Зальцбург – місто аристократів, що вабить туристів зі всього світла, бажаючих доторкнутися до історії цього четвертого за величиною австрійського міста. Його бруківки і звивисті вулички пам’ятають звук возів минулих століть, крики солдатів і пошепки зізнаються в коханні. Повітря Зальцбурга наповнив легені новонародженого Моцарта і, безсумнівно, вплинув на геніальність композитора і ментальність наступних поколінь. Говорити про це місто можна довго, але краще один раз побачити, а цікаві факти про Зальцбурзі стануть кращим путівником для вас, мандрівників.

Факт 1. Центр міста – пам’ятник архітектури

Кожному туристу обов’язково потрібно знати, що під час прогулянки по центру Зальцбурга він знаходиться в центрі історичного пам’ятника. Справа в тому, що більше 1000 об’єктів в «серці» міста занесені в список культурної спадщини ЮНЕСКО, а це значить, що куди б ви не подивилися – це сама справжня пам’ятка, що знаходиться під охороною організації з світовим ім’ям.

Факт 2. Солоний місто

Дослівний переклад назви міста звучить як «Замок Сіль» (Salzburg). На думку істориків, назва з’явилася ще в 700-х роках н. е.., коли основним джерелом доходів місцевого населення була видобуток солі з її численних родовищ. Сіль в деяких місцях видобувається і понині, хоча вже є певним ритуалом, ніж основним джерелом поповнення скарбниці.

Факт 3. Хміль і солод через століття

Зальцбург можна привітати з титулом пивоварного центру. Саме тут в 1492 році була відкрита перша пивоварня «Stiegl-Brauwelt», яка, до речі, працює досі! Зараз це не тільки місце, де можна спробувати найдавніші рецепти хмільного напою, але і музей-ресторан з масою цікавих і унікальних історичних пам’яток.

Факт 4. Музичний геній

Місце, яке не відвідує тільки ледачий турист, або той, хто приїхав сюди непідготовленим – це будинок-музей, де народився Вольфганг Амадей Моцарт. Але для тих, хто шанує це старовинне місто, Зальцбург і Моцарт – нероздільні поняття. Залишилося тільки нагадати, що Моцарт зробив свої перші кроки на музичному терені в трирічному віці, а в п’ять років написав перші п’єси.

Факт 5. Місто фестивалів

У багатьох при слові «фестиваль» виникає в уяві щось феєричне та незабутнє, що триває безперервно. Але ми ж перебуваємо в одному з основних музичних центрів світу, і саме тут проходить знаменитий зальцбурзький фестиваль, що приваблює певний контингент в літній період (липень і серпень). Плануючи поїздку в Зальцбург з дитиною в ці місяці, подбайте про вибір готелю заздалегідь, оскільки вільних місць може просто не виявитися. Варто додати, що фестивалі такого рівня ідеально підходять гостям будь-яких вікових категорій та уподобань.

Факт 6. Енергія міста – енергія непосид всього світу!

Звичайно ж, ми не маємо на увазі яку-небудь електроенергію або енергетику жителів міста. Мова йде про те, що зовсім близько від Зальцбурга знаходиться штаб-квартира концерну-спонсора практично будь-яких спортивних змагань по всьому світу. І це компанія Red Bull, енергетичні напої якої стали синонімом понять «невтомність» та «жага дій».

Факт 7. Духовна спадщина

Деякі експерти вважають Зальцбург містом ченців – тому є безліч підтверджень, одним з яких є абатство святого Петра, будівля якого буквально «вросло» однією своєю частиною глибоко в печери. Печери були утворені не примхою стихій, а висічені ченцями-самітниками, для яких вутлі кам’яні кімнатки стали будинком. У наші дні цю гору називають «горою ченців», так що сэлфи на тлі аскетичних келій буде кращим доказом того, що ви були тут.

Факт 8. Ви один з 7 000 000!

Цей цікавий факт про Зальцбурзі з’явився завдяки тому, що щорічно в місто приїжджає, прилітає, припливає і приходить пішки до семи мільйонів туристів. Ця вражаюча цифра стала запорукою того, що кожен третій місцевий житель, так чи інакше, пов’язаний з туристичним бізнесом. Місто створений для дітей і людей похилого віку, юних туристів і мандрівників зі стажем, кожен з яких відкриє для себе нову сторінку незвіданою Європи.

Факт 9. Незрозумілий шарм

Зальцбург – унікальне місто, де для занурення в особливу атмосферу зовсім не обов’язково носитися стрімголов від пам’ятки до пам’ятки. Тут можна просто неспішно прогулюватися повз затишних кав’ярень, кидати камінці в річку з пішохідних містків і просто дивитися, як неспішно тече життя місцевого населення. Сюди тягне знову і знову, а кожен раз, коли ви будете згадувати «Солоний Місто» на обличчі обов’язково з’явиться посмішка.

Вас чекає ще багато цікавого, адже кожен з матеріалів нашого блогу, краще відчути і пережитий нами особисто. Чекайте виходу наступних цікавих фактів, а поки дізнайтеся, які дитячі та сімейні розваги в Зальцбурзі Кидпассаж рекомендує в першу чергу.