Коли терміново потрібні гроші на квартиру, купівлю автомобіля, а накопичених не вистачає, то на допомогу приходять позички, які можна взяти в будь-якому комерційному або державному банку. Для зручності виплат буде наданий графік, розрахований на калькуляторі, з якою вам буде необхідно погашати ваш ануїтетний кредит у зазначений термін.

Що таке ануїтетний платіж

Багато запитують про те, що таке ануїтет? Для тих, хто не знайомий з фінансовими поняттями, варто знати, що ануїтетний платіж – це однакова сума (далі АП), яку необхідно погашати кожен місяць, щоб закрити заборгованість. Він може бути пренумерандо, постнумерандо або змінний – виплати на початку кожного часового періоду або в кінці. Виплата включає в себе поділений основний борг і відсотки за надану послугу. Позичальникам простіше платити таким способом, тому що тоді вони зможуть точно розрахувати, скільки грошей потрібно виділити на оплату боргу за кожний місяць.

Ануїтетний платіж і диференційований – різниця

Якщо розглядати іпотечні кредити в Ощадбанку, то там найчастіше використовують інший тип виплат – диференційовані. Різниця між ануїтетними і диференційованими платежами велика: ви сплачуєте борг рівними частинами, а від більшої до меншої. Нарахування відсотків залежить від залишку боргу, тому перший платіж завжди більше такого, далі відсотки зменшуються разом із сумою заборгованості, що залишилася. В результаті переплата буде меншою, ніж у варіанті з АП.

Формула розрахунку ануїтетного платежу

Ви можете самостійно розрахувати свій щомісячний платіж, щоб упевнитися в тому, що кредитор вас не обманює. Робиться це просто: використовується формула розрахунку ануїтетного платежу за кредитом, за допомогою якої ви зможете дізнатися, скільки доведеться платити щомісяця і сумарну вартість позички. Розрахунок ануїтетного платежу по кредиту:
Щомісячний АП можна порахувати так:

A = K*S, де:

 • A – щомісячний АП;
 • K – коефіцієнт АП;
 • S – сума кредитної позики.

Коефіцієнт ануїтету розраховується так:

K=i*(1+i) ^n/ ((1+i) ^n-1), де:

 • K – коефіцієнт АП;
 • i – ставка за поточним кредиту (=% річних /12 місяців);
 • n – скільки місяців для виплати боргу.

Ануїтетний платіж – дострокове погашення

Більшості установ абсолютно невигідно, щоб їх клієнти погашали свої борги достроково, бо інакше вони не буду нараховувати відсотки і не отримають прибуток. Однак дострокове погашення ануїтетного кредиту не дуже вигідно і для самих позичальників, адже відсотки за послугу розраховані на весь термін виплат, а ви хочете погасити борг раніше. Перед тим, як брати іпотеку або інший позику, поцікавтеся у консультантів різних банків, які способи виплат діють на тому чи іншому тариф, чи можливо буде здійснити дострокове погашення половини боргу і на яких умовах.

Якщо таку послугу надають, то кредитор зобов’язаний перерахувати виплачені вами відсотки і вказати суму, яку потрібно виплатити, щоб погасити борг повністю і закрити його. Таке часто трапляється, коли люди беруть іпотеку, а потім хоча скоріше розплатитися з боргами. Зверніть увагу на вартість страхування: вона не зменшується і залишається єдиною в будь-якому випадку.

Приклад розрахунку ануїтетного платежу

Щоб усе стало зрозуміло, краще всього буде показати вам приклад розрахунку ануїтетного платежу за формулою в таблиці Excel. В майбутньому ви зможете скористатися їй, коли зберетеся оформляти позику в одному з комерційних установ. Так ви зможете перевірити правильність запропонованого розрахунку, в разі збігу такого банку можна сміливо довіряти. Обчислюється за такою схемою:

 • Ви взяли іпотеку на 2000000 рублів, на рік під 20%.
 • Процентна ставка в місяць = 20%/12 /100=0,017.
 • Коефіцієнт = 0,017*(1+0,017) ^12/((1+0,017) ^12-1) =0,037184.
 • Щомісячний АП = 0,037184*2 000 000 рублів = 223 228 рублів.
 • Підсумковий АП за позикою дорівнює 111 614 рублів.
 • Подібні обчислення можна проводити онлайн в спеціальній формі: для цього вже є електронні калькулятори, які просто потрібно ввести необхідні цифри, відсоткову ставку і термін позики. Калькулятор швидко зробить розрахунок, і ви побачите всі дані по іпотеці або кредитом. Таким методом ви зможете уникнути шахрайства з боку недобросовісних кредиторів і вигідно взяти гроші в борг.

  Відео: розрахунок ануїтетного платежу