Прага – одне з найромантичніших міст Європи. Тут не відчувається плин часу, а численні кафе гостинно запрошують гостей скуштувати національні смаколики. Кажуть, що кожна третя молода пара, одного разу відвідала столицю Чехії, повертається сюди, щоб зіграти весілля. Беріть свою «половинку» або всю сім’ю і скоріше знайомтеся з містом, і нехай деякі цікаві факти про Празі наповнять подорож незабутніми емоціями.
             

1. Місто веж

Прагу називають містом веж, і чи це так, мандрівники зможуть переконатися самостійно. Серед інших визначних пам’яток Праги, за підрахунками статистів на її території налічується близько тисячі веж, в числі яких і водонапірні башти, і надбудови над приватними будинками. Кожна з веж має свою захоплюючу історію, представляє інтерес і для дітей, і для дорослих. Мало того, Прага може похвалитися власною Ейфелевою вежею, так що прогулюючись цим старовинним і дуже красивим містом, можна побачити навіть часточку Парижу.

2. Будинок Фауста

Дивовижне місце, що входить в екскурсійні програми по Празі, де згідно з легендою проживав чарівник на ім’я Фауст. Історія цього вченого сповнена таємниць і загадок, але до наших днів дійшла лише найвідоміша з них, а саме та, де він уклав угоду з дияволом і в обмін на безсмертну душу отримав не тільки багатства, але й знання. Цікаво те, що коли термін угоди, а відповідно і життя Фауста підійшов до кінця, диявол виніс його тіло через стелю і дах. Сила була така, що в приміщенні залишилося наскрізний отвір, яке ще довгий час з тих чи інших причин не вдавалося закрити будівельникам.

3. Цитати від статуй

Неподалік цегельного заводу Гергета туристи зможуть побачити дві незвичайні статуї. Мова йде про двох пісяючих чоловіках, які виконують роль фонтанів і, як не дивно, стенографістів. Якщо придивитися, то струменя, які вивергають статуї, ллються не просто так, а виписують буква за буквою відомі цитати великих людей. Цим процесом керує спеціальний комп’ютер, і при бажанні, за певну плату, туристи можуть замовити фразу за бажанням, наприклад, привітати з днем народження друга або освідчитися коханій людині. Погодьтеся, це самий незвичайний цікавий факт про Празі.

4. Будинок, який танцює!

Цю празьку пам’ятка неможливо не помітити, так як вона являє собою будинок немислимою форми, який, здається, ось-ось завалиться. Чудо архітектурної думки складається з двох веж, одна з яких виглядає зазвичай, а друга побудована в стилі деконструктивізму. За задумом будівельників ці дві вежі уособлюють танцюючу пару, в якій одна вежа веде, а друга згинається, за що ними було отримано назву «Танцюючий Будинок».

5. Собор Святого Віта

Одне з найбільш незвичайних будівель, на будівництво якого пішло більше 500 років! У підсумку собор став втіленням ідеї будівельників з різними менталітетами та баченням, що і відобразилося у зовнішньому вигляді храму, що має архітектурні стилі різних епох. Одні кажуть, що будинок став безглуздим, а самі чехи знаходять його оригінальним і самобутнім.

Ну а найвища точка собору Святого Віта – вежа-дзвіниця – є ще й найвищою спорудою міста. Щоб насолодитися всією красою чеської столиці з висоти пташиного польоту, будьте готові подолати три сотні кам’яних ступенів.

6. Цікавий закон

Цей закон порадує кожного, хто розуміє, що таке збереження історичної спадщини та прищеплення цінностей. Наприклад, як вам закон про заборону встановлення супутникових тарілок на фасадах і дахах будинків? А як вам той факт, що в Празі заборонено встановлювати металопластикові вікна замість класичних дерев’яних? Така турбота про місто допомогла домогтися дивного єдиного стилю будівель, що, безсумнівно, приваблює туристів і радує місцеве населення.

7. Обійняти будівлю і здивувати друзів!

«Що за дурниця!» – скажете ви? Саме так! У Празі можна побачити дивно маленький будинок, який цілком реально можна обійняти. Ну, якщо не обійняти, то, розставивши руки, дотягнутися від одного краю до іншого. Будинок розташований на вулиці Анежской, він затиснутий між звичайними будівлями і має ширину всього два метри двадцять п’ять сантиметрів! Дивно, що на початку двадцятого століття тут був відомий бордель. Ще одна будівля, яка більше Анежского всього на один метр – це готель Клементін. Ви зобов’язані побачити і його, тому вперед – нехай ваші фотографії відпочинку в Празі здивують друзів!

8. Староміська ратуша

До підніжжя ратуші приходить так чи інакше кожен турист, а якщо випадковим чином зазівається і пройде повз, то його увага буде привернута боєм астрономічних курантів. Мало того, крім мелодії, яка щогодини відраховує час, в такт її гучного звучання рухаються фігурки апостолів, встановлені на ратуші, що являє собою незабутнє видовище.

9. Замок в книзі рекордів

Прага не один раз потрапляла в книгу рекордів Гіннеса, і одне з досягнень стосується замку! Звичайно ж, на території Чехії знаходиться безліч замків, але саме в Празі ви можете відвідати найбільший замок в світі! Мова йде про Празькому Граді, і на цю резиденцію президента дійсно варто подивитися. Велична споруда має довжину 570 метрів, а ширину 130 метрів! На те, щоб тільки обійти його навколо, може знадобитися 40-60 хвилин!

Прага – місто контрастів, водночас таємничий і доброзичливий, середньовічний і сучасний. Тут приємно блукати вузькими вуличками, спотикаючись на бруківці і просто сидіти в кафе з чашкою кави або келихом чеського пива. Це місце для тих, хто знаходиться в пошуках інтелектуального і спокійного відпочинку і цінує яскраві емоції. Прага хороша протягом усього року. І на завершення, як зазвичай, рекомендація – наш спеціальний дитячий маршрут по цьому місту. На цьому все, до нових зустрічей!