Довгожителі — саме по собі явище рідкісне, а подружжя-довгожителі, які зуміли зберегти себе один для одного і свій союз протягом 80 років, — явище просто безпрецедентна. По закінченні цього часу святкується дубове весілля — подія, до якого доживають далеко не всі пари.

Символіка, повір’я, традиції

У поезії любов часто порівнюється з деревом. І якщо любов молодят можна порівняти з ніжною весняною порослю, то почуття пар, стаж яких налічує 80 років весілля, цілком виправдано порівнюють з могутнім дубом. Адже тільки це дерево може вистояти сотні років, тільки міцніше від бур і негод. Так і 80-річний сімейний союз стає тільки міцніше від часу, будучи надійною опорою для своїх нащадків.

Існує повір’я, що в переддень святкування дубової весілля сняться віщі сни. Приснився в цю ніч дубовий гай обіцяє здоров’я та довголіття, а також удачу у всіх справах і починаннях. Дуб з безліччю жолудів — це вірна ознака майбутнього матеріального благополуччя. А якщо закохані пари побачать уві сні дуб, то це вірний знак їх швидкої весілля. Навіть зламаний дуб віщує тільки хороше — майбутні сюрпризи та несподіванки

Традиції святкування дубової весілля

Така кругла дата передбачає святкування з розмахом, однак похилий вік винуватців торжества все ж диктує свої умови. Тому дубову річницю весілля 80 років відзначають у колі рідних і близьких, благо їх кількість до цього часу за всіма підрахунками повинно бути значним.

До дня дубової весілля в будинок за традицією купується дубові меблі, як символ довголіття і міцності духу. А онуки і правнуки в честь цієї знаменної події можуть посадити дуб, або навіть створити цілу дубову алею. Взагалі, враховуючи поважний вік подружжя, які досягли столітнього рубежу, а то і переваливших за нього, організацію урочистостей беруть на себе навіть не старші діти, а онуки і правнуки — та сама молода поросль великій і міцній сім’ї.

Під час застілля головна роль відводиться ювілярам. Молоді цікаво буде послухати з їх уст історію їх великої родини, а також дізнатися перевірені часом секрети щасливого шлюбу з перших рук.

Що подарувати?

Тематику подарунків диктує сама назва «дубове весілля». Всі вироби з дуба, практичні предмети домашнього вжитку або оригінальні сувеніри, будуть до місця в день 80-річної річниці весілля. Меблі — дубові столи, стільці, лавки — все сьогодні можна придбати вже в готовому вигляді або виконати на замовлення. А дубові чотки, вишукані статуетки з дуба будуть нагадувати своєю присутністю подружжю-ювілярам про настільки знаменний день їх життя.

Від рідних і близьких

Подія, присвячений річниці весілля має бути не стільки гучним, скільки урочистим. Створити потрібну атмосферу допоможуть подарунки від рідних і близьких. Сучасні технології дозволяють створити справжній фільм про життя подружжя. А матеріалом для нього є старі фотографії і відеоролики з сімейного архіву.

Підходящим подарунком на дубову весілля буде генеалогічне древо сім’ї, створене своїми руками або виконане на замовлення спеціалізованими компаніями. Це буде наочним підтвердженням у вигляді численних гілок нащадків справжніх досягнень подружжя-довгожителів. Тільки треба враховувати той факт, що підготовка такого подарунка має проводитись завчасно, але результат буде вартий вкладених праць і сил.

Ну і, звичайно ж, необхідним доповненням до будь-якого подарунку будуть прояви турботи і уваги до літній парі з боку дітей, онуків і правнуків, як підтвердження того, що вони дали життя і виростили собі гідну зміну.

Подарунки одне одному

Скільки подарунків було подаровано подружжям один одному за прожиті разом роки! За таку кількість років, прожитих разом, чоловік і дружина вже давно навчилися передбачати бажання своєї другої половинки. Але все одно в цей день кожен з них чекає приємних сюрпризів і романтичних подарунків.

Дружині в цей день приємно буде отримати букет і запевнення в тому, що вона залишилася в очах чоловіка такою ж прекрасною, як піднесені квіти. А різьблена статуетка з дуба стане прямим натяком на міцні почуття, збережені до цього часу.

Можна з упевненістю сказати, що дубове весілля — це саме той самий момент, коли книга може стати кращим подарунком для чоловіка. Як варіант можна вибрати в якості пам’ятного презенту настільну гру. Зовсім необов’язково прив’язувати всі подарунки до символічного назвою річниці весілля. Можна дарувати один одному все, що вважаєте за необхідне.