Азбестовий шнур, що використовується в печах і камінах, дозволяє знизити теплові втрати і забезпечує безпеку при експлуатації. Його застосування дуже затребуване, так як з ним легко працювати, він доступний у продажу, і має невисоку вартість.

Призначення азбестового шнура для печі

Зміст статті

 • Призначення азбестового шнура для печі
 • Як правильно використовувати азбестовий шнур

Виріб з азбесту є гарним ущільнювачем, застосовуваним у печах. Воно запобігає вихід диму в приміщення, а також ізолює усі грубні деталі від проникнення в них повітря. Основу складає серцевину, обвитий азбестовими нитками. Але є шнури без сердечника. Виріб розраховане на температуру +400 С. Воно витримує великі перепади вологості. Азбестовий ущільнювач володіє хорошою гнучкістю і може підлаштовуватися під будь-які форми.

ВАЖЛИВО! Якщо в печі використовуються дрова, нагрівають поверхню до +400…+450 С, то азбестового ущільнювача буде цілком достатньо. В цьому випадку не потрібно переплачувати гроші, купуючи розрекламовані вогнестійкі вироби, що витримують до +10000 С.

Для печей застосовні тільки азбестові товари з маркуванням ШАУ. Вони витримують великі навантаження і здатні експлуатуватися протягом тривалого часу без шкоди для своїх властивостей. Ущільнювачі з азбесту не схильні до загнивання і плісняви, їм не страшні гризуни і вони не ламаються.

Як правильно використовувати азбестовий шнур

Встановити ущільнювач нескладно, але робота вимагає певної послідовності.

Для установки вогнестійкого ущільнювача на піч з металу або дверцята:

 • Необхідно ретельно вичистити дверцята печі і саму її поверхню від бруду, пилу, а також видалити старий ущільнювальний шнур.
 • При наявності спеціальної виїмки для виробу, слід нанести на нього шар клею. Якщо паз відсутня, то клей наноситься на місце, куди буде кріпитися шнур.
 • Ущільнювач розподіляється по всьому периметру в тих місцях, де був нанесений клей. У місці з’єднання необхідно обрізати виріб так, щоб не утворилося зазору.
 • Для того щоб шнур добре прикріпився до поверхні, слід закрити пічні дверцята, яка його притисне.
 • Через 3 години рекомендується протопити піч і перевірити, як прикріпився вогнетривкий шнур.

  Для ущільнення зазорів на варильної поверхні печі, її слід для початку демонтувати. Далі необхідно вичистити поверхню під варильною поверхнею від старого розчину і бруду. Після заґрунтувати очищену поверхню сумішшю з води і клею. Нанести невеликим шаром по всьому периметру клей і приклеїти азбестове виріб. Протягом 7 хвилин ущільнювач слід сильно притискати до поверхні, після чого варильна плита встановлюється в піч. Наявні щілини можна закрити глиною або герметиком.

  УВАГА! Виріб слід вибирати строго тієї товщини, яка необхідна. Якщо воно буде надто тонким, то залишаться зазори, а з-за занадто товстого ущільнювача доведеться переставляти дверні петлі. Діаметр азбестового шнура варіюється від 15 до 40 мм.

  Якісно зроблена робота допоможе запобігти пожежі та допоможе уникнути задимлення в приміщенні. Завдяки природним компонентам, ущільнювачі з азбесту не несуть шкоди довкіллю.