8 Порад психолога: чому підліток не хоче вчитися і що робити батькам?

8 Порад психолога: чому підліток не хоче вчитися і що робити батькам?У вас є дитина-підліток і він не хоче вчитися в школі? Ви не знаєте, що робити і чому так сталося? Саме час поцікавитися думкою і порадами психологів.

 • Поради психолога: що робити батькам, якщо підліток не хоче вчитися
 • Багатьом батькам, на жаль, знайома ситуація, коли дитина чомусь перестає приносити зі школи п’ятірки, а іноді і взагалі перестає туди ходити. Лекції, крики, батоги і пряники чомусь не допомагають, а вчителі продовжують скаржитися на школяра.8 Порад психолога: чому підліток не хоче вчитися і що робити батькам?

  Звичайно, хорошим варіантом був би похід до сімейного психолога, але на це не завжди є час і гроші. У такому випадку варто хоч би прочитати поради психолога батькам підлітка. Для початку визначтеся з причиною, чому ваша дитина не хоче вчитися, а потім зверніть увагу на поради від психологів, що робити в ситуації, що склалася.

  Поради психолога: що робити батькам, якщо підліток не хоче вчитися

 • Найпростіша причина: навіщо? Підлітки часто нездатні заглянути в майбутнє і побачити «грандіозні перспективи» сьогоднішніх відмінників. Саме тому аргумент «вчися добре, а то станеш двірником» на них не діє.
 • Варто вдатися до іншого способу: щодня на зрозумілих прикладах доводити школяреві, що освіта допомагає не тільки вступити в інститут, але і краще зрозуміти світ, розібратися у всьому різноманітті. Цікавість, зрештою, ще ніхто не відміняв.

 • Нецікаво. Погано збудовані уроки, безталанні вчителя – все це явно не сприяє розвитку інтересу до навчання. До того ж, діти, які на уроках шумлять і не слухають, зазвичай заслуговують на славу «нетямущих» і «ледарів», а це, погодьтеся, не дуже приємно.
 • Допоможіть вчителям мотивувати підлітка на навчання – поради психолога наступні: познайомте з людьми, захопленими професією, сполученої зі настільки улюбленими предметами; знайдіть цікаві книги по темі, написані живою мовою.8 Порад психолога: чому підліток не хоче вчитися і що робити батькам?

 • Конфлікти. В середній школі діти вчаться не тільки російської та математики, але й взаємодії з однолітками і дорослими. У процесі навчання помилки неминучі, і саме вони призводять до непорозуміння і конфлікти, як з однокласниками, так і з учителями.
 • Постарайтеся з’ясувати, чи все гаразд у малюка в класі. Слухайте уважно, не засуджуючи і не перебиваючи. Допоможіть йому розібратися з цією бідою, поки він ще не вміє робити це самостійно.

 • Не та школа. У фізико-математичній школі дитині з гуманітарним складом розуму доведеться несолодко. Подумайте, може бути, ваше чадо більше любить читати книжки, ніж вирішувати задачки? В такому випадку, краще підшукати іншу школу.8 Порад психолога: чому підліток не хоче вчитися і що робити батькам?
 • Мало відпочинку. Коли школяр приходить зі школи додому, йому необхідний відпочинок протягом 1-2 годин. Інакше з-за втоми він не зможе зосередитися на домашньому завданні і, звичайно, не захоче його виконувати.
 • Сварки в родині. Дитині взагалі не до навчання, коли мама з татом кожен день лаються, нехай навіть формально причина сварки – як раз його навчання. Багато діти починали відповідальніше ставитися до навчання після того, як в результаті роботи з психологом батьки налагоджували стосунки між собою.8 Порад психолога: чому підліток не хоче вчитися і що робити батькам?
 • Несприятливий вплив ззовні. Підлітки, як відомо, прагнуть бути «своїми» у компанії. А якщо це компанія прогульників і хуліганів, значить, стати в ній своїм можна, тільки ігноруючи школу. Для того щоб знати, з ким дружить дитина, потрібно налагодити з ним довірчі відносини. Це не так-то просто, але це працює.
 • Гіперактивність. Коли у школяра занадто багато енергії, він не в змозі зосередитися на часи дієслова, не виплеснув її. Запишіть його в спортивну секцію: і для навчання корисно і для здоров’я.
 • Це основні причини, за якими підліток не хоче вчитися – поради психолога неодмінно допоможуть впоратися з ними.