Бронювання авіаквитків онлайн без оплати

Поїздка перетворюється з мрії в реальність, коли починаються перші витрати. Якщо ви збираєтеся подорожувати самостійно, ваші витрати почнуться з купівлі квитків: це і впевненості додає, і посольству для візи потрібно. Квитки дорогі, а тут ще й страх – а якщо візу не видадуть? якщо діти захворіють перед поїздкою? якщо пізніше з’являться варіанти подешевше? Все це вирішується безкоштовним бронюванням квитків.

Вигод відразу кілька: не доводиться відразу викладати багато грошей, можна легко відмовитися від поїздки або обміняти квитки на більш зручні. Кидпассаж розібрався, де легше всього оформити бронь і як ще можна купувати квитки без зайвих витрат.

Бронювання авіаквитків онлайн без оплати

Чи можна забронювати квиток на літак без оплати?

Не вдаючись в подробиці, відповімо: так, безкоштовно забронювати квиток на літак можна. Існує кілька способів це зробити – ми опишемо їх у статті. Але тут є кілька нюансів, без знання яких не обійтися.

По-перше, забронювати квиток можна на відносно короткий термін, найчастіше на 1-2 дні. У статті ви прочитаєте про те, як можна збільшити цей термін. По-друге, бронь не гарантує, що квиток залишиться за вами.
 

Іноді авіакомпанії знімають бронь, якщо до вильоту залишилося мало часу і якщо попит на ці квитки великий. Нижче ми розповімо про те, як забронювати квитки на літак онлайн без оплати і при цьому не втратити їх.

По-третє, іноді безкоштовної бронью не обійтися – доводиться купувати квитки для підтвердження поїздки, а потім здавати їх. Дізнайтеся, як знайти квитки, які можна здати без проблем.

Навіщо потрібна безкоштовна бронь

 

Бронь авіаквитків без оплати для візи

Посольства по-різному ставляться до документів для отримання візи. Як правило, співробітники посольств вимагають оригінали та ксерокопії куплених квитків. Але іноді достатньо подати підтвердження, що ви тільки забронювали квитки (такий варіант, наприклад, влаштовує посольства Італії та Іспанії).

Бронювання авіаквитків онлайн без оплати
Є кілька варіантів бронювання або придбання квитків для отримання візи:

1. Забронювати квиток без оплати на строк від 1 до 10 днів. Бронь повинна зберігатися хоча б 7 днів, тобто не менше терміну, за який посольство/консульство розгляне ваші документи.
 

Багато авіакомпанії та посередники пропонують послугу платного бронювання. Це істотно підвищує шанси на те, що квиток залишиться за вами».

Терміни бронювання у різних компаній відрізняються (орієнтовні дані у списку нижче) Деякі сайти-агрегатори під час пошуку квитків показують, скільки протримається бронь, але це приблизні дані.

2. Купити зворотні квитки. Строго кажучи, це не зовсім бронювання авіаквитків без оплати. Ви купуєте квитки, які потім можна повернути, інколи з втратою частини грошей. Це самий надійний спосіб отримання візи, якщо співробітники посольства особливо прискіпливі до документів.

Про правила повернення квитків можна дізнатися у авіакомпаній – але не тільки в них. Наприклад, у п. 1 ч. 1 статті 108 Повітряного кодексу РФ визначено порядок здачі зворотних квитків: «Пасажирові повертається сплачена за повітряне перевезення провізна плата (за винятком суми витрат перевізника, фактично понесених ним та пов’язаних з виконанням зобов’язань за договором повітряної перевезення пасажира) за умови, що пасажир, який повідомив перевізника про відмову від повітряного перевезення не пізніше ніж за 24 години до закінчення реєстрації пасажирів на зазначений у квитку рейс».

У багатьох країнах колишнього СРСР Повітряний кодекс не регулює це питання, в цьому випадку авіакомпанії дотримуються міжнародної практики.

3. Купити квиток, який передбачає сервісний збір за повернення квитка. У цьому випадку ви теж втрачаєте частину грошей при поверненні, але ця сума набагато менша, ніж вартість квитків, які не вийде ні використовувати, ні повернути.

4. Купити квиток і одночасно страховку від невиїзду. За страховим полісом вам повернуть гроші, які ви витратили на підготовку до подорожі. У цю суму входить вартість візи, якщо вам в неї відмовили, вартість квитків та інші витрати. На деяких сайтах-агрегаторах пропозицію застрахувати політ з’являється під час пошуку квитків. Вивчіть пропозицію, навіть якщо не збираєтеся скористатися ним: воно допоможе сформулювати правильні питання до тієї страхової компанії, в яку ви звернетеся.
 

Де бронювати квитки

Забронювати авіаквитки онлайн без оплати або придбати квитки з подальшим поверненням можна в авіакомпаніях, турагентствах або на сайтах-агрегаторах. Кожен із способів гарний у певній ситуації: обирайте той, що підходить вам.

Якщо ви не збираєтеся летіти за обраним квитками, бронюйте їх безпосередньо в авіакомпанії. У цьому випадку не має значення ціна квитків, час вильоту, тривалість перельоту і інші параметри. Найголовніше, що вам потрібно зробити, – вивчити умови скасування броні або повернення грошей. Турагенства і посередники у цьому випадку можуть затягнути скасування/повернення з-за власних бюрократичних процедур.
 

Між тим деякі онлайн-агентства обіцяють вигідні умови повернення квитків. Має сенс порівняти їх з тим, що пропонують авіакомпанії.

Якщо ви, можливо, скористаєтеся обраними квитками, бронюйте їх в турагенції або онлайн-агентстві з продажу авіаквитків. Тоді вже на цьому етапі вибирайте зручний рейс і хорошу ціну. Обов’язково вивчіть різні тарифи та їх переваги. Приділіть особливу увагу тому, чи доведеться платити за зміну дати вильоту або за повернення квитка. Щоб підвищити надійність броні авіаквитків без оплати, скористайтеся послугою платного бронювання.

Як забронювати квиток на літак для візи без оплати

Незважаючи на довжину написаного вище тексту, забронювати авіаквиток без оплати можна в лічені хвилини. Зробіть всього 4 кроки:

1. Зайдіть на сторінку замовлення квитків.
2. Виберіть маршрут: місто вильоту і місто прибуття, дату перельоту туди та назад, кількість пасажирів (дорослих і дітей), клас квитків (економ, бізнес і натисніть кнопку «Знайти квитки».

Бронювання авіаквитків онлайн без оплати3. У списку, що відкрився виберіть квиток, перейдіть на сайт авіакомпанії або агентства і перевірте умови тарифу. Вам потрібно знайти:
a. Квиток без оплати з бронью на кілька днів.
b. Квиток з безкоштовним поверненням.
c. Квиток з тарифом, що передбачає невелику комісію за повернення.
d. Квиток зі страховкою від невильоту.

Бронювання авіаквитків онлайн без оплати4. Придбайте відповідний квиток, якщо ви вибрали варіант b, с або d, або забронюйте і роздрукуйте квиток без оплати, якщо вибрали варіант а. Щоб не перебирати всі пропозиції, вишукуючи можливість бронювання авіаквитків онлайн без оплати, пропонуємо дізнатися про тарифну політику деяких авіакомпаній.

Що пропонують авіакомпанії

Позиція авіакомпаній в питанні бронювання квитків без оплати і повернення квитків розрізняється. Але в цілому існує лише декілька варіантів: безкоштовне або платне бронювання, тарифи з вигідним поверненням і тариф з поверненням на певних умовах.

Варіант 1. Приємні умови, тобто саме безкоштовне бронювання авіаквитків, часто пропонують великі авіакомпанії.
 

Приклад: на сайті компанії Lufthansa є опція «Забронювати та оплатити пізніше». Квиток гарантовано залишиться за вами протягом 48 годин. Ця послуга доступна на рейси в більш ніж 50 країн світу.

Таке рішення накладає деякі обмеження: наприклад, ви не зможете скористатися промо-кодом, щоб отримати знижку. Якщо ви вирішите купити квиток, вам залишиться лише оплатити його. Передумавши летіти, ви повинні будете сплатити сервісний збір за скасування бронювання.

У той же час у «Люфтганзи» є пропозиція по поверненню і перебронированию квитків. Найбільшу гнучкість дає тариф Flex: він передбачає повернення вартості квитка за вирахуванням сервісного збору. Схожа послуга Flexibility є у компаній KLM і Air France. Орієнтовна сума сервісного збору за повернення квитка становить 60-80 євро.

Варіант 2. Іноді можна скористатися послугою платного бронювання, щоб спокійно обміркувати рішення про поїздку.

 

Приклад: сайт компанії British Airways пропонує забронювати квитки на 72 години. Плата за бронювання становить 5-10 євро, в залежності від дальності польоту. Потрібно відзначити, що квиток в деякі країни забронювати можна, але список таких країн поступово зменшується.

Якщо ви вирішите купити заброньовані квитки, вам повернуть гроші за бронювання. Відмовившись від покупки, ви втратите цю суму (досить невелику у порівнянні з сервісними зборами за повернення квитків).

Приємний бонус: якщо за час, на який ви оформили замовлення, квитки подешевшають, ви заплатите за них менше; якщо подорожчають – ви заплатите стільки, скільки вони коштували в день бронювання.

Варіант 3. Деякі авіакомпанії пропонують додаткові умови в рамках стандартних тарифів.

Приклад: «Аерофлот» ввела спеціальні тарифи «Оптимум» і «Преміум» для квитків економ-класу. Квитки «Оптимум» можна повернути, втративши при цьому сервісний збір, а при поверненні квитків «Преміум» вам повернуть повну вартість. Такі умови діють в авіакомпанії S7 Airlines і Turkish Airlines.

Варіант 4. Багато авіакомпанії дозволяють повернути квиток, якщо посольство не видала візу.

 

Приклад: якщо з якихось причин посольство відмовило у видачі візи, то такі авіакомпанії, як Air France, Бєлавіа, Austrian Airlines, LOT або KLM відшкодують гроші за вже придбані квитки.

Є бронювання у лоукостерів

Щоб заощадити на перельоті, туристи часто літають рейсами компаній-лоукостерів. Їх квитки дешевше, тому що бюджетні авіакомпанії не витрачаються на утримання авіакас, наймають мінімум персоналу, збільшують кількість місць в салоні і т. д. Але головне – лоукостери продають тільки послугу перельоту, а за інше (додатковий багаж, їду на борту, комфорт в салоні) потрібно доплачувати.

 

Лоукостери – майже завжди невдалий варіант, якщо вам потрібно здати квитки. Їх базові тарифи забороняють повернення квитків. У тарифах, де повернення все ж можливий, передбачено зняття великий комісії.

WizzAir

Якщо ви збираєтеся летіти рейсом цієї авіакомпанії, але ще не визначилися з датою, скористайтесь тарифом Wizz Plus. Він дає право забронювати квиток на літак, а потім змінити дату вильоту без додаткових сервісних зборів (опція Wizz Flex). Цей тариф також передбачає можливість повернути квиток, проте при цьому доведеться сплатити збір, іноді перевищує ціну квитка – від 60 до 80 євро.

AirBaltic

Компанія, наскільки це можливо, проявляє гнучкість у формуванні тарифів. Так, тариф «Економ Преміум» дозволяє перебронювати або повертати квитки зі сплатою збору в сумі 50-100 євро. У тарифі «Бізнес» зручностей набагато більше: за зміну дати вильоту та повернення квитків ніякі збори не стягуються.

Air Arabia

Популярна компанія, літаюча з Росії і України в Єгипет, ОАЕ, Туреччину, веде свою політику. Тут можна змінити дату поїздки, заплативши сервісний збір. Але повернути квиток і одержати назад хоч частину грошей не вийде. По-перше, компанія відніме із вартості квитка комісію. По-друге, залишок грошей зарахують на ваш віртуальний рахунок, щоб ви купили інший квиток. Цей «кредит» буде діяти лише рік, потім скористатися засобами ви не зможете.

Flydubai

Серед тарифів цієї компанії є тариф з безоплатним обміном квитка. Якщо обміняти квиток хоча б за дві доби до вильоту, ніякої збір за цю послугу платити не доведеться. При поверненні квитка менш ніж за добу до вильоту доведеться сплатити комісію в розмірі 45 євро. При цьому частину грошей ви отримаєте у вигляді ваучера, яким можна оплатити інші квитки авіакомпанії.

Як повернути гроші за квиток

Якщо ви пішли шляхом купівлі квитків, щоб гарантовано отримати візу, але не збираєтеся летіти оплаченим рейсом, потрібно потурбуватися питанням повернення грошей. Це нешвидка процедура, а її успіх залежить від того, на яких умовах був куплений квиток.
 

Рекомендуємо спочатку подумати, чи влаштує вас можливість обміняти квиток. Як правило, це займає набагато менше часу, ніж повернення грошей. Фінансові втрати при обміні менше, ніж при поверненні.

Існує вимушений і добровільне повернення квитків. Вимушений повернення викликаний скасуванням або затримкою рейсу, відмовою у візі, хворобою (смертю) пасажира або його близького родича. У цьому випадку авіакомпанія компенсує повну вартість квитків, іноді утримуючи мінімальний сервісний збір.

Бронювання авіаквитків онлайн без оплати

 

Добровільне повернення відбувається за бажанням пасажира. Кожна компанія має свої правила добровільного повернення, але найчастіше підхід такий:

Іноді авіакомпанії додатково стягують штраф за повернення: його розмір може сягати 25% вартості квитка. Серед послуг компаній-посередників є платна послуга повернення до 90% вартості квитка.

Які б не були причини повернення, вам потрібно оформити заяву в офісі або на сайті авіакомпанії або посередника, у якого ви купували квиток. До заяви потрібно додати:

Якщо повернення вимушений, знадобляться копії документів для підтвердження поважних причин:

Рекомендуємо подати заяву про повернення квитка якомога раніше, але не менше ніж за 2-3 доби до рейсу. Питання повернення грошей розглядається від 1 до 3 місяців (часто відповідь приходить протягом 5-10 робочих днів).

Чи можна здати безповоротний квиток?

Заголовок здається парадоксальним? А між тим Повітряний кодекс зобов’язує авіакомпанії виплачувати деякі додаткові збори: «сплачена за повітряне перевезення пасажира провізна плата не повертається, за винятком невикористаних сум, стягнутих перевізником на користь інших організацій відповідно до законодавства іноземних держав, з територій, на території або через територію яких здійснюється повітряна перевезення пасажира».

Щоб зрозуміти логіку законодавця, розберемося, з чого складається вартість квитка. Складових кілька:

Тому, здаючи безповоротний квиток до польоту, ви отримаєте на руки суму, рівну вартості аеропортових зборів – іноді це половина вартості всього квитка. Якщо тариф має на увазі, що паливний і сервісний збори не повертаються, перевізник повинен вказати цю інформацію в умовах купівлі квитка. Словом, уважно читайте правила бронювання і вибирайте правильні тарифи.
 

На компенсацію ж повної вартості неповернутого тарифу можна розраховувати тільки в двох випадках: якщо авіакомпанія не виконала свої зобов’язання або якщо у вас стався особистий форс-мажор, пов’язаний з хворобою або смертю в сім’ї.

Питання з квитками вирішено – яким же буде наступний крок у підготовці до подорожі? Швидше за все, ви займетеся пошуком готелю. Щоб знайти місце, де буде комфортно відпочивати з дітьми, загляньте в колекцію сімейних готелів Кидпассаж. В описі ви знайдете всю інформацію про вигоди для маленьких туристів.