Кожен відповідальний батько, підходить з обережністю до питань безпеки свого чада. Сон для дитини у віці до 1 року займає більшу частину його доби. Для забезпечення повноцінного здорового сну малюка, необхідно створити комфортні умови. В даний час стали набирати популярність захисні бортики на дитячі ліжечка. Різноманітність форм і забарвлень, порадує навіть найвибагливіших батьків. Бортики в ліжечко — до якого віку потрібні? — розглянемо детальніше це питання в нашій статті.

Бортики в ліжечко — як довго вони потрібні?

Зміст статті

  • Бортики в ліжечко — як довго вони потрібні?
  • Від народження і до двох місяців
  • Від двох місяців до трьох років

Борти — тонкі подушки з внутрішнім щільним наповнювачем, що кріпляться стрічками до боковин дитячого ліжечка. Фіксують їх зав’язками по внутрішньому периметру колиски. Виготовляють лицьову сторону тільки з якісних матеріалів (ситець, фланель, бязь), внутрішнє наповнення — поролон або синтепон.

Комплекти бувають двох видів: повні і половинчасті. У повних моделях вони закривають усі стінки ліжечка, а в половинчастих тільки бічні. Коли проявляються перші спроби дитини до самостійної активності, обов’язково потрібна підстраховка.

Бортики повноцінно защитятмалыша:

  • від ударів об тверді елементи ліжечка, під час ігор або сну.
  • убезпечать від застрявання рук і ніг, між планками.
  • пом’якшать падіння дитини, що знаходиться всередині.

Однозначної відповіді на питання про тривалість використання цих виробів немає. Батьки самостійно приймають рішення про їх непотрібність, до певного періоду часу.

ВАЖЛИВО! Настійно рекомендується використання захисних бортиків до віку 6 місяців.

Більшість мам відмовляються від їх використання у віці 8-12 місяців, коли дитина вільно сидить і повзає. Орієнтуватися варто на вміння і поведінку малюка.

Від народження і до двох місяців

Страхують м’які бортики, дуже важливі для новонародженої дитини. У перші місяці життя немовля дуже слабкий і практично не пристосований до зовнішнього світу. Для заспокоєння дитини і забезпечення йому солодкого сну, необхідно захистити колискову ліжечко від впливу зовнішніх подразників. Наприклад, бортики відмінно захистять від попадання прямих сонячних променів і яскравого кімнатного світла. Ще однією перевагою, є огорожа від протягів і збереження тепла.

За рахунок барвистих зображень, нанесених на бортах, дитина поступово вчиться фокусувати погляд на яскравих деталях. З часом почне розрізняти кольори і форми.

Від двох місяців до трьох років

З двомісячного віку малюк починає осмислено пізнавати оточення, опановує навички хапання предметів, перевертання. З розвитком активності, нерідкі випадки ударів і падінь усередині колиски. Це заподіє біль і сильно налякати малюка. Бортики значно пом’якшать падіння, обмежать від застрявання пальців і рук в проміжках між планками. Коли дитина досягла віку 6-8 міс., ліжечко сміливо можна використовувати замість манежу. При цьому ви будете спокійні за малюка, а бортики захистять від падіння іграшки і предмети, якими грається дитина.

В наш час, багато батьків використовують м’які бортики для збереження здоров’я і безпеку своєї дитини. Головне з усією відповідальністю підійти до вибору моделі і періоду використання м’якого захисного огородження!