• Чистота і порядок в будинку – запорука здоров’я всієї родини, особливо тих, хто страждає алергічними реакціями на пил. Цю істину ми знаємо з дитинства. Віник, відро з ганчіркою – відомі помічники, але родом з минулого століття. У сучасного покоління з’явилася можливість використовувати для наведення чистоти пилососи.

Ринок побутової техніки переповнений різними видами приладів, але розробники не стоять на місці. Вони постійно допрацьовують і покращують свої моделі.

Заслужену популярність придбали моделі, оснащені аквафільтром. Завдяки їм, пилосос став поглинати всі забруднення, затримувати дрібні частинки пилу, без зворотних викидів в приміщення.

Купувати новий пилосос необов’язково. Водяний фільтр для пилососа можна зробити своїми руками. Ми розповімо, що для цього знадобиться.

Самостійне виготовлення аквафильтра

Зміст статті

 • Самостійне виготовлення аквафильтра
  • Що таке водяний фільтр в пилососі
  • Саморобний водяний фільтр
  • Варіанти виготовлення фільтрів
   • З поролоновим фільтром
   • Сепараторный
 • Як зробити водяний фільтр самому
  • З відра або каструлі
   • Матеріали і інструменти
   • Порядок роботи
  • З каструлі і пластикової пляшки
   • Матеріали і інструменти
   • Порядок роботи

Що таке водяний фільтр в пилососі

Аквафільтр – спеціальна ємність в пилососі, в яку заливається вода. Проходячи через посудину, всмоктуване повітря очищається від пилу.

Є кілька способів очищення.

 • Кальянний.
 • Сепаратний. Діє як циклон.
 • Душовий. З функцією додаткового зволоження.

Важливо! Всі водяні фільтри суттєво покращують якість прибирання і зволожують повітря в кімнаті.

Резервуар водяного фільтра довговічніше мішків для пилу і не потребує частої заміни. За ємністю легко доглядати. Потрібно тільки після прибирання вилити брудну рідину, сполоснути під струменем чистої води ємність протерти ганчірочкою.

Переваг маса, але збентежити при купівлі аква-пилососа може такий факт, як висока вартість приладу. Якщо ви не готові викласти кругленьку суму за такий диво-пилосос, можна виготовити з підручних матеріалів його саморобний аналог. Схема та порядок роботи, излоденные у статті, допоможуть у цьому.

Саморобний водяний фільтр

Виготовлена своїми руками додаткова деталь в своїй основі також буде мати яку-небудь ємність з водою. За зовнішніми характеристиками він, звичайно, буде поступатися брендовим екземплярів. Але по силі і ефективності всмоктування, а головне, якістю очищення, стане гідною його заміною.

Оснастити додатковим очисним елементом можна куплений раніше недорогий або старенький агрегат.

Важливо! Доданий аквафільтр збільшить потужність приладу, дозволить рідше міняти фільтр в ньому самому, так як стає додатковим ланкою, встановленим до пилососа.

З-за того, що 90% грязьових частинок осідає у воді, ємність для сміття в пилососі довго не заповнюється. Це особливо актуально при прибирання приміщень після ремонту чи будівельних роботах.

Варіанти виготовлення фільтрів

Варіантів виготовлення водяного фільтра кілька. Розглянемо найпопулярніші і підходящі для домашніх переробок.

З поролоновим фільтром

Робота виконується з заміною заводського фільтра на поролоновий, доповнений аквафільтром на виході.

В бюджетних апаратах найчастіше виробник встановлює вхідний фільтр з декількох шарів щільного матеріалу. Тому пилосос втрачає половину своєї потужності. Варто замінити його на крупноячеистый поролон, і апарат задихає, з більшою силою почне засмоктувати сміття, так і працювати стане тихіше.

Водний фільтр з каструлі, пластикової пляшки і гнучкого шланга кріплять на виході повітря.

Сепараторный

Відрізняється високою продуктивністю і легко справляється з різного виду забрудненнями. Це відбувається поетапно, спочатку в сепараторі, а потім в аквафильтре. В покупних пилососах елементи об’єднані одним корпусом. Відділення частинок пилу від повітря відбувається під впливом відцентрової сили.

Функція сепаратора полягає у швидкому обертанні рідини з сміттям, який під тиском осяде у воду. Всі частинки залишаться в фільтрі, а не вилетять назад.

Як зробити водяний фільтр самому

У кожному будинку знайдеться непотрібне відро, відрізки труб або шлангів. Якщо ви любитель експериментів і готові докласти трохи зусиль, то вам вдасться зробити просту і дешеву доопрацювання простого пилососа.

Ми пропонуємо нескладні для виконання варіанти роботи. Вони не включають в себе виготовлення сепаратного фільтра. Ця модифікація в самостійному виконанні більш складна, потребує додаткових елементів і навички поводження з технікою. Крім ємності під фільтр і кріпильних деталей, потрібно знайти сепаратор, помпу і вентилятор, відповідні один до одного по висоті та розміром.

Звернемося до більш доступним способам виготовлення фільтра своїми руками.

З відра або каструлі

Матеріали і інструменти

Для роботи потрібно приготувати ємність на 7-10 літрів. Це може бути пластикове відро (наприклад, з-під фарби, шпаклівки) або каструля. Наявність щільно прилягає кришки обов’язково.

Крім того, знадобиться 2 відрізка пластикової труби, тканина, хомути для кріплення, дриль, клей.

Порядок роботи

 • В денці потрібно просвердлити отвір по діаметру пластикової труби.
 • В отвір вставляємо відрізок пластикової труби, на яку потім будемо закріплювати шланг пилососа.
 • З зовнішньої сторони для фіксації стики промазуємо клеєм,
 • З внутрішньої сторони кришки трубу закриваємо шматком тканини, закріплюємо хомутом. Тканина послужить додатковою перешкодою, що зменшить кількість частинок пилу, що потрапила в мішок порохотяга.
 • У бічній частині відра вирізаємо круглий отвір під другий відрізок труби.
 • Вставляємо його в ємність під нахилом вниз, фіксуємо клеєм. На нього будемо кріпити шланг від пилососа з насадкою для прибирання.

Повітря, виходячи з цієї труби у відро, буде битися про його стінку, закручуючи сміття і створюючи відцентрову силу. Сміття не засосется в пилосос, а осяде у воду, заздалегідь налиту у ємність саморобного аквафильтра. Рідини наливаємо трохи. Вона не повинна доходити до труби.

З каструлі і пластикової пляшки

Матеріали і інструменти

Для його виготовлення знадобиться алюмінієва каструля, 5-літрова пластикова бутель, яка поміститься в каструлю, гнучкий шланг і шурупи.

Порядок роботи

 • Щоб полегшити конструкцію, вирізаємо дно каструлі.
 • За дужку саморізами скріплюємо ємність з пилососом в місці виходу повітря.
 • В пляшці свердлимо кілька дірок, наливаємо приблизно літр води і вставляємо її в каструлю.
 • Один кінець шланга кріпимо до перехідник на пилососі, а інший опускаємо в пляшку.

Перед початком прибирання наберіть води у відро, підключіть всі шланги і щільно закрийте кришку. Після процедури необхідно знявши кришку з відра, вилити його вміст, почистити і просушити ємність.

Приступайте до втілення плану виготовлення водяного фільтра тільки після ретельного аналізу всієї доступної інформації і реальної оцінки своїх можливостей.

В цьому випадку процес модернізації пройде успішно, а ви станете власником сучасного апарату з прибирання квартири. Після доопрацювання ваш пилосос зможе чистити не тільки різні поверхні в приміщенні, але і освіжить повітря в ньому.