9 цікавих фактів про Будапешті

З одного боку таке нескромне порівняння може збентежити, але з іншого, мандрівник, вперше потрапив в це місто, буде зачарований. Будапешт входить в сотню найкрасивіших міст планети, атмосфера якого одночасно і інтригує, і манить, а таке поєднання означає, що його гостей чекають незабутні пригоди. Але якщо хочете ради, то не вивчайте його в натовпі туристів, згортайте в найближчий провулок і дослідіть на самоті, і нехай ці цікаві факти про Будапешті стануть вашою дороговказною зіркою.
 

Факт 1. Курортний сезон круглий рік

Цей факт порадує всіх без винятку! Вирушаючи в Будапешт, обов’язково прихопіть з собою купальник, навіть якщо за вікном холодний осінній дощ або колючий хуртовина, що не дозволяють оглянути всі визначні пам’ятки міста. Справа в тому, що тут знаходиться найбільша купальня під відкритим небом у Європі, комфортна температура якої підтримується завдяки пролегающим на кілометровій глибині термальним джерелам. Знайти купальню дуже просто: запитайте «Сечені» і ви практично вже там.

9 цікавих фактів про Будапешті

Факт 2. Рай для м’ясоїдів

Угорщина – не те місце, де вегетаріанці будуть відчувати себе в своїй тарілці, зате м’ясоїдам буде де розгулятися. У ресторанах запропонують рекордна кількість різноманітних страв з м’яса, яке за традицією готують не на рослинному маслі, а на натуральному свинячому жирі! Але хіба ми приїхали у відпустку стежити за калоріями? Приємного апетиту, і не забувайте їсти овочі.
 

Факт 3. Віруючі оцінять

В центрі міста побудована синагога місткістю 3000 людей – це найбільший релігійний центр у Європі. Синагога розташована в районі Пешта, де проживає велика кількість євреїв, що відносяться з повагою до традицій і своєї віри. Для орієнтування, площа внутрішніх приміщень складає 1200 кв. м.

Факт 4. Трохи поваги

Прогулюючись по набережній неподалік від Парламенту, вам попадуться незвичайні пам’ятники у вигляді десятків пар дорослого і дитячого взуття з чавуну. Не варто зупинятися і приміряти їх навіть в жарт або для супер фотографії, так як це пам’ятник жертвам Голокосту, яких примушували знімати взуття, після чого їх розстрілювали і зіштовхували в річку. Сумна історія, але пам’ятати про це необхідно.

9 цікавих фактів про Будапешті

Факт 5. У кожному місті по генію

Будапешт може похвалитися тим, що саме тут народився чоловік винайшов кубик Рубіка – Ерне Рубік. Якщо ви захочете сувенір на пам’ять, а магнітів вже немає місця на холодильнику, то головоломка буде відмінним придбанням, підходить як для дорослих, так і для дітей. Примітно, що крім класичного кубика з 54 видимих кольорових граней тут можна придбати і його прототипи: трикутники, багатогранники, а також головоломки з великою кількістю кольорових сегментів (6*6, 7*7 тощо).

9 цікавих фактів про Будапешті

Факт 6. Підземелля угорського міста

У Будапешті прокладений найдовший метрополітен, який є найстарішим в Європі. Тут всього три лінії, що складаються з 40 станцій, і всі напрямки перетинаються в одній точці – «Деак Ференц тер». Цей так званий «перехрестя» дозволяє швидко змінити напрям і побувати, без побоювань заблукати, в різних частинах міста.

Факт 7. Кращий спосіб побачити все!

Запам’ятайте захоплюючий маршрут трамваю №2. Рейки прокладені як не можна вдало – вздовж мальовничої набережної Дунаю. Захопіть булочки і кави з собою, і нехай це невелику подорож відкриє Будапешт з нової сторони. До речі, саме по столиці Угорщини дзвенять і сиплють іскрами найдовші трамваї на нашій планеті, довжина яких дорівнює 54 метри!

9 цікавих фактів про Будапешті

Факт 8. Великий Джобс

Обов’язково сфотографуйте на тлі пам’ятника Стіву Джобсу, який був встановлений в Будапешті одним з перших у світі. Стів Джобс увійшов в історію розвитку людства завдяки розробці унікальних інноваційних технологій, так що навіть фото, зроблене на його тлі, принесе удачу і, можливо, посприяє тому, що наступне досягнення буде за вами.

Факт 9. Це потрібно обов’язково спробувати!

Традиційне блюдо, яке обов’язково потрібно спробувати по приїзду в Угорщину в Будапешт зокрема – це знаменитий на весь світ гуляш. Це м’ясне і дуже наваристое блюдо щедро приправлено гострими спеціями, так що гастрономічне потрясіння забезпечене кожному мясоеду. Одразу додамо, що краще всього запивати блюдо з перчинкою пивом, так як не всі пищеводы витримають «загострення смаку»!

Звичайно ж, це не повний перелік пам’яток міста, адже краще самостійно відкрити для себе ще не один цікавий факт про Будапешті. Нехай кожен новий факт про місто стане тим самим магнітом, змушує повернутися сюди ще і ще раз. А поки пропонуємо дізнатися більше про відпочинок з дітьми в Будапешті.