Старанно і плідно тренуватися можна без спортивних снарядів і тренажерів. Нескладна вправа берпи відноситься до розряду високоефективних і продуктивних тренувань, вироблених в комфортній домашній обстановці. Необхідно гарний настрій і бажання підтримувати свою фігуру в бездоганній формі, решта додасться.

Що таке берпи

Така унікальна спортивна методика, яка передбачає лише одну вправу, спочатку розроблена для людей, які мають з обов’язку служби завжди залишатися у відмінній формі. Берпи – це ефективний засіб спалювання підшкірного жиру, можливість швидко схуднути і непомітно прокачати всі групи м’язів, підвищити витривалість організму, забезпечити позитивний настрій надовго. Ідеально підходить для дівчат і дорослих жінок, які звикли постійно рухатися, а ранковий біг зробили нормою повсякденності.

Берпи – користь

Ці інтервальні тренування розвивають все тіло, сприяє продуктивної корекції зайвої ваги. Для жінок це результативний метод, який на клітинному рівні активізує обмін речовин. Користь берпи очевидна для всіх, до того ж дозволяє контролювати дихання, регулює навантаження на організм, зміцнює роботу серцево-судинної системи, швидко позбавляє від жиру. Серед додаткових переваг зазначеного комплексу рекомендується виділити такі моменти:

 • залучення до роботи всіх груп м’язів;
 • поступове збільшення об’єму легень;
 • кисневе забезпечення клітин, насичення крові;
 • підвищення витривалості організму;
 • продуктивна методика для схуднення;
 • надійне і доступне зміцнення імунітету.

Берпи – техніка виконання

По суті, це одна вправа, яка чудово підходить людям, які звикли бігти, присідати, виконувати стрибки, віджимання. Техніка виконання берпи передбачає відразу кілька напрямів залежно від рівня складності, а виконується не тільки в спортзалі, але і на свіжому повітрі. При відсутності протипоказань відомі такі напрямки в спорті, які помітно ускладнюють комплекс бурпи:

 • чергування з бігом на одному місці;
 • стрибки двома способами: через штангу і з запрыгиванием на стійку майданчик;
 • підтягування на перекладині;
 • з випадами ніг на брусах.

Берпи – техніка виконання для дівчат

Для зниження ваги представниці слабкої статі вибирають цю техніку, яка є компромісним рішенням у співвідношенні «силовий тренінг – кардіонавантаження». Перед тим як робити берпи, рекомендується розглянути фото вправ, підібрати індивідуальну схему тренувань оптимальної швидкості і ритму. Це красиве тіло з мінімальними витратами, яке незабаром стане об’єктом гордості, загального захоплення.

Техніка виконання берпи для дівчат передбачає кроссфіт – інтенсивні підходи з чергуванням. Тренування на знос. У кроссфите можна задіяти віджимання, підвищуючи витривалість організму. Основна мета тренування – торкнутися животом підлоги, роблячи тим самим підхід максимально продуктивним. За хвилину належить максимально викладатися, але це того варто. Класичний комплекс кроссфіт передбачає наступні вправи для новачків і професійних спортсменів. Це:

 • 80 метрів бігу (можна на місці);
 • 10 повторень;
 • 80 метрів бігу;
 • 20 повторень;
 • знову біг, який змінюють присідання в кількості 30 повторів;
 • 80 метрів бігу;
 • 40 повторень;
 • 80 метрів бігу;
 • 50 повторень.

Берпи – техніка виконання для новачків

Якщо складно щодня вставати і здійснювати ранкові пробіжки в швидкому темпі, або часу на такі тренування немає зважаючи підвищеної зайнятості, вирішити проблему недосконалою фігури допоможе продуктивна техніка виконання берпи для новачків. Це вправа з мінімальним навантаженням на організм, яка забезпечує максимальний результат. Щоб отримувати від нього максимум користі, потрібно зайняти правильне вихідне положення, після чого дотримуватися рекомендованої послідовності та обраного темпу.

Отже, тренування починається: на раз – сісти навпочіпки з прямою спиною обпертися об підлогу руками. На два – випустити ноги назад і на кілька секунд зайняти позицію планки, підібгавши сідниці (на інших рівнях складності належить вже віджатися). На три – повернутися у вихідне положення. На чотири – високо підстрибнути, виконавши «в польоті» бавовна над головою. Це продуктивне позбавлення від жиру, проте новачкові потрібно поступово збільшувати нормативи, оскільки м’язи звикають до одноманітної навантаженні.

Берпи – скільки калорій спалює

Якщо цікаво знати, скільки калорій спалює берпи, і потрібно приймати якісь добавки, краще звернутися до професійного тренера. Відповідь залежить від особливостей фігури, обміну речовин і наполегливості тренувань. В цілому, при виконанні класичного комплексу є шанси прибрати до 300 ккал. Ось чому продуктивно вправа берпи – що це таке, вже добре відомо. Важливо не забувати, що біг повинен бути швидкісним, а віджимання від підлоги – максимально глибокими з рівномірним розподілом навантаження.

Відео: як правильно робити берпи