з трьох (чотирьох) поколінь. Навіть діти ювілярів до цього моменту наближаються до піввікової річниці своїх весіль, а скільки онуків і правнуків вже підросло до цього моменту!

Подружжя, стільки років прожили під одним дахом, вже давно обзавелися і будинком, і міцним господарством, виростили не тільки дітей, але і онуків, а більшості з них пощастило потримати на руках наступне покоління своїх правнуків.

Як правило, залізне весілля – це подія, на яку не запрошують людей, які не входять в тісне родинне коло, і ось чому:

 • Ювіляри, що знаходяться вже в досить похилому віці, перестають заводити нові зв’язки і воліють спілкуватися лише з членами своєї сім’ї.
 • Близьких друзів, перш часто бували на сімейних святах, стає все менше, оскільки багато хто просто не доживають до такого віку.
 • Рідкісний привід, змусив зібратися за одним столом всіх членів сім’ї, неодмінно призведе до того, що за ним будуть обговорюватися питання, що стосуються всіх її членів. Тому присутність сторонніх осіб в такі моменти буде небажаним.

Як організувати залізну весілля?

Залізна річниця весілля (65 років подружнього життя) – свято, фінансування і організацію якого повинні взяти на себе самі близькі родичі ювілярів.

 • На відміну від звичайного весілля запрошення на 65-річний ювілей батьківського шлюбу не посилають. Організаторам сімейного торжества достатньо обдзвонити всіх членів своєї родини для того, щоб обговорити місце передбачуваного урочистості, величину бюджету і розподілити обов’язки по організації свята.
 • У разі усунення найближчих родичів від участі в цій події організатори свята повинні їм нагадати про те, що існує сімейний обов’язок перед усіма членами сім’ї (а перед її засновниками – особливо).
 • Враховуючи ту обставину, що багато родичі можуть жити в інших країнах і віддалених містах, сповістити їх про майбутню подію слід задовго до його настання.
 • Під час обговорення деталей свята родичам необхідно домовитися про те, які подарунки вони піднесуть ювілярам, щоб не опинитися в незручній ситуації дублювання піднесені презентів.

Як краще відзначити залізну весілля?

 • Залізне весілля – свято, яке краще всього зазначити в батьківському домі, квартирі чи на їх же заміській дачі, оскільки саме тут стареньке подружжя будуть почувати себе найбільш комфортно. Якихось занадто пишних прикрас батьківського житла не потрібно, оскільки це не в’яжеться зі скромним характером простого сімейного свята.
 • Дуже доречними на цьому торжестві будуть спільні перегляди фотографій в сімейних альбомах або кадри сімейної відеохроніки, на яких відображені пам’ятні всім події подружнього життя.
 • Вітання ювілярам не повинні бути надто химерними і надуманими. Атмосфера свята має бути невимушеною і довірчій, оскільки на ньому присутні тільки рідні і близькі люди. Тому штучної театральщине, зайвого пафосу і нещирою шанобливості не повинно бути місця на скромному сімейному торжестві.
 • Меню весільного застілля визначається рамками святкового сімейного вечері. Ніяких особливих надмірностей воно не передбачає. Краще всього подати до столу улюблені страви ювілярів.
 • Залізне весілля (за умови гарної погоди) може бути проведена і на лоні природи. Немає нічого краще такого сімейного відпочинку: ювіляри, оточені любов’ю та турботою своїх рідних і близьких, неодмінно відчують себе найщасливішими людьми на землі, оскільки лише увагу дітей і онуків здатне дати нам це щастя.

Ніхто не знає, скільки років доведеться нам прожити на цьому світі, тому після урочистого ювілею спілкування з батьками не повинно обмежуватися рідкісними телефонними дзвінками або сеансами відеозв’язку.

Необхідно використовувати найменшу можливість порадувати їх особистою присутністю, тому добре, якщо родичі домовляться між собою про черговості відвідування престарілих батьків, завдяки якій вони не будуть відчувати почуття самотності і покинутості.

Що прийнято дарувати на залізну весілля?

Залізне весілля, символом якої є залізо, передбачає і вручення подарунків, виконаних з цього металу.

 • Найбільш часто подружжя, які прожили 65 років у шлюбі, підносять залізні статуетки, стильні фоторамки або свічники.
 • Незважаючи на те, що будинок престарілих подружжя являє собою повну чашу, завжди можна подарувати предмети, необхідні в побуті. На річницю весілля можна подарувати гарний набір кухонного посуду, виконаної із заліза з емалевим або антипригарним покриттям.

Такі речі завжди згодяться будь-якій господині, оскільки вони мають термін придатності і періодично потребують оновлення. Посуд ж з антипригарним покриттям дозволить готувати страви без додавання олії та жиру, що дуже корисно для літніх людей.

 • Побутова техніка (пральна машина-автомат, мікрохвильова піч, миючий пилосос), що полегшує побут старої пари, теж може стати непоганим варіантом ювілейного подарунка.
 • Відмінним подарунком ювілярам стане відеофільм, знятий їхніми дітьми та онуками, в який будуть включені кадри сімейної кінохроніки. Перегляд цього фільму поверне людей похилого віку в атмосферу їм пам’ятних подій і допоможе відчути присутність близьких їм людей у випадку, якщо в даний момент вони знаходяться далеко від батьків.

В цілому подарунки на залізну весілля, як правило, мають чисто символічне значення. Старі батьки багато років прожили пліч-о-пліч, чекають від своїх дітей не подарунків, а турботи і уваги. А для дітей настала пора повертати батькам любов і тепло, які ті віддавали їм протягом всього свого життя.