9 кращих ідей, як зберегти спогади про відпустку

Випадково на ножі кишеньковому
Знайди порошинку далеких країн –
І світ знову постане дивним,
Закутаною у кольоровій туман!
(А. Блок)

Хороший відпочинок – це справжній калейдоскоп вражень. Вручення сувенірів друзям і знайомим супроводжується розповідями про красу, побачених у подорожах, сторінки у соцмережах наповнюються фотографіями, а холодильник уснащается ще одним магнітиком.

Але навіть радісні враження про відпочинок з дітьми мають властивість изглаживаться з пам’яті. Kidpassage зібрав найкращі способи зберегти теплі спогади про вдалу поїздку. Всі ці ідеї можна втілити в життя за безпосередньою участю дітей.

9 кращих ідей, як зберегти спогади про відпустку

1. Колаж з фото своїми руками

Ох вже ця папка з фотографіями під назвою «Неразобранное»! Пропонуємо отримати найцікавіші фото, роздрукувати їх та використовувати для створення колажу. Для цього знадобиться фоторамка відповідного розміру, що збереглися дрібниці з подорожей та ідеї всієї родини з приводу оформлення.

В колажі можна використовувати не тільки фото. Нехай під скло потраплять інші предмети, які асоціюються з місцем відпочинку: квитки на літак або в музей, черепашки або камінчики з пляжу, фрагменти карти, вирізки з туристичних буклетів, монетки, дрібні сувеніри. Погляньте на інші ідеї, щоб дізнатися, чим доповнити колаж.

Порада: у поїздці дозвольте дитині зробити кілька знімків з висоти його зростання – незвичайний ракурс вам забезпечений.

2. Морські сувеніри: все на збір мушлів

Діти дуже люблять збирати на морському березі камінчики і мушлі. Зазвичай їх викидають, але чому б не помістити сімейну фотографію в рамку, прикрашену черепашками? Будиночки молюсків можна доповнити обкатаними морем кольоровими скельцями, намистинами або фурнітурою морської тематики.

9 кращих ідей, як зберегти спогади про відпусткуДітям під силу змайструвати та інші вироби з морських черепашок – скажімо, зліпити з солоного тіста підставку для олівців і декорувати її фарбують в яскравий колір раковинами.

Порада: якщо ви відпочивали далеко від моря, гарним декором послужать засушені квіти і листя, шишки або горіхи.

3. Пил далеких мандрів

Якщо ви часто відпочиваєте на морях, то зразки піску з різних пляжів стануть нагадуванням про літньому теплі і плеске хвиль. Важлива справа заготівлі піску можна доручити дитині: він із задоволенням наповнить пісочком будь-яку тару. Для демонстрації зразків підшукайте красиві пляшки або просто пробірки з кришечками. Етикетка допоможе згадати про золотистих пісках Іспанії або про перлинно-білому узбережжі Греції.

9 кращих ідей, як зберегти спогади про відпусткуКолекцію необов’язково збирати на березі моря – пісок з пустель Єгипту або ОАЕ стане чудовим екземпляром.

Порада: можна зробити пляшку з піском своїми руками, ссыпав всі зразки шарами в одну велику ємність.

4. Консервовані спогади

Цей рецепт не описано в одній кухонної книзі. Але у звичайному банку можна зберегти те, що асоціюється з відпочинком: дрібний пісочок, красиву мушлю, гілочку пінії… Банку підходить і для створення фотоколажу.

Порада: можна відправити самим собі послання в пляшці – напишіть його в спекотний літній день і прочитайте під новий рік.

5. Фотокнига “Подорож”

Уявіть, як приємно буде дитині, якщо на книжковій полиці поруч з «Робінзоном Крузо» і «П’ятнадцятирічним капітаном» буде стояти книга про його власні пригоди. Travel book можна зробити зі звичайного альбому для малювання, блокноти, фотоальбоми, вибравши оформлення за смаком. Майстри хендмейд пропонують готові книги, які тільки потрібно вклеїти пам’ятні фотографії.

9 кращих ідей, як зберегти спогади про відпустку
Виготовлення фотокниги своїми руками – цілий творчий процес: відбір фотографій, придумування підписів до них, створення декору. А скільки приємних дрібниць згадається в час такої роботи! Необов’язково вклеювати фотографії в альбом – якісну книгу можна замовити в компанії, що надає поліграфічні послуги. А щоб зверстати власну книгу подорожей, скористайтеся будь-яким графічним редактором.

Порада: поки фотографії не потрапили в книгу, влаштуйте персональну фотовиставку, розставивши зображення на полицях або розвісивши на мотузках. Так ви продовжите задоволення від поїздки і відберете найвдаліші кадри.

6. Скриньку зі скарбами

Таке горде звання отримає звичайний дерев’яний або картонний ящик, в який ви складете речі, що нагадують вам про дорожні пригоди.

9 кращих ідей, як зберегти спогади про відпусткуСкриньки з скарбами можна фарбувати в різні кольори (наприклад, використовувати забарвлення державних прапорів) або обклеювати фрагментами географічних карт. Захопившись ідеєю створення таких скриньок, ви одного разу зловите себе на думці: який сувенір можна привезти з поїздки, щоб він став гарним нагадуванням про неї?

Порада: підшукайте скриньки з прозорою кришкою, тоді спогади будуть завжди на виду.

7. Власна історія географічних відкриттів

Карта міста, країни, світу – ось де можна зазначити маршрути, які ви подолали на літаку, проїхали на поїзді, пройшли пішки. Відвідані місця відзначте прапорцем або яскравою фотографією, а маршрути можна накреслити або навіть вишити – це допоможе дітям зрозуміти, що таке масштаб. Нарешті, карта стане оригінальним паспарту для сімейного фото або декором для предметів інтер’єру. Тим, хто багато подорожує, сподобаються скретч-карти, де стирається шар – і білі області незвіданого змінюються яскравими плямами відкритих країн.

Порада: фрагмент карти стане оригінальною упаковкою для подарунків, привезених з поїздок.

8. Колекція мандрівника

Деякі туристи утримуються від купівлі сувенірів. І не потрібно утримуватися: тематичні дрібниці довго будуть оживляти приємні спогади. Почніть формувати свою колекцію, вибравши один з двох підходів. Перший – привозити характерні сувеніри з Чехії, Іспанії, Туреччини, Єгипту, інших місць відпочинку.

9 кращих ідей, як зберегти спогади про відпусткуДругий – купувати однотипні дрібниці, наприклад, чашки або магніти з символікою різних країн.

Порада: хорошу колекцію можна скласти з листівок, які ви будете слати з подорожі… самим собі. Вибирайте листівки з красивими видами, описуйте в них свої враження. Переглядаючи і перечитуючи їх, ви знову поринете в пережиту радість.

9. Дитячі малюнки

Діти не завжди можуть передати свої враження словами – зате успішно передають їх у малюнку. Попросіть дитину зобразити те, що найбільше запам’яталося йому на відпочинку, і отримаєте оригінальну картину, а то й цілий альбом. Такі намальовані спогади можна вставити в рамки і розвісити на стінах, а можна включити їх в колаж або книги про подорожі.

Порада: діти охоче використовують і інші художні техніки, будь то створення пластилінових картин або аплікації.

Можливо, з часом у вас з’явиться власний музей мандрів. І вирушаючи в поїздку, ви точно будете знати, що привезти з моря або з нової країни – звичайно, свіжі експонати для домашньої колекції. А наша колекція сімейних курортів допоможе вам визначитися з вибором місця відпочинку для наступної поїздки. Приємних вам подорожей і не менш приємних спогадів!