Агресія у дітей дошкільного і шокольного віку

Як відомо, нервова система у дитини недорозвинена і тому дуже лабільна, тобто нестабільна. Напевно, кожен з батьків помічав, що настрій у малюка змінюється дуже і дуже швидко. Маленькі діти ще не знають, як їм виражати певні емоції, тому часто бувають досить агресивні. Треба боротися з агресією дитини або вона сама поступово зникне?

Агресія в п’ятирічному віці

Агресія у дітей дошкільного і шокольного віку

Зазвичай агресія у малюка найбільш проявляється у віці приблизно п’яти років, коли він вже начебто вважає себе дорослим, але в теж час дуже багато що в нього ще не виходить.

Звичайно, виправляти ситуацію все-таки необхідно. Адже якщо не виправити виниклу ситуацію вчасно, то така поведінка незабаром стане нормою для нього, і виправити її буде дуже і дуже складно. Але перед цим необхідно визначити, яка саме ситуація викликає напад агресії.

Фахівці закликають розрізняти терміни агресія у дитини і агресивність. Так агресія – це реакція маленької людини на те, що відбувається навколо його. А агресивність – це схильність малюка до неадекватного, агресивної поведінки, нападу. Якщо з нею не боротися, то вона стане своєрідним стереотипом в життя вашого чада, так як він просто не буде знати, як можна поводитися інакше в тій чи іншій ситуації.

У більшості випадків причина такої агресивної поведінки – це звичайна розпещеність дитини. Ще деякий час тому він отримував все, що хотів практично моментально. Але з яких-небудь причин батьки вирішили поміняти своє ставлення до малюка і звузити список покупок до мінімуму. Тут-то і починаються напади агресії. Особливо вони виражені, якщо дитина перебуває в якомусь людному місці, наприклад, в магазині. Все, що потрібно в цій ситуації – це поставитися до цього як можна спокійніше і по можливості не реагувати на його поведінку.

Дитя зрозуміє, що на нього ніхто не звертає уваги і, швидше за все, заспокоїться. Але якщо такі напади відбуваються все частіше, а заспокоїтися дитині все складніше, то тоді його потрібно обов’язково показати фахівцям.

Агресія у різних віків

Агресія у дітей дошкільного і шокольного віку

Агресія у дітей різного віку проявляється по-різному. Так якщо малюк у два роки зазвичай кусається, то дитина більш старшого віку б’ється. Не потрібно відразу починати лаяти свого чада за те, що він когось образив. Необхідно постаратися звернути увагу на те, що потерпілому малюкові зараз боляче, і його треба пожаліти. Це допоможе розбудити в дитині співчуття.

Але і відповідати агресією на агресію не потрібно. Ні до чого хорошого це не призведе. Можна постаратися пояснити йому все в спокійній обстановці, не підвищуючи при цьому голоси. Звичайно, маленькій дитині пояснити все дуже складно, але дитина більш старшого віку не відразу, але все зрозуміє. Необхідно розповісти йому, що робити не добре, а що добре.

Можна також постаратися пояснити все дитині у формі гри, переносячи трапилася ситуацію на ляльок або звірів.

Шибеник побачить свою поведінку і реакцію на це з боку оточуючих і зрозуміє, що він був не правий. Поступово він зрозуміє, що щоб досягти якої-небудь мети не обов’язково проявляти агресію, а можна, наприклад, спробувати просто попросити або домовитися.

Безсумнівно, змінити поведінку дитини відразу не вийде. Необхідно запастися терпінням, так як на це знадобиться, швидше за все, не місяць і навіть не два. Може бути, на це піде кілька місяців або навіть рік. Все залежить від темпераменту дитини. Але якщо вірити в себе і свою дитину, тоді, безсумнівно, все обов’язково вийде.