9 цікавих фактів про Одесі

Ах, Одеса, перлина біля моря! Невідомо, хто і коли порівняв це місто з морської коштовністю, але однозначно можна сказати: «Таки перлина!». Місто з багатою історією, людьми з надзвичайним почуттям гумору і впізнаваним діалектом, а також дивовижною архітектурою, що накладає незгладимий відбиток на гостей. Отже, цікаві факти про Одесі допоможуть розібратися, з чого почати подорож. Вивчити місто досконально, можна тільки побувавши тут не один раз.

9 цікавих фактів про Одесі

Факт 1. Ільф і Петров були б задоволені

Мабуть, два найбільш відомих одесита Ільф і Петров, які подарували світу «12 стільців», були б вражені, дізнавшись, що за їх роман бралися і успішно екранізували 19 разів! Фільм знімали шведські і бразильські, кубинські та іранські режисери, а також представники кіномистецтва Польщі та Чехословаччини, що випустили кінострічку в далекому 1928 році. Само собою, що в Одесі, батьківщині письменників, турист обов’язково відшукає той самий 12-й стілець, в якому напевно заховані скарби. Мова йде про пам’ятник, відлитому з бронзи, так що краще не намагатися його «розкрити», а то можна стати об’єктом глузувань.

Факт 2. Незвичайний діючий маяк

Преображенська вулиця знайома маяком, розташованим в башті будинку номер п’ять. Маяк працює в тандемі з Воронцовським маяком і допомагає судам орієнтуватися вже багато десятиліть. Звичайно ж, його можна сфотографувати на пам’ять, а заодно дізнатися масу захоплюючих історій від екскурсовода щодо будівництва і функціонування цього чинного донині пам’ятки.

9 цікавих фактів про Одесі

Факт 3. Вулиця побратимів

Одеса тісно пов’язана з італійським містом Генуя. Справа в тому, що в Генуї є вулиця, названа на честь міста Одеси (Via Odessa), а в Одесі обов’язково знайдете вулицю на честь Генуї (Генуезька). Також, і там, і там є два покажчика, що інформують, що між двома вулицями відстань дорівнює 1706 км. Факт не стільки інформативний, скільки об’єднує, підкреслює те, що всі ми жителі-брати однієї планети.

Факт 4. Не фонтан!

Одесити славляться висловлюваннями, які звучать дивно для гостей міста, але для одеситів мають логічне пояснення. Наприклад, фраза «не фонтан» означає щось неякісне, або низького сорту. Коріння цього висловлювання йдуть у часи становлення Одеси як населеного пункту. В ті часи місто потерпало від нестачі чистої питної води, що призвело до того, що були встановлені відомі на весь світ одеські фонтани. Питання з водою було вирішене, а ось фраза увійшла в побут.

9 цікавих фактів про Одесі

Факт 5. Екскурсія на маяк

В акваторії Одеського порту встановлено маяк, який зустрічає всі судна. З його будівництвом пов’язана одна трагічна історія, що мала місце бути в початку 19-го століття. Пов’язана історія з поміщиком Теутулом, що проживали в ті часи на одному з одеських пагорбів. В один з прекрасних вечорів Теутул розпалив багаття на березі, світло від якого був помилково прийнятий моряками за сигнальний вогонь, що призвело до кораблекрушению. Поміщик був вражений масштабом трагедії, після чого віддав наказ про будівництво Одеського маяка. Побувати там можна, приєднавшись до двогодинної пізнавальної екскурсії.

Факт 6. Оптична ілюзія

Прогулюючись звивистими вуличками Одеси, можна натрапити на кілька будинків без стіни! Як так? Та дуже просто! Справа в тому, що будинки будували не під звичним девяностоградусным кутом, а під кутом в 45 градусів, що призвело до оптичного обману. У будь-якому випадку, сфотографуватися на фоні фасаду, має трикутну форму, буде відмінною ідеєю.

9 цікавих фактів про Одесі

Факт 7. Шанувальникам «Пригоди Електроніка» присвячується

Цікавий факт, який також зацікавить дітей: популярний дитячий художній фільм «Пригоди Електроніка» майже повністю знімався в Одесі. Наприклад, сцену втечі Електроніка знімали на узбережжі Куяльницького лиману та селища Котовського, медогляд перед матчем “Інтеграла” і “Альбатроса” — у Палаці Спорту, а сам головний герой жив на Канатній, 29.

Факт 8. Підземелля Одеси

Одеса стоїть на розгалуженій мережі катакомб, протяжністю близько 2 500 кілометрів. Велика частина катакомб – це каменоломні, де в минулому видобували ракушняк, з якого будувалося більшість одеських будинків.

В одній з частин катакомб в 2013 році був створений музей, відвідавши який вдасться отримати незабутні емоції, зробити фотографії і зануритися в минуле, що залишило свій слід до наших днів.

Катакомби, а також безліч карстових печер природного походження були використані для таємних зборів банд, контрабандистів, підпільників, а також активно застосовувалися в якості бомбосховищ і здійснення підривної і диверсійної діяльності.

Факт 9. З повагою до всіх тещ

Найвідоміший в Одесі міст отримав назву «Тещин міст». Споруда має кілька версій походження свого прізвиська.

За однією легендою його так назвали за довжини і постійного розгойдування у вітряну погоду. Друга версія стосується голови міськкому партії Сініцина, який посприяв будівництва, щоб полегшити регулярні походи на млинці до улюбленої тещі.

9 цікавих фактів про ОдесіЯка версія до вподоби туристам, нехай вирішать самостійно, але сфотографуватися на тлі культового місця на пам’ять потрібно обов’язково, тим більше, що в наші дні його облюбували закохані пари, прикріплюючи на перилах численні замки, символізують любов навік.

І, наостанок, пропонуємо ще один цікавий факт про Одесі, і стосується вона того, що це місто з багатою історією та містом курортом, так що, вирушаючи сюди в теплу пору року, не забудьте купальний костюм.