Хельсінкі – столиця Фінляндії і найпівнічніша столиця в світі! У туристів, що потрапили сюди вперше, складається враження, що вони у Венеції, так як місто, побудований на більш ніж 300 великих і маленьких островах. Цей цікавий факт про Гельсінкі – лише початок подорожі через лабіринти мостів, повз людей, на обличчях яких завжди можна побачити вираз філософського спокою.

Факт 1. Араби поганого не порадять!

Причому тут араби і Гельсінкі? Справа в тому, що в столиці Фінляндії в кранах тече чиста вода у світі, що дозволяє фінам експортувати її по всьому світу. Одним з найбільших покупців фінської води є Саудівська Аравія, а ці багаті представники пустельних, але упорядкованих територій знають ціну якісних водних ресурсів. Так що, приїхавши в Гельсінкі, туристи можуть без побоювань насолоджуватися чистою і смачною водою, як по всій країні, так і безпосередньо у себе в номері.

Факт 2. Штраф штраф ворожнечу

Цікава фраза, яка тільки в Гельсінкі набуває новий сенс! Тут встановлена цікава система штрафів за порушення правил дорожнього руху. Це єдина країна в світі, де штраф, а точніше його розмір залежить від рівня заробітку порушника. Зафіксований випадок, коли мільйонер з річним заробітком в 7 млн євро був змушений внести штраф розміром понад 100 000 євро! Цей приклад, напевно, варто перейняти багатьом країнам щоб уникнути образливою «зрівнялівки».

Факт 3. Велосипедний рай!

Вирушаючи в Гельсінкі на відпочинок, не перевантажуйте себе пошуком маршрутних автобусів чи орендою авто. Візьміть напрокат велосипед! Це місто може похвалитися чудовими велосипедними доріжками загальною довжиною 1200 кілометрів! Мало того, в центрі міста в період з весни по осінь, можна взяти велосипед абсолютно безкоштовно! Все, що потрібно внести заставу в 2 євро, які можна буде забрати після того, як велосипед буде повернений. Єдине обмеження, яке поширюється на безкоштовні велосипеди – це заборона виїжджати за межі центру міста.

Факт 4. Комфортний «холод»

Незважаючи на те, що Гельсінкі вважається одним із самих холодних міст у світі, прогулюючись в зимовий час, гості міста будуть здивовані відсутністю льоду і снігу на тротуарах і дорожньому покритті. Справа в тому, що гранітні плити, якими покриті деякі з вулиць в центрі міста, підігріваються! Спати і сидіти на таких тротуарах, звичайно, буде не дуже комфортно, зате прогулюватися – в самий раз!

Факт 5. Зайцем дорого!

Гельсінкі – єдине місто в Фінляндії, який може похвалитися наявністю метрополітену і трамваїв. Цей не дуже інформативний факт можна доповнити тим, що штраф за проїзд «зайцем» у цьому виді транспорту становить 80 євро! Може бути, це і є основна причина того, що у Фінляндії більше ніде не будують метро і не пускають трамваї?

Факт 6. Зелений місто

Гельсінкі сміливо можна назвати «зеленим» містом. Тут у кожному мікрорайоні передбачено кілька паркових зон, які більше виглядають як упорядкований ліс. Така турбота про природу посприяла тому, що в місті розвелося величезна кількість білок і навіть зайців, що змушує владу здійснювати періодичний вилов живності. Але і це ще не все! У парках столиці фінів можна зустріти фазанів і навіть диких лосів.

Факт 7. Храм Темппеліаукіо

Ця незвичайна, але діюча церква, розташована всередині скелі! Храм Темппеліаукіо входить в число пам’яток, обов’язкових для відвідин, після яких на душі залишаються виключно позитивні емоції. У церкві дивно все, починаючи від незвичайної архітектури і закінчуючи чудовим акустичним ефектом, який спричинений сферичним стелею і стінами будівлі.

Факт 8. Каплиця Камппі

Багато цікаві факти про Гельсінкі, так чи інакше, пов’язані з релігією і безпосередньо з храмами. Це стосується і ще однієї цікавої пам’ятки під назвою «Каплиця тиші Камппі». Дивує не тільки дизайн будівлі, але і той факт, що це не зовсім храм. У всякому разі, не в тому розумінні, яке звично для більшості туристів. На території каплиці надають психологічну допомогу всім бажаючим, а також запрошують відпочити в тиші від гнітючої суєти туристичного міста.

Факт 9. Найкраще місце в Гельсінкі для дітей

Музей «Еврика» – дивовижне місце для дорослих і дітей, де представлено більше ста експонатів, що демонструють прості і складні закони фізики. Цікаво те, що відвідувачам музею дозволяють прийняти участь у деяких дослідженнях, після яких навіть у самих маловпечатлительных гостей обов’язково вирветься вигук захоплення, а бути може і вигук: «Еврика!».

Хельсінкі – це родинне місто, створений для мандрівників, які цінують простий, але приємний і зрозумілий відпочинок. Тут добре дорослим і дітям, великим компаніям і туристам, які віддають перевагу одиночному туризму. Але хотілося б додати ось що – в Фінляндії розташована резиденція Санта-Клауса, так що, якщо ви збираєтеся сюди взимку, то обов’язково відвідайте Село Санта-Клауса в Рованіємі. Приємного та змістовного відпочинку вам!