Кіпр – острів, де блакитна вода стосується підніжжя скель, де сонячні дні змінюються сонячними днями і де з морської піни вийшла на піщані пляжі Афродіта. Це місце створене для усамітненого відпочинку або дозвілля всією родиною і, звичайно ж, тут є маса історичних пам’ятників і визначних пам’яток, завдяки яким цікаві факти про Кіпрі відомі на весь світ.

Факт 1. Дивна адресація

Якщо пам’ятаєте твір Метью Баррі, в якому його головний герой Пітер Пен сказав фразу: «Другий поворот направо і далі прямо до самого ранку», найкраще характеризує кіпріотів. Незважаючи на те, що у вулиць і будинків є номери і назви, їх практично ніхто не використовує в якості орієнтирів. Так що, якщо ви запитаєте, як пройти туди-то і туди-то, то не дивуйтеся почути у відповідь щось типу «четвертий поворот ліворуч, навпроти центральної площі, три квартали вперед і після кафе відрахуйте третій будинок» – це той адреса, який вам потрібен.

Факт 2. Сига-Сига – як спосіб життя!

Кіпріоти – дивний народ з незвичним для багатьох народів менталітетом. Приміром, слово «завтра» не завжди означає саме завтра, а швидше за все говорить про те, що «точно не сьогодні». Так що будете на Кіпрі, не дивуйтеся тому, що багато тут живуть за принципом Сига-Сига, фразу, що означає «тихо-тихо», «не поспішай», «повільно», «потихеньку» і навіть «робота не вовк, в ліс не втече». Звичайно, це всього лише аналогія горезвісної фрази, але саме вона часто найкраще відображає менталітет місцевого населення.

Факт 3. Добирайтеся, як хочете!

Як не дивно, незважаючи на розвинене туристичне напрямок, громадський транспорт на острові не дуже розвинений. Можливо справа в тому, що на Кіпрі прийнято їздити на автомобілі? Мало того, саме Кіпр займає лідируюче місце за кількістю машин на одного кіпріота у всьому світі. За найскромнішими підрахунками ця цифра дорівнює 750 автомобілів на 1000 чоловік. Нескладно підрахувати, що буквально кожен досяг повноліття місцевий житель має свій автомобіль, а сім’ї, у яких проживає 3-4 людини, можуть утримувати аж три автомобіля!

Факт 4. Будьте спокійні!

Кіпр – перлина середземного моря, яка приваблює до себе туристів завдяки цілому ряду чинників, починаючи від тривалих сонячних днів і закінчуючи розкішними пляжами. А як вам факт про те, що на Кіпрі найнижчий відсоток злочинності в світі? Тут не зачиняють удома, а на вікнах не знайти решіток. Точніше решітки є, але тільки в кварталах, де проживають туристи, та й то, швидше за все, вони захищають самих туристів від таких же мандрівників. Самі місцеві жителі легко обходяться без цього запобіжного заходу, довіряючи людям і демонструючи всьому світу свій високий рівень культури.

Факт 5. Найбільш екологічно чисті пляжі!

А тепер новина для тих, хто прилітає на відпочинок на Кіпр з метою позасмагати! Кіпр, а точніше сорок п’ять його пляжів, були удостоєні нагороди «Блакитний прапор», яка видається за бездоганну чистоту та екологічну безпеку. Щоб заслужити таку позначку, необхідно не тільки підтримувати ідеальну чистоту на території купання, але і забезпечувати обслуговування на найвищому рівні, з чим кіпріоти справляються на всі 100%.

Факт 6. Зцілюють катакомби

Хочете – вірте, хочете – ні, але на Кіпрі є мережа катакомб, відвідування яких допоможе позбутися від цілого ряду захворювань. Катакомби святої Соломонії – це не тільки місце для екскурсійної поїздки, але і мета паломників з усього світу, бажаючих помолитися у святому місці і попросити про зцілення. Ритуал зцілення досить простий: вам знадобиться невеликий клапоть тканини або носову хустку, який після прочитання молитви необхідно прив’язати до гілках старого фісташкового дерева, що росте при вході в катакомби. Скептики скільки завгодно можуть розводити руками, але факт залишається фактом: випадки зцілення були зафіксовані не один раз, і всі вони стосувалися позбавлення від захворювань очей.

Факт 7. Кіпр проти куріння!

Звичайно, мова йде не про категоричну заборону і відмову від тютюнокуріння, а про обмеження «диміти» в громадських місцях. Мало того, забороняється палити в машині, у якій є дитина віком до 14 років. Якщо курця спіймали за порушенням, то його обов’язково оштрафують, а сума штрафів така, що вже краще утриматися від згубного бажання. Залишилося додати, що на перший раз можна відбутися легким переляком та штрафом, а за повторне порушення туристу загрожує більш суворе покарання, аж до депортації з острова. Так що курці, пам’ятайте, що цей цікавий факт про Кіпрі, а точніше знання про нього, може позбавити вас від неприємностей із законом.

Факт 8. Лівосторонній рух

Так, на Кіпрі встановлено лівосторонній рух. Це з одного боку не дуже зручно, особливо приїжджих з країн з протилежним рухом. Але кіпріоти з розумінням ставляться до туристів-водіям, тому тим, хто зважився подорожувати на автомобілі, взятому на прокат, буде запропонована машина з червоними номерами. Таким чином, учасникам дорожнього руху дається сигнал про те, що перед ним турист, для якого лівосторонній рух не звично.

Факт 9. Найдавніший сорт вина

Саме Кіпр може похвалитися тим, що тут досі виробляють сорт вина, який вважається прабатьком всіх вин! Легендарний напій «Коммандарія», згадки про який зафіксовано більше чотирьох тисяч років тому, виготовляють з виноградних ягід ксинестери і маври. Така пляшка вина в яскравій і барвистій упаковці стане кращим придбанням у якості подарунка, якщо вам ще невідомо, що саме хочете привезти додому на пам’ять про Кіпрі.


Сонячний Кіпр відкритий для туристів круглий рік і готовий запропонувати насичену програму для розваг і відпочинку. Сюди приїжджають відпочити пенсіонери та молодь, самотні подорожні і веселі компанії, тут все створено для дітей та їх батьків. А щоб ще більше дізнатися про сімейний відпочинок на Кіпрі, пропонуємо вивчити нашу авторську колекцію кращих курортів цієї дивовижної країни.