З радянських часів, буквально у кожної господині на кухні був міксер. Він зручний у використанні і допомагає в готуванні. Проте, в сучасних магазинах з’явилася нова техніка — блендери. Прилад зовні схожий з міксером, але має свої особливості. Щоб знати яку купити техніку для кухні необхідно знати її призначення.

Відмінності блендера від міксера

Зміст статті

 • Відмінності блендера від міксера
  • Функції блендера
  • Оснащення блендера
  • Функції міксера
  • Оснащення міксера
 • Порівняння призначення і можливостей приладів

Зрозуміти, чим відрізняються два приладу, можна тільки за допомогою вивчення функцій і призначення техніки. Побутову техніку слід використовувати тільки за призначенням. Тому розберемо докладніше особливості міксера і блендера.

Функції блендера

Кухонна техніка цього виду має безліч функцій. Вона має декілька насадок, для різних продуктів. Блендер працює від мережі. Є переносні моделі на батарейках.

До основних функцій приладу відносять:
Перемішування.
Подрібнення.
Збивання.
Нарізка.
Подрібнення твердих продуктів/льоду.

Пам’ятаєте! Блендером можна не тільки подрібнювати продукти, але і збивати смузі, супи-пюре, соуси, робити фарш.

По ціновій політиці приладі дорожче міксера. Однак, більшість моделей мають кілька насадок, які можуть замінити дробарку, міксер і м’ясорубку. Що робить блендер багатофункціональним і затребуваним.

Оснащення блендера

Сучасні виробники випускають два види блендерів:

Стаціонарні. В комплект входить глибокий глечик і підставка з ножами. Роботу прилад починає після натискання кнопки. На панелі управління є кілька режимів або швидкість перемішування. У такій моделі можна перемішувати рідкі страви, напої, соуси. Також легко робиться рідке тісто для випічки. У більшість стаціонарних моделях є додаткові насадки для приготування льоду і натуральних соків. До основного мінуса такої техніки відносять — велика вага і розмір.


Занурені. Модель має двобічну структуру. На верхній частині приладу вбудована ручка, на нижній ніжка з насадкою. У таких лінійках немає чаші в комплекті. Пристрій можна легко тримати на вазі і перемішувати їжу в будь глибокій ємності. Недолік — немає хащі, мало насадок в комплекті.

Функції міксера

Міксер — це зручна побутова техніка, призначена для перемішування продуктів.

Його функції:

 • Приготування однорідної маси;
 • Перемішування інгредієнтів;
 • Збивання.

За допомогою приладу можна з легкістю збити пінку, зробити вершки або приготувати коктейль. Також можна перемішати інгредієнти з порошком або кашею.

Важливо! Пристрій не призначений для дроблення льоду і твердих продуктів.

Оснащення міксера

Виробники міксерів випускають два види приладів:

 • Ручні. Електричні моделі в комплекті йдуть з декількома насадками. Мають малу вагу, що дозволяє перемішувати на вазі або в будь чаші. Призначений для збивання і приготування легких рідких продуктів. Слабо перемішує і подрібнює велике відварне м’ясо, овочі. Ручний міксер йде без додаткової чаші. Тому важливо підбирати правильну глибоку посудину, щоб суміш не розбризкувався по всій кімнаті.
 • Стаціонарні. Це варіант техніки, який працює від мережі, однак, має більш габаритні розміри і чашу для перемішування їжі. В комплект також входить спеціальна підставка, яка утримує вібрації приладу. Чаша в комплекті йде овальна продовгувата. В ній зручно перемішувати рідкі інгредієнти або збивати яйця. У деяких моделях в комплект входить насадка віночок. Він використовується для приготування супів, соусів, вершків. Гак використовують для замісу рідкого тіста.На замітку: багато моделі йдуть без додаткових насадок, придбати їх можна в будь-якому спеціалізованому магазині.
 • Порівняння призначення і можливостей приладів

  Міксер призначений для збивання і перемішування інгредієнтів. Його основна робоча деталь віночок. Він швидко перемішує рідкі інгредієнти, надаючи їм легкості.

  Зазвичай прилад використовують для приготування крему, соусу майонезу, каші. Також можна робити смузі і крем-суп. Проте, в цьому випадку інгредієнти вже повинні бути подрібнені. Інакше страва вийде з грудочками. Головна перевага такого приладу — відмінно збиває і змішує інгредієнти.

  Призначення блендера — подрібнювати і змішувати. Він має гострі ножі, які моментально подрібнюють тверді і м’які страви. За допомогою приладу можна приготувати ніжне пюре, нашаткувати овочі на салат, горіхи подрібнити. А також з допомогою спеціальної насадки дробиться лід для напоїв і десертів. Моделі мають чашу відрізняються своєю багатофункціональністю. В ній можна готувати великі обсяги і пристрій має додаткові функції за типом приготування соку, смузі, приготування рідкого тіста.

  Обидві техніки добре зарекомендували себе на кухні. Ними користуються більшість домогосподарок. При виборі пристрою додому в першу чергу потрібно зрозуміти, для яких цілей воно береться. І тільки потім вже вибирати, що взяти блендер або міксер.