Після весільної ейфорії молода сім’я з головою занурюється у житейські будні. І часто саме побут і повсякденність перевіряють міцність і цілісність відносини двох люблячих людей. Психологи стверджують, що в сімейному житті періодично наступають кризові моменти. І один з них припадає як раз на той час, коли святкується бляшане весілля. У народі теж було точно підмічено те, що до цього терміну сімейні відносини вимагають надання їм деякої яскравості і блиску.

З іншого боку, побутові негаразди і проблеми, що супроводжували родину на перших порах, вирішені і вже через вісім років подружжя живуть спільними турботами про будинок і дітей. Жесть символізує саме таке спокійне розмірене протягом життя, яке хоч і не дає приголомшливих емоцій, але не стає від цього менш цінним. Яскравість відносин спроможні надати сімейні свята. А бляшана весілля може стати одним з них.

Мудрість народного перекази

Подружні пари, трепетно ставляться до всього, що пов’язано з їх відносинами, бувають сильно розчаровані, дізнавшись яка 8 річниця весілля. Непоказне назва часто ставить у глухий кут. Але щоб зрозуміти прихований зміст «бляшаного» назви варто послухати мудру притчу про двох братів.

На вершині високої гори два брата знайшли скарб, що складається з мішка із золотом і бляшаного палиці. Старший брат зазіхнув на золото, зі словами: «Візьму-ка я собі метал золотий, а ти братику, бери собі жерстяної,» — поклав він собі мішок на плечі і почав спускатися з гори. Молодшому дістався посох. Але при спуску непоказний посох, оббитий бляхою, не раз служив братам «паличкою-виручалочкою» у скрутних ситуаціях. Мораль притчі в тому, що інколи непосильна ноша на плечах лише здається скарбом, а звичайна жесть часом яскравіше блищить золота.

Як на Русі відзначали жерстяну весілля

Як і будь-яка інша, жерстяна річниця весілля 8 років має свої давні традиції. У день торжества одяг дружини прикрашалася шматочками жерсті з викарбуваними на ній хитромудрими візерунками. Напередодні святкової дати подружжя залишали на ніч у стайні бляшаний аркуш. Вважалося доброю ознакою, якщо на пластині з жерсті ранок виявиться відбиток кінської підкови. Це був вірний знак того, що у подружжя буде довгий і щасливий шлюб. Шматок з викарбуваною підковою вирізувався і дбайливо зберігався в родині.

Визначити, що в будинку відзначають жерстяну весілля, раніше на Русі можна було, побачивши за воротами відро горілки. До нього за звичаєм кріпилися бляшані ківш і кружка. Кожен перехожий міг зупинитися і випити в цей день за здоров’я молодих, залишивши після себе в гуртку мідну монету, бажаючи достатку в родині.

Народна мудрість говорить: «Непроханий гість — гірше татарина! » Але на 8 річницю весілля можна було потрапити, навіть якщо тебе не запрошували. Досить було обрядиться вбрання нареченого і нареченої, на пальці нанизати бляшані кільця — і ось ви вже повноправний учасник свята. Таку лже-пару саджали навпроти винуватців торжества. Але за непрошенное вторгнення «жерстяна» пара зобов’язана була весь вечір веселити гостей.

Які подарунки дарують на 8 ювілей весілля?

По-старому гості приносили на жерстяну весілля відро квасу. Такий подарунок символізував дозрілі, як і сам напій, до цього часу відносини подружжя. Квас обов’язково выпивался і, відповідно, відносини подружжя переходили на новий виток розвитку.

На 8 річницю весілля необов’язково підходити до вибору подарунка серйозно і грунтовно. Здоровий гумор і задоринка вітаються. Можна піднести подружжю відро пива, жерстяну кружку і «букет» з в’яленої риби. Відмінно впишеться в сценарій родинного свята та жартівливий ритуал вітання подружжя.

Чоловікові урочисто вручаються вісім банок з напоями різної фортеці, але переважно солодкими, щоб життя в сім’ї не здавалася надто гіркою. Дружина, у свою чергу, отримує подарунковий набір з восьми банок тушонки, щоб сім’я завжди була смачно і ситно нагодована. За вісім днів (весь ритуал зав’язаний на цифру 8 — знакову для жерстяної весілля) всі подарунки повинні бути з’їдені і випиті. При виконанні цієї умови можна сподіватися, що всі сподівання і надії на майбутнє спільне життя збудуться.

Тематичні подарунки теж припадуть до речі. Дарувати на цю річницю весілля можна все, що зроблено з жерсті — кухонні та побутові речі, чай, каву, печиво в жерстяних коробках, а також все блискуче і блискуче. «Корисні» подарунки, які при врученні можуть трактуватися як символ оновлення сім’ї, з радістю будуть прийняті подружньою парою. До цієї категорії презентів можна віднести і побутову техніку, нові меблі, предмети інтер’єру, і навіть ремонт квартири.

Головна ідея цієї річниці весілля полягає в тому, що побут не повинен бути перепоною сімейного щастя, а тільки допомагати відносин стати радісніше і не тьмяніти в низці буднів.