Адаптація дитини в дитячому саду: підготовка дитини до садка

Більшість батьків турбує питання про те, як можна без проблем привчити малюка до дитячого садка. По-перше, дитину слід з перших днів життя привчати бути проміж людей: серед інших дітей, дорослих. По-друге, варто вчити карапуза без остраху підтримувати стосунки з різними людьми, приймати від них будь-яку інформацію, покладатися на них. У цьому випадку, його потрібно на короткий час залишати одного з іншими дорослими: дідусем, бабусею, сусідкою чи подругою. У малюка має утворитися стійке відчуття, що матуся завжди до нього приходить.

Спілкування малюка

Адаптація дитини в дитячому саду: підготовка дитини до садка

Інтерес до іншим діткам, яких в дитячому саду велика кількість, виникає в момент прогулянок на вулиці, де вони можуть познайомитися і пограти разом, а іноді і посваритися з-за якихось іграшок. Здатність з’ясовувати стосунки, своєчасна допомога дорослого в даних питаннях є важливим елементів вироблення необхідності бути в колективі ровесників. По мірі дорослішання, обов’язково варто давати своєму чаду шанс самостійно вийти зі складної ситуації, але під ненастирливим контролем батьків.

Також батьки зобов’язані заздалегідь підготувати малюка на відвідування дитячого садочка. Для цього слід гуляти поряд з територією садка, куди він повинен піти. І обов’язково звертати його увагу, як дітям цікаво грати разом. У такому разі крихта стане прагнути в даний садок, тому що він буде знати, що там йому буде дуже цікаво.

Батьки повинні звертати увагу на те, як себе ведуть вихователі, як вони поводяться з дітьми, для того, щоб зробити правильний вибір і надалі не шкодувати ні про що.

Вдома в присутності родичів і друзів, а також малюка варто розповісти, біля якогось чудового дитячого садка сьогодні гуляли, що там бачили. Ще можна подивитися інформацію про цьому дитячому садку в інтернеті, розпитати інших батьків, у яких діти відвідують цей садочок. Навіть можна самим батькам відвідати садочок, познайомитися з вихователями, подивитися групу, ознайомитися з меню.

Режим дитини

Адаптація дитини в дитячому саду: підготовка дитини до садка

Перед тим як віддати дитину в садок обов’язково треба підготувати його до режиму цього закладу, привчити дотримуватися час для прогулянок, прийняття їжі, денного сну. Варто старатися, щоб він не звернув увагу на різницю між режимом дня садка та будинку. Так як, ніж у малюка буде менше змін, тим набагато швидше і легше він освоїтися до нових умов.

Вперше дні відвідування садка, дитину треба залишати в групі на короткий проміжок часу, щоб він трохи звикся з новою обстановкою. Мама навіть може залишити дитині якусь свою річ, щоб йому не було страшно залишатися самому, і щоб було приємно.

І обов’язково варто спілкуватися з вихователем групи, куди ходить дитина, про те, як він себе відчуває, для того, щоб знати, як вихователь ставиться до малюка, допомагає йому звикнути до садка.

Спокій батьків і задоволення малюка від відвідин садка є головною запорукою для швидкого та успішного звикання.