Коронне весілля — дуже рідкісне явище в сучасному соціумі. Для того, щоб прийняти поздоровлення з такою річницею слід прожити в шлюбі не менше 75 років. Це практично все доросле життя. Про таких парах можна тільки писати вірші.

Такі пари можуть похвалитися міцними і тривалими стосунками. Небагатьом людям вдається бути разом і в горі, і в радості. Тому річниця — це свято для всієї родини.

Особливості коронної весілля

Пари, які примудряються зберегти шлюб цілих 75 років, ще здавна вважаються поцілованим богом. Подібні сім’ї захищає саме небо від різних бід і негараздів. Звідси і походить назва — коронне весілля. Адже такі молодята короновані небесами.

Навіть у фізичному плані цей ювілей не простий. Потрібно володіти хорошим здоров’ям, щоб зустріти його.

Ще одна особливість полягає в стилі святкування. Воно повинно бути спокійним і домашнім. Батьки, діти, онуки і правнуки зустрічаються в затишному кафе або на дачі. Можна почитати улюблені вірші ювілярів, заспівати пісні їх молодості. І головне — вивідати секрети успішного і багаторічного шлюбу.

Які бувають річниці весіль?

Кожен спільно прожитий рік — це маленька річниця. Є перевірені часом ювілеї, так і зовсім смішні дати:

  • Першим серйозним ювілеєм вважається п’ять років стосунків. Таке весілля називають дерев’яною.
  • Олов’яне весілля знаменує собою десятирічний шлюб. Подружжя, також як і олово, придбали необхідні навички: гнучкість і вміння підлаштуватися один під одного.
  • Після двадцяти років шлюбу можна святкувати фарфорове весілля. Це вже не короткі, але все ж тендітні зв’язки. Тому потрібно берегти один одного.
  • Перлове весілля святкують подружжя, які прожили разом тридцять років. Це не короткі відносини, а вже серйозні і міцні стосунки. На цьому етапі у пари вже повинні бути онуки. Тільки тоді батьки можуть вважати свій шлюб успішним. Адже перли вважають знаком любові і родючості.
  • Сорок років у шлюбі — це не смішні цифри. Це вже рубінове весілля. Символічність відображається в тому, що рубін — це камінь вічної любові.
  • Золоте весілля можуть відзначити ті пари, які пробули разом зовсім не короткі півстоліття. Для подарунка ювілярам вибирають предмети з золота.
  • На сімдесят років запрошують святкувати благодатний весілля. Починаючи з цієї дати всі святкування влаштовують діти і онуки. Далі йдуть коронне весілля — на цю річницю прийнято дарувати медалі за 75 років шлюбу. Вісімдесятиріччя — дубову весілля — зазвичай святкують довгожителі. А назва пов’язана з віковими дубами, їх силою і стійкістю.
  • Дві найбільш рідкісних весілля — гранітна (дев’яносто років) і платинова (сто років). Це не смішні річниці трьох або п’яти років разом. Особливостями цих дат є великий вік чоловіка та дружини.

Як святкують коронну весілля

75 років шлюбу мають свої особливості проведення. Тому варто підготувати відповідні привітання з цією датою. Коронної весіллям повинні займатися діти, онуки і правнуки. Адже для ювілярів організація свята може бути непосильним завданням.

У цієї весілля є свої відмінності. Наприклад, те, що її символ — вінець. Можна підготувати прикольні корони для подружньої пари та імпровізований трон. Сидячи на ньому вони й будуть приймати подарунки і привітання, як у прозі, так і у віршах.

Додати затишку допоможуть красиві речі з минулого ювілярів. Автентичний інтер’єр надихне на теплі спогади з минулого і створить неповторну атмосферу.

Головна страва на святі — весільний торт. Зазвичай батьки доручають своїм дітям підготувати до святкового столу торт. Він повинен бути виконаний за правилами. Як прикраса на ласощах розміщують двох лебедів. Вони є символом вірності та відданості. Торт розрізають самі подружжя і забирають собі лебедів.

Все торжество, як правило, супроводжується привітаннями і захоплення всіх присутніх. Гості можуть виголошувати похвали у віршах. Дуже популярне серед старшого покоління. Адже саме вірші вони читали один одному в молодості. Це вважалося романтикою і так раніше визнавалися в любові.

Вибір вітання завжди залишається за гостем. В Інтернеті дуже просто знайти будь-який варіант. Для підняття настрою можна зачитати смішні історії з життя ювілярів. Але краще згадати лише короткі. Інакше свято перетвориться в нудну розмову.

Не варто забувати розвісити по кімнаті прикольні плакати і прикраси.

Як краще привітати з коронної весіллям

Для людей, які створили сім’ю 75 років тому, не так і легко підібрати подарунок. За цей час могло багато чого змінитися. Особливо в традиціях привітання. Але існують універсальні та прикольні подарунки (добрі слова або вірші), приємні для всіх і підходять для подібного заходу.

По-перше потрібно вибирати прикольні речі. Адже у сімейних пар з таким терміном придатності є більшість необхідних предметів побуту. У такому віці можна подумати і придбати красиві, ніж функціональні подарунки.

Різні смішні, але радують око дрібнички зможуть освіжити обстановку в будинку рідних і нагадувати їм про дітей.

Традиційно, чоловіки отримують в подарунок від своєї другої половини теплі та важливі слова. Їх можна викрити в вірші. Це можуть бути як довге визнання в любові, так і короткі.

Для чоловічої половини класичним подарунком дружині є красиві квіти.

Друзі молодят зазвичай дарують їм прикольні, зрозумілі лише їх колі спілкування і їх часу речі. Крім того, можна скласти для пари вірш.

Найкращим подарунком від дітей можуть бути лише слова вдячності, любові і поваги. Більш красиву форму вони знаходять у віршах.