На сьогоднішній день великою популярністю у господинь стали користуватися індукційні плити. Варильна поверхня такої техніки працює від подачі електрики, а процес приготування їжі здійснюється в спеціальній для таких плит посуді. Для того щоб використовувати звичайну посуд, необхідно оснастити кухонний прилад адаптером. Що являє собою цей пристрій, як воно функціонує і чи можливо її зробити власноруч – відповіді на ці питання розкриваються в даній статті.

Що таке адаптер для індукційної плити

Зміст статті

 • Що таке адаптер для індукційної плити
 • Переваги використання адаптера
 • Як зробити адаптер для індукційної плити своїми руками

Індукційні плити на кухні передбачають використання посуду зі спеціальним покриттям. Заміна звичайної газової або електричної пічки на індукційну зажадає від господині подбати і про зміну варильної посуду.

Щоб уникнути таких змін, у багатьох сім’ях почали використовувати адаптер – універсальний пристрій у вигляді диска. Основне призначення адаптера – забезпечення процесу приготування їжі в звичайному посуді, поверхня якої не призначена для індукційних плит (емальовані, алюмінієві каструлі, сковорідки).

У спеціалізованих магазинах представлена продукція різного діаметру, якості і матеріалу виробництва. Найбільш поширеними є адаптери товщиною 3 мм, диск яких складається з трьох шарів (середній з алюмінію, а два зовнішніх із феромагнітного сплаву).

По суті, адаптер є перехідник, за допомогою якого тепло від поверхні плити передається на дно каструлі, і таким чином здійснюється нагрівання.

Переваги використання адаптера

Використання перехідника – безсумнівно корисне придбання для кухні. Господині не потрібно турбуватися про купівлю нового набору посуду, витрачати кошти, і, таким чином, відмовлятися від експлуатації індукційної плити. Широкий асортимент пристосування дозволяє готувати їжу в посуді різних габаритів і поверхонь. У магазинах представлені три види перехідників, що відрізняються за розміром:

 • Малого діаметра (15-21 см). Такий кухонний аксесуар підходить для посуду з діаметром дна до 22 див. Виріб виготовлено з нержавіючої сталі з алюмінієвим прошарком, оснащене ручкою, яка буде холодною навіть коли поверхня перехідника буде розігріта до граничної температури.
 • Середньої величини (22-24 см). Поверхня перехідника виконана з феромагнітної сталі. Товщина диска 3 мм. Аксесуар оснащений знімною ручкою і підійде для великогабаритної посуду.
 • Великого розміру (26 см). Використовується для посуду з дном великого діаметру.
 • Основними країнами-виробниками адаптерів є: Італія, Чехія, Голландія.

  ВАЖЛИВО! Правильна експлуатація – запорука цілісності перехідника.

  Господаркам слід дотримуватися кількох простих правил:

  • під час використання кухонного аксесуара, не слід включати плиту на повну потужність;
  • поверхня нижньої частини посуду повинна бути плоскою, а не опуклої;
  • діаметр дна посуду не повинен перевищувати розмірів диска;
  • розігрітий перехідник не можна утримувати без зіткнення з каструлею або сковорідкою більше хвилини;
  • коли їжа буде готова, пристрій прибирають з поверхні плити після закінчення 10 хвилин, щоб воно охолонуло.

  Як зробити адаптер для індукційної плити своїми руками

  Незважаючи на широкий вибір, у багатьох сім’ях використовують адаптери, виготовлені власноруч. Для цього потрібно проявити кмітливість, терпіння і наполегливість. Для того щоб виготовити перехідник потрібно ознайомитися з його оригінальним виглядом. Після чого беруть коло металу малої товщини. Краще всього, якщо послужить матеріалом нержавіюча або феромагнітна сталь. Як сказано вище, адаптери являють собою тришаровий диск. Середній шар роблять з алюмінію. Товщина кожного шару повинна варіюватися в межах 0,7 – 1,5 мм. Від товщини безпосередньо залежить швидкість нагрівання і охолодження адаптера, а отже, і дна посуду.

  Всі три шари з’єднують між собою. Для зручності експлуатації можна, проявивши кмітливість, прикріпити ручку. Саморобний адаптер, на відміну від фірмового, можна охолоджувати за допомогою напору проточної води.

  Адаптер для індукційної печі – відмінне рішення питання економії без шкоди для варильної поверхні. Господині не потрібно піклуватися про придбання цілого набору нової посуду, витрачати гроші на покупку. Самостійне виготовлення перехідника також збереже кошти, зробить процес приготування їжі більш практичним, а правильне використання даного пристрою стане запорукою цілісності плити.